Rüyalar kılavuzunuz olsun: Cevaplar rüyalarınızda sizleri bekliyor

Bütün kültürlerde ve toplumlarda semboller vardır. Canlı ya da cansız, çeşitli inanışlardan ve hikayelerden doğan temsili ifade şekilleridir. Sembollerle bizim aramızda ortak şifreler vardır. Rüyalarda semboller çok değerlidir. Herkesin sembolü, o sembole verdiği anlam değişmektedir. Ortak kültür ve inancın temsil ettiği sembollerin dışında aynı semboller farklı insanlarda farklı anlamlar taşır.

O nedenle gördüğümüz rüyalardaki canlı cansız varlıkların bizim için neyi ifade ettiği, ne anlama geldiği önemlidir. Sabah uyandığımızda gördüğümüz rüyayı çözmek için, bizde hangi duyguyu temsil ettiğini sorgulamamız gerekir. Ona yüklediğimiz anlam rüyanın çözülmesinde işe yarar. Sabah rüyamızı hatırlamasak bile uyandığımız duygu da bize gün içindeki olaylar için işaret verir. Tabi gece yatarken bizi rahatsız edecek yiyecek ve içecekler yemeden, içmeden yattıysak…

Rüyamızda gördüğümüz kişiler de çok önemli demiştik. İsim anlamlarına ya da bizde uyandırdığı duygulara göre rüyayı çözebiliriz. Bazen aynı isimde iki farklı insan farklı duyguları anlatmaya çalışır. Rüyalarınızı yazdığınızda bunu fark ederseniz. İsim anlamlarına değil, o insanların sizin için neyi ifade ettiklerine odaklanarak çözmelisiniz rüyanızı.

Uyumadan önce rüya görmeye, gördüğünüz rüyaya değer vererek, anlamının peşinde olmaya niyetli olmalısınız. O niyetle yattığınızda, ruhsal benliğiniz size yardımcı olacaktır. Belli bir niyet için de rüyalardan cevap alabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta; sorunuz açık, kısa ve net olmalıdır. Aynı soruyu birkaç defa okuduktan sonra cevaplamakta fayda var.

Örneğin yeni bir işe geçmeyi planlıyorsunuz, endişeleriniz var. 2-3 gece yatmadan önce: “Geçmek istediğim yeni iş bana hizmet ediyor mu? Beni geliştirecek ve maddi, manevi rahatlatacak mı?” gibi sorular sorarak yatabilirsiniz.

Herhangi bir durum için sorularınızı bu şekilde kısa ve net sormalısınız. Her gece farklı bir soru sormaktansa, aynı soruyu ısrarla sormak daha verimli cevap getirir size.

Düzenli olarak rüya defteri tuttuğunuzda ise bir süre sonra aynı sembollerin tekrar ettiği farklı rüyalar göreceksiniz. Rüyalarınızı çözmek hem daha keyifli, hem daha kolay olacaktır. Yanı başınızda bir rüya defterinin olması, sizi rüyalarınızı hatırlamak için de destekleyecektir.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Gelişmek için rüyalarınıza bakın: Rüyalar duygularınızı geliştirmeniz için sayısız fırsat sunar

Serap Özdağ
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam