Star Wars’un Yıldızı Carrie Fisher’dan “Güç sizinle artık” dedirten sözler

Carrie Fisher 2016’da aramızdan ayrıldı.

Biz onu Star Wars’dan hatırlıyoruz… Güzeller güzeli Prenses Leia olarak.

Bu unutulmaz başyapıtın dünyaya kazandırdığı Carrie Fisher’dan insanlığa bırakılmış kulağa küpe sözlerle sizi baş başa bırakıyoruz.

  1. “Yaşlandıkça sahte insanları daha kolay fark edebiliyorsunuz. Ve bunun onlar için çok tatsız bir durum olduğunu düşünüyorum.”
  2. “Anlık memnuniyet uzun vadeli olabiliyor.”
  3. “Hayatımın sanatı taklit etmesini istemiyorum, hayatımın sanat olmasını istiyorum.”
  4. “Yaşlandıkça artıklar azalıyor, insanlar değil.”
  5. “Benim kanaatimce, manik depresif yaşamak büyük cesaret gerektiriyor. Zaman zaman bipolar olmaz tüketici bir savaşa dönüşüyor. Hem dayanıklılık hem de cesaret gerektiyor. Bu yüzden bu hastalıkla yaşıyorsanız ve hala işleviniz varsa, utanmak yerine bundan gurur duymalısınız.” 90b09db0170ad518daef0be09b683fc9
  6. “Eğer benim sorunlarım halkın diline düşücekse, onların olduğu gibi yayılmasını isterim, yalan yanlış bir dedikodu şeklinde değil. Bu çok özgürleştirici bir eylem. Utanç tutunduğum şeylerden biri değil.”
  7. Mücadele ettiğin zamanlar sana çok şey öğretir, aynı zamanda bu kadar da mücadele etmediğin zamanlar için şükretmeyi.”
  8. “Birşeylerden çok zor nefret ederim. Sevdiğimde ise ucu bucağı yoktur. O kadar büyük severim ki ya yasak olmalı, ya da başkenti olup bir para birimi olmalı.”
  9. “Korkun ama gene de yapın. Önemli olan aksiyondur. Cesur olmayı beklemeyin. Yaptıktan sonra cesaretiniz eninde sonunda gelecektir.”
  10. “Ancak sırlarınız kadar kirlisinizdir. Öyle ya da böyle açığa çıkarlar. Bu nedenle ben kendi arkamdan kendim konuşurum. Ve bunu yaparken oldukça keyif alırım.”

CarrieFisher-9

Kaynak:

huffingtonpost.com

imdb.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!