Gelişmek için rüyalarınıza bakın: Rüyalar duygularınızı geliştirmeniz için sayısız fırsat sunar

Duygularımız, farkındalık yolculuğunda önemli yardımcılarımızdır. Kendimize ve başkalarına dair hissettiklerimiz, hakkımızda ipuçları verir bize. Rüyamızda hissettiğimiz duygular, günlük hayattakinden daha yoğun ya da farklı olabilir. Uyurken duygularımızı daha serbest bıraktığımız ve onlara izin verdiğimiz için, ruhsal tarafımızla daha kolay iletişim kurarız. 

Bu nedenle duyguları anlamaya çalışmak, bazen çözümlemeye, anlamaya çalıştığımız sembollerden daha çok destek olur iyileşme sürecimize. 

Rüyalarımızda gördüğümüz kişilerin hissettirdiği duygular önemlidir. Gerçek hayatta, uyandırdığı, hissettirdiği duygular, kendimizle ilgili çözmemiz gereken, sürekli yaşadığımız olayların kök nedenlerini anlamamızı sağlar. Aynı şekilde rüyamızda gördüğümüz sembollerin bizdeki anılarına baktığımızda hissettiklerimizi hatırlayabilmemiz ilerlememizi sağlar. 

Rüyada duygularımız cesurdur. Korkarak uyandığımız rüyalar, çözülmemiş, aydınlanmamış taraflarımıza dikkat çeker. Eğer dehşet içinde, korkarak uyanıyorsak, anlamamakta direndiğimiz tarafımıza dikkat çekmektedir. Benzer şekilde, hiç olmasını istemediğimiz, korktuğumuz durumların gerçekleştiğini rüyada görmek, korktuklarımızın altında yatan duyguların çözümlenmesi gerektiğini anlatır. 

Rüyada gördüğümüz kutsal semboller de bizim duygularımızın bağlı bulunduğu inançların işaretleridir. Kutsal saydıklarımız, rüyamızda farkında olmadan içgüdüsel olarak verdiğimiz tepkileri anlatır. Aynı zamanda kutsal saydığımız, doğruluğuna kesinlikle inandıklarımızın hissettirdikleri duygulara sığındığımızı, bizi zorlayan, yoran, tüketen durumlardan o duygulara kaçarak kendimizi korumaya çalıştığımızı anlatır.

Kutsal sayılan yerler, inançlar (dini yerler, inançlar olması gerekmiyor, olmazsa olmaz olanlar, tersini kesinlikle doğru bulmadıklarınız gibi) çevremizdeki diğer insanlarla da uyum içerisinde olmamız gerektiğine, kendimizi geliştirmemiz gereken noktalarda toplumla hareket etme, bağlı bulunduğu toplumun üyesi olmayı kabul etme duygularınıza da dikkat çekmektedir.

Uyumadan önce, kendinizi geliştirmek için tespit ettiğiniz duygularınızı kendinize tekrar ederseniz, uykuya daldığınızda rüyanız o duygu için size destek olacak bilgileri gösterecektir. 

Ben değerliyim” cümlesini sürekli tekrar ederek uyuduğunuzda hem bilinçaltınız siz uykudan uyanana kadar bu cümleyi tekrar edecektir, hem de rüyalarınızda değerlilik duygunuzu iyileştirmek için izleyeceğiniz yol, ihtiyacınız olan davranış gibi rehberlikler alacaksınızdır.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalar yol haritalarıdır: Kendi benliğinize ait olanlarla, olmayanları rüyada ayırt edebilirsiniz

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam