Sorunlarınızı uykuda çözebilirsiniz: Yatmadan önce bilinçaltınızı hazırlayın

Uyurken sorunlarınızı çözebileceğinizi biliyor musunuz? Her gece yatmadan önce bilinçaltınıza görevler vermeyi alışkanlık haline getirebilirseniz, rüyalarınızda çözüme yönelik yapıcı, size hizmet eden cevaplar alacaksınızdır.

Cümleleriniz net, anlaşılır, olumlu ve açık olmalıdır. Eğer soru soracaksanız, yine olasılıklar üzerinden değil, tek bir konu üzerinden sorunuzu ifade edebilirsiniz.

Eğer uykularınız bölünüyor ya da uykuya geçişte problem yaşıyorsanız; uyumadan önce sağ burun deliğinizi kapatarak, sol burun deliğinizden yavaş, sakin nefesler alın ve 10 sayı nefesinizi tutun, sonrasında yine sol burun deliğinizden tek seferde yavaşça uzun sürede nefesinizi verin.

Sonrasında aşağıdaki ifadeleri kendinize telkin olarak ifade edin;

“Bütün bedenim, zihnim sakinleşiyor ve gevşiyorum, her şey yolunda, güvende, rahatım. Ayak parmaklarım, bileklerim gevşiyor, bacaklarım rahat ve huzurlu, adımlarımı kolaylıkla atıyorum, belim, sırtım güvende, sorumluluklarım konusunda dengedeyim, kollarım, ellerim, gün boyu aldıklarım ve verdiklerim için minnettar ve huzurlu, başım, alt çenem gevşek ve rahat, tüm bedenimi serbest bırakırken, bedenimdeki her hücreye çok teşekkür ediyorum. Gün boyu beni destekleyerek, sevgiyle hareket ettiği için her hücreme minnettarım.”

Bu cümlelerin her birini üçer defa okuyarak uykuya dalalım. Düzenli olarak nefesle birlikte yaptığımızda değişimleri görme şansımız olacak. Uykuya dalmadan önce günün tüm düşüncelerinden, zihinsel yorgunluklarından, kendimizi eleştirdiğimiz, başkalarını yargıladığımız inançlarından sıyrılarak sevgiyi hissetmek, bedensel fayda sağladığı gibi ruhsal olarak da ilerlememizi sağlayacaktır.

Yazının başında bahsettiğim, sorunları çözmek, içinden çıkamadığınız bir durumda ne yapacağınızı bilmek için kuracağınız cümleler ya da soruları yukarıdaki uygulamaları yaptıktan sonra ifade etmek en uygunu olacaktır.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarınızda aradığınız cevapları bulmak için ne yapmanız gerekiyor?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam