Rüyalarınızda aradığınız cevapları bulmak için ne yapmanız gerekiyor?

Uyku süreci, ilahi bir kanundur, birçok sorunun çözümünü derin uyku sürecinde bulabiliriz. Uyku sırasında pek çok organımız çalışmaya devam eder, bunun yanında bilinçaltı da dinlenmeden çalışmaya devam eder. Her zaman aktif bir şekilde çalışır ve bütün önemli güçlerimizi kontrol eder. Bu durumla ilgili şifalandırma süreci uykudayken daha hızlı ve etkin gerçekleşir. Çünkü uyku sırasında bilinç devrede değildir, egomuz müdahale etmez, korku, kaygı gibi duygularımız uyku sırasında pasiftir. En önemli yanıtlar uyurken gelir.

Bilinçaltınız sezgisel yeteneklere sahiptir. Bilinciniz ise daha nesnel gerçeklerle çalışır. Uykuya geçmeden önce kafanızın karışık olduğu sorunu net cümlelerle kendinize tekrar ederek sorun ve alacağınız cevap için teşekkür ederek, uykuya geçin. Sizin için en iyi cevap rüyalarınızda size rehberlik edecektir. Sorunuzu tekrar ederken, nötr olmaya ve gevşemeye odaklanın, gelecek cevap ne olursa olsun sizin iyiliğinize olduğuna inanın.

Yatmadan önce sağ burun deliğinizi kapatarak, sol burun deliğinden derin, sessiz, sakin nefesler alıp verin. Önemli ölçüde sizi rahatlatacaktır. Böylece bilinçaltınızın bilge tarafı, sizi yönlendirir ve koruyabilir.

Rehber rüyalarda sonuç net ve açıktır. Her rüyada bilinçaltınız sizinle iletişime geçer. Rüyalarınızın rehberliğine güvenin ve saygı duyun. Siz güvendikçe destek artacaktır. Rüyalarınızı hatırlamanız kolaylaşacaktır.

Bazı rüyalarda, uyarı, etrafımızdaki kişilerin rüyamıza girmesi ile gelir. Rüyamızdaki kişiye karşı olan duygularımız ve o kişinin ismi bize rehberlik ediyor olabilir. Bazen en güvendiklerimizin verdiği mesajları yoruma gerek kalmadan hayatımıza almamız gerekebilir.

Eğer uykuya dalmakta sorun yaşıyorsanız, önce derin, yavaş nefes egzersizleri ile bedeninizi rahatlatın. Güvende ve huzur içinde olduğunuzu, sevginin sizi harika bir şekilde iyileştirdiğini kendinize tekrar edin.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] e-mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarınızı keşfedin: Zihnimiz bir köprü, rüyalarımız ise sınır muhafızıdır

Serap Özdağ
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam