Temizlik yapma motivasyonunuzu artıracak en iyi YouTube kanalları

Zaman zaman ‘Of ev de çok dağıldı ama hiç toplayacak halim yok…’ dediğiniz oluyor mu? Ya da şöyle derin bir rahatlama sağlayacak bir şeyler izleme isteğiniz? Sizi hem yerinizden şıp diye kaldırarak temizlik şevkinizi yerine getirecek hem de ‘Oh içimin yağları eridi!’ dedirtecek bir şeyler keşfetmeye ne dersiniz? Son zamanlarda hem TikTok hem YouTube hem de Instagram’da oldukça popüler olan temizlik videolarını takip ediyorsanız Auri Kananen‘in akıl almaz derecede kirli evlerden nasıl harikalar yarattığını görmüş olabilirsiniz. Ama ilham verici ve rahatlatıcı temizlik videoları yalnızca Auri’nin paylaşımlarıyla sınırlı değil.

Birçok YouTube kanalında büyük ve ferah evlere sahip kadınların temizlik ipuçlarını paylaştığı ve pırıl pırıl evlerini daha da düzenli ve temiz hala getirdiği videolar da var. Temizliğin kraliçesi Auri’nin kirli evleri dönüştüren muhteşem videolarından, tertemiz evlerin her daim düzenli kalmasını sağlayan temizlik hilelerine birçok ilham verici paylaşımı bulabileceğiniz en iyi temizlik videolarını sizler için bir araya getirdik. İster kafanızı dağıtmak ister temizlik motivasyonunuzu bulmak için izleyebileceğiniz, hem Auri’nin hem de daha fazlasının yer aldığı en iyi temizlik videoları bu yazımızda. İşte YouTube’un en ünlü ve ilham veren temizlik kanalları:

Aurikatariina

Auri Kananen, YouTube’da 1 milyondan fazla takipçisi olan Aurikatariina hesabının sahibi Finli bir temizlik uzmanı. Kendini temizliğe adayan Auri’nin en büyük hedefi, temizliği herkes için keyifli bir hale getirmek. Videolarında derinlemesine temizliğin püf noktalarını verirken bir yandan da dünyanın en pis evleri denilebilecek kadar kirli evleri adeta yeni baştan yaratıyor. Çoğu kişinin içine girmeye bile cesaret edemeyeceği evlere korkusuzca dalıyor ve pembe eldivenleri ile evleri pisliklerden arındırıyor. Küflenmiş buzdolapları, kireç tutmuş lavabolar, birikmiş çöpler onun için hiç sorun değil. Sihirli elleriyle her şeyin üstesinden geliyor ve ardında sahiplerini çok mutlu edecek evler bırakıyor. Auri’nin videolarını izlerken kendinizden geçebilirsiniz, bizden söylemesi. Çünkü evler temizlendikçe içinizi derin bir rahatlama hissinin kapladığını fark edeceksiniz, ayrıca hemen kalkıp evi derinlemesine temizlemeyi de isteyebilirsiniz 😊.

Extreme Decluttering | BEFORE & AFTER

How Jen Does It

Jen, hemen hemen herkesin hayallerini süsleyecek geniş, ferah, temiz ve düzenli bir eve sahip. Günlük temizlik rutinini, temizlik ipuçlarını, evi düzenli tutmanın yollarını paylaşan Jen, YouTube’da How Jen Does It isimli kanalıyla tanınıyor. Derinlemesine mutfak temizliğinden ışıl ışıl banyolara, tertemiz koltuklardan toz tutmayacak yüzeylere işinize yarayacak tüm ipuçlarını videolarında uygulamalı olarak anlatan Jen ile temizlik motivasyonunuzu her daim taze tutabilirsiniz. Jen’in videolarını izlerken kendinizi sık sık ‘Ya ev zaten temiz, neyi temizliyor!’ derken bulabilirsiniz 😊. Bunun sebebi muhtemelen düzenli olarak temizlik yaptığı için evinin kirlenmesine neredeyse hiç izin vermemesi olabilir.

My Weekly Cleaning Routine | How I Clean My House

She’s In Her Apron

Gelelim bir başka temizlik gurusu Kimmy’e. Kimmy, She’s In Her Apron isimli YouTube kanalında ev temizliği, düzen, yemek tarifleri gibi eve dair sayısız içerikleri takipçileriyle buluşturuyor. En çok sevilen video içerikleri ise temizlik videoları. Haftaya en doğru şekilde başlamanıza ve evinizi daimi olarak temiz ve düzenli tutmanıza yardımcı olacak ipuçlarının yanı sıra güçlü bir motivasyon kaynağı da olan Kimmy’in temizlik videoları, evinize sanki profesyonel bir temizlik şirketine emanet etmişsiniz gibi bakım yapmanızı sağlıyor.

MY WEEKLY CLEANING ROUTINE ~CLEAN WITH ME MOTIVATION

 

Kelly Marie

Mobilyaları cilalamaktan çarşafları temiz tutmaya, evi bölümlere ayırarak temizlemekten ideal zaman ve enerji yönetimine birçok konuda ilham alabileceğiniz bir başka temizlik YouTuber’ı Kelly Marie. Evde minik patili bir dostu da olan Kelly’in temizlik hileleriyle siz de hem kendiniz hem tüylü dostlarınız için tertemiz ve düzenli bir ev ortamı sağlayabilirsiniz.

House Tidy Up with Kelly Marie| Clean With Me | House Cleaning | October 2020

 

Jamie’s Journey

Jamie, Ohio’da yaşayan bir ev hanımı ve aynı zamanda anne. Kocaman evinde temizlik ve düzeni sağlamak için kullandığı ekipmanlardan, zaman ve enerji kazandıracak temizlik hilelerine birçok eğlenceli ve faydalı bilgileri takipçileriyle buluşturduğu bir YouTube kanalı var: Jamie’s Journey. Ayakkabıları temizlemekten fırınları ovalamaya, avizelerin tozunu almak için en etkili yollardan en hızlı cam silme taktiklerine işinize yarayacak ve temizlik yapmak için heyecanlanmanızı sağlayacak harika paylaşımlarına mutlaka göz atmalısınız. Jamie’nin ne kadar hızlı olduğuna şaşıracaksınız.

🥵EXTREME DEEP CLEAN WITH ME | 3 DAYS OF SPEED CLEANING MOTIVATION | HOMEMAKING |FALL 2022 DEEP CLEAN

Jessica Tull

Özellikle evde küçük çocuklarınız varsa ve her seferinde ‘Bu ev asla toplanmaz…’ diye düşünüyorsanız, Jessica hem fikrinizi değiştirebilir hem de ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayabilir. Asla bitmeyen enerjisi ile bütün evi hızlı hızlı temizleyen, en ince detayları bile atlamayan Jessica’nın ilham dolu videolarını izlerken acaba fit görünümünün sırrı temizlik tutkusu mu diye de düşünmeden edemiyorsunuz 😊. Temizliği rutin haline getirdiğinizde işlerin ne kadar kolay ilerlediğini Jessica’nın videolarında fark edebilirsiniz.

CLEANING MOTIVATION 2022 // CLEAN WITH ME // Jessica Tull cleaning

Eğer bu tür video önerilerini sevdiyseniz, yazılarımızı mutlaka takipte kalmanızı öneririz. Gelecek hafta da sadeleşme ve düzen konusunda başarılı işler ortaya çıkaran, ASMR videoları ile Instagram’ı fetheden, evinizdeki en küçük çekmeceyi bile düzenleme isteği oluşturacak, ‘KonMari metotu da neymiş‘ dedirtecek harika Instagram hesapları önerini sizlerle buluşturacağız.

İlginizi çekebilir: Koreli ev kadınlarının sessiz vloglarından mutlu bir yaşama dair anekdotlar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!