Rüyalar yol haritalarıdır: Kendi benliğinize ait olanlarla, olmayanları rüyada ayırt edebilirsiniz

Deneyimlediğimiz tüm rüyalar, hislerimizi, duygularımızı çeşitli senaryoların görselleri ile gün yüzüne çıkartan mesajlardır. Rüyalarımız sadece geçmişimizle değil, geleceğimizle de ilgili bilgiler verir bize. Uyanık hayatımızda geçirdiğimiz stresli dönemlerde, yaşadığımız kaygıların yansıtmalarını, hatta bunun neden ya da kimden kaynaklandığını anlatan rüyalar görürüz. Gelecekle ilgili rüyalarımızı iyi analiz edebilirsek, rüya görmek için heyecanlanarak, uykuya geçiş için hazırlık yapmaya başlayacağız. Böylece rehberlik rüyalar tarafından hayatımıza kolaylıkla akacaktır.

Rüyaları hatırlamak ve onların rehberliğine izin vermek, kişisel gelişimimiz için çok önemlidir. Bunun anlamı kendi benliğimizle, benliğimize ait olmayıp dışarıdan etkilendiklerimizi ayırt edebilmektir.

Çoğu davranışın, duygunun ya da isteklerimizin bize ait olduğunu zannediyoruz. Fakat gerçekleştiğinde mutlu olamıyor, sevinci hissedemiyoruz. Bunun nedeni bunların bize ait olmadığını, başkalarının yüklediklerini, kodladıklarını kendi isteğimiz gibi sahiplendiğimiz illüzyonun içine girmiş olmamızdan dolayıdır. Bu ayrımı yapmanın en temel yolu, rüya görmektir.

Şamanlardan itibaren maddeyi iyileştirmek için, bilinci değiştirmek gerektiği bilgisi mevcuttur. Bilinci değiştirmekte direndiğimizde bedenimiz hastalanır. Bütün bedensel rahatsızlıkların ruhsal bir tarafı vardır. 

Uyku halinde bilincin kaygıları, korkuları bulunmamaktadır. O nedenle uykudayken gelen bilgiler “öz”den gelmektedir. Kaygısız, korkusuz, geleceği ve geçmişi yargılamadan… Rüyayı gören sizsiniz. Rüyadaki insanlar, size öğretisi olan bir bilginin başrol oyuncularıdır. 

Rüyada görülen eşler, sizin eril-dişil tarafınıza işaret eder. Eğer siz evli bir erkekseniz, rüyanızda eşinizi gördüyseniz, sizin dişil tarafınızı, sol tarafınızı temsil eder. Bu bedendeki dişil enerjinin organlarının rahatsızlığını (örneğin akciğerler) size anlatmak istediğine işaret edebilir. (Bedendeki iç bükey olan organlar dişil enerjiyi, dışa bükey olanlar ise eril enerjiyi gösterir.) Tabi, rüyanın tamamının değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu olasılıklardan yalnızca biridir.

Bir rüya gördüğünüzde neden o rüyayı gördüğünüzü, rüyadaki sembollerin, kişilerin neden rüyanıza dahil olduğunu düşünmek önemli olduğu gibi tekrar tekrar rüyanıza giren karakterler, aynı ismin farklı bedenlerdeki karakterleri anlamakta ya da farkına varmakta direndiğiniz noktalara işaret eder.

Unutmamamız gereken nokta, aslında rüyaların bizim bildiğimiz yollarla bizi uyarmasıdır. İpuçları, bilmediğimiz konulardan gelmez.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sorunlarınızı uykuda çözebilirsiniz: Yatmadan önce bilinçaltınızı hazırlayın

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam