Tek gecelik ilişki yaşamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken 10 önemli kural

Uzun süredir ikili ilişkilerde beklediğinizi bulamamış, buldu sanmış ama yanılmış, ya da bir şeyler içmek için gittiğiniz bir barda birinden çok etkilenmiş olabilirsiniz. Amacınız ne olursa olsun, hiç beklenmedik bir anda tek gecelik ilişki yaşamak isteyebilirsiniz. Kadının çalışma hayatında daha aktif rol alması ve eğitim seviyesinin yükselmesiyle birlikte kadının ve erkeğin toplumsal rolleri arasındaki fark git gide azalıyor. Eskiden sadece erkekler için normal karşılanan tek gecelik ilişki modeli, artık kadınlar arasında da oldukça popüler. Uzun süreli ilişki yaşamak istemeyen ya da sadece fiziksel ihtiyaçlarını gidermek isteyen kadınlar da tek gecelik ilişkileri tercih ediyorlar.

İster erkek, ister kadın olun, tek gecelik ilişki yaşamak sanıldığı kadar kolay gelişmeyen bir süreç. Kısa süreli ilişkiniz yüzünden uzun süreli problemlerle karşı karşıya kalmamanız için tek gecelik ilişkilerde dikkat etmeniz gereken olmazsa olmaz kuralları sizler için derledik:

Yanınızada daima kondom taşıyın

Tek gecelik ilişki yaşamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken 10 önemli kural
Kondom kullanımı en kolay korunma yöntemidir

Kondom kullanmak, uygulaması en kolay olan, en güvenli korunma yollarından biri olduğu için; ister kadın ister erkek olun çantanızın bir köşesinde mutlaka bulundurmanız gereken şeylerden biri kondom. Özellikle tek gecelik ilişkileri tercih edenler için, uzun vadede cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve gebelik riskinden korunmak için yanınızda mutlaka kondom taşımalısınız.

Cesur ve iddialı olun

Kendine güvenen bir duruş, tek gecelik ilişki yaşamak isteyenlerin en etkili silahlarından biridir. Hazır olduğunuzda konuşmayı kendi odağınıza çevirmek ve fark edilebilir olmak adına adımlar atın. Hoşlandığınız kişiyi hiç tanımıyorsanız, yanına gidip konuşmaya çalışın. Yanınızı sürekli boş bırakmaya çalışıp onun gelmesini beklemek yerine, masadan kalkın ve onun yanındaki boş sandalyeye oturun. En kötü ihtimalle yanına bir yabancının oturmasından rahatsız olduğunu söyleyecek ya da hiç bir şey söylemeden kalkıp giderek girişiminize olumsuz yanıt verecektir.

Adını sorun ve unutmayın

Geceyi birlikte geçirdiğiniz ve yanında uyandığınız birinin adını hatırlamamaktan daha kötü bir şey varsa, o da o kişiye adını hiç sormamış olmaktır. İstediğiniz kadar liberal ve açık fikirli olduğunuzu savunsanız da, kim olursa olsun yeni tanıştığınız birinin adını öğrenmeli ve ona sık sık adıyla hitap etmelisiniz. Adını sormuş ama unutmuş olmanız durumunda, yanlış bir isim söyleme ihtimalinize karşın mümkün olabildiğince adıyla hitap etmeyeceğiniz cümleler kurmaya çalışın.

Konuşurken derin konulara girmeyin

Ülke gündeminin siyaset konuşmaya çok müsait olduğunu biliyoruz ancak derin ve üstüne düşünülüp tartışılması gereken konular tek gecelik ilişki arayışınızda size destek değil köstek olabilir. Fikir ayrılığına düşüp tartışırken bir anda sesinizin yükseldiğini ve tartışmanın alevlendiğini görmek istemiyorsanız, daha hafif ve ortak noktada buluşabileceğiniz konular üstüne konuşmayı deneyin. Nereli olduğunuz, hobileriniz, yapmaktan hoşlandığınız aktiviteler, sevdiğiniz yemekler, izlediğiniz filmler gibi daha hafif konular üstüne konuşarak karşı tarafın sizi daha iyi tanıyarak buzları eritmesini sağlayabilirsiniz.

Onu arzuladığınızı vücut dilinizle belli etmeye çalışın

Tek gecelik ilişki yaşamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken 10 önemli kural
Vücut dilinizle karşı tarafı etkileyebilirsiniz

Ona verdiğiniz tüm sinyallere bir şekilde karşılık bulacaksınız, ancak öncelikle bu sinyalleri verirken istekli olduğunuzu da bir şekilde belli etmeniz gerekiyor. Zaman zaman konuşurken omzuna nazikçe dokunmak ya da yakın mesafeden konuşmak niyetinizi belli etmenize yardımcı olacaktır. Aynı şekilde konuşurken net olmak ve lafı dolandırmadan söylemek de daha kolay anlaşılmanızı sağlayacaktır.

Onun yaşadığı yere gidin

Geceye kendi eviniz yerine onun evinde devam etmeyi teklif etmek, size sabah istediğiniz saatte yanından ayrılma avantajı verir. Eğer karşınızdaki kişiye evinize davet edecek kadar güvendiğinizi hissederseniz, geceye kendi evinizde de devam edebilirsiniz. Ancak sabah, erken işiniz olduğunu ve sizden erken ayrılması gerektiğini ona söylediğinizden emin olmalısınız.

Telefonunuzun şarjının bitmeyeceğinden emin olun

Çünkü sabah en ihtiyaç duyduğunuz şey telefonunuz olacak. Artık telefon şarj cihazları birbiriyle uyumlu olduğu için gittiğiniz yerde telefonunuzla uyumlu bir şarj cihazı bulabilir ve telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Sabah taksiye ihtiyacınız olduğunda ya da acil bir durum karşısında arkadaşınızı arayabilecek bir telefonunuzun olması güvenliğiniz açısından önemli

Takılarınızı çıkarmayın, kıyafetlerinizi bir arada bırakın

Tek gecelik ilişki yaşamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken 10 önemli kural
Kıyafetlerinizin bir arada olması, sabah evden çıkmanızı kolaylaştırabilir

Özellikle kadınlar küpe, kolye gibi küçük mücevherlerini kaldıkları yerde unutabiliyorlar. Geri almak için geri dönmek ve tek gecelik bir ilişki yaşadığınız kişiyi tekrar görmek istemiyorsanız, takılarınızı gece boyunca çıkarmamanız sizin için en güvenli seçenek olacaktır. Yine, sabah bulamama ihtimalinize karşın kıyafetlerinizi çıkardığınızda hepsini bir arada olacak şekilde, sabah kolaylıkla erişebileceğiniz bir noktada bırakmaya çalışın.

Kahvaltı davetini nazikçe reddedin

Uzun ve yorucu bir geceden sonra karnınızın zil çalıyor olması çok normal ancak kahvaltınızı biraz daha erteleyebilirsiniz. Eve giderken yolda bir şeyler atıştırabilir ya da yakınlarda oturan bir arkadaşınızla birlikte kahvaltı edebilirsiniz. Unutmayın, tek gecelik ilişki adı üstünde yalnızca o gecede kalmalı.

Telefon numarasını alma girişiminde bulunmayın

Birine telefon numarasını sormak, ona sonrasında da görüşmek isteyeceğiniz sinyalini verir. Eğer o numaranızı isteyecekse ve sizi sonradan aramak isterse, bu onu ilgilendiren bir durum. İsteğine cevap verip vermemek de sizin tercihiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!