Uyku öncesinde şifalanın: Kurban ettiğiniz duygulardan özgürleşmeniz için pratik bir egzersiz

Sevgili Uplifers okurları, umarım harika bir Kurban Bayramı geçirmişsinizdir. Bu hafta kendinizi beden, ruh ve zihin olarak kurban ettiğiniz tüm duygulardan özgürleştirmeniz ve şifalandırmanız için uyku sürecinden nasıl faydalanabileceğinizi sizlere anlatmak istiyorum. Umarım hepimize şifa olur.

Ne kadar açık yürekli ve sevgi dolu olsak da karşımızda kırılgan ya da sert insanlar olduğunda içimizdekileri ifade etmekte zorlanabiliriz. Geçmişte yaşadıklarımızı ifade etmek, özgürleşmek, kendimizi doğru anlattığımızı hissetmek bazen bizi zorlayabilir. Karşı tarafı üzmemek, sert, keskin tepkiler almamak için duygularımızı ifade etmekten vazgeçebiliriz. Böyle durumlar için, uyku sürecinde bize çok yardımcı olacak çalışmalar vardır.

Özellikle bizi rahatsız eden, fakat aile büyüklerimizin birinde ya da birkaçında da var olan bazı duygularımızı onlara ifade ederek, şifalanmamız gerekiyorsa, bu bizim için imkânsız hale gelebilir.

Bu egzersizi, annenizle, babanızla, aile büyüklerinden herhangi biri ile, eşinizle, çocuğunuzla yapabildiğiniz gibi, çalışma arkadaşınız ya da komşunuzla da yapabilirsiniz.

Uykuya geçmeden 10 dakika önce yatağınıza uzanın. Gözlerinizi kapatın ve burundan derin, sessiz, sakin nefesler alın, ağzınızdan hohlayarak nefesinizi verin. Nefes alışverişleriniz sırasında bedeninizi rahatlatın, gevşetin. Bu arada gün içinde yaşadıklarınız aklınıza gelirse, sadece izleyin, onları göndermek için uğraşmayın. Sonra sağ burun deliğinizi kapatın ve sadece sol burun deliğinden sessiz, yavaş, alabildiğiniz kadar derin nefesler alın ve yine sol burun deliğinden yavaşça nefesinizi bırakın.

Aşağıdaki cümleyi bu nefes egzersizinin sonrasında 20-25 defa kendi sesinizi duyacak şekilde okuyarak tekrarlayın.

Sevgili yüksek benliğim bu gece rüyamda … adlı kişinin yüksek benliği ile buluşarak birbirimize olan duygularımızı, kızgınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı ifade ederek , şifalanmaya, arınmaya niyet ediyorum.”

“…” olan yerde çalışma yaptığınız kişinin adını soyadını söylemelisiniz. Özellikle bağ kesme çalışmalarından sonra bu çalışma danışanlar tarafından yapıldığında şifalanmanın daha etkili ve farkındalıkla gerçekleştiğine birçok defa şahit oldum. Rüyanızda gördüğünüz semboller, uyandığınızda hissettiğiniz duygular yüksek benlik çalışması yaptığınız kişi ile ilişkilendirilmektedir.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalar kılavuzunuz olsun: Cevaplar rüyalarınızda sizleri bekliyor

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam