Spiritüel yanınızı iş yerinize taşımanın formülü

Günümüzde birçok insan, çalıştığı iş alanında ilham kaynağı bulmak ve tatmin olmak için spiritüel yanını iş yerine taşıyor. Fortune dergisine göre Amerikalıların yüzde 78’i bir spiritüel gelişim ihtiyacı duyuyor. Bu kişilerin yarısı ise bu tür spiritüel ihtiyaçlarını iş yerinde dile getirmek istediğini söylüyor. Business Intelligence Journal‘ın 2009’da yaptığı bir araştırma kapsamında katılımcılara iş yerindeki yöneticilerinin spiritüel yanlarından etkilenip etkilenmedikleri sorulmuş ve yüzde 85’i “evet” yanıtı vermiş.

Spiritüel yanınızı iş yerinize taşımanın formülü
Kim olduğunuzu çözün ve kendinizi tanımlayın.

Ancak tüm bunlara rağmen iş yerinde spiritüel yanınızı göstermek her zaman kolay olmayabilir. Spiritüel yanını yaşamak isterken, kariyerini zedelememek için bunu gizleyen insanların hikayeleri hepimize tanıdık geliyor. Oysa sizin de olduğunuz gibi yaşamaya ve kendi benliğinizi iş ortamınıza taşımaya hakkınız var. İşte spiritüel yanınızı iş yerinize taşımanın formülü:

1. Bir kişiyi belirleyin

Hayatın başka alanlarında olduğu gibi önce bir kişiyi seçin ve o yolda ilerleyin. Güvenebileceğiniz bir iş arkadaşı seçin ve onunla konuşmaya başlayın. Konuşma konusunu belirlerken, hayatınızın bu spiritüel yanını onunla paylaşmak istediğinizi belirtin. Arkadaşınızın aslında ne kadar destek ve kendinizi ona açmak istediğiniz karşısında ne kadar mutlu olduğunu göreceksiniz. Üstelik bu, arkadaşlığınızı derinleştirmenizi de sağlar.

İlgili yazı: Dünyayı değiştirmeye bilinç seviyenizden başlayın

2. Kendinizi tanıyın

Kendini tanımak kilit öneme sahiptir. Kim olduğunuzu çözün ve kendinizi tanımlayın. Birine hiçbir tanım belirtmemektense, spiritüel olduğunuzu söylemek daha etkin sonuçlar verebilir.

3. Sorulara hazırlıklı olun

Karşınızdaki spiritüel olduğunuzu söylediğinizde, konuşma farklı bir yöne gidebilir. Örneğin çalışma ortamınızda maddi konularla ilgili önemli bir tartışma yaşanıyorsa, spiritüel düşünceleriniz sayesinde para konusunda onlara farklı bir perspektif sunabilirsiniz. Bu durum, arkadaşlarınızın düşüncelerini zenginleştirecektir ancak bunu yaparken çok fazla soruyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorulara yanıt verirken, kendi düşüncelerinizi kabul ettirmeye çalışmadığınızdan emin olun. Ancak onlar kendileri size gelirse, yol gösterici olmaktan çekinmeyin.

Spiritüel yanınızı iş yerinize taşımanın formülü
İş yerinizde spiritüelliğinizi size hatırlatacak ve destekleyecek objeler bulundurun.

4. Spiritüel yanınızı ortaya koyan ufak objeler getirin

İş yerinizde spiritüelliğinizi size hatırlatacak ve destekleyecek objeler bulundurun. Bazı iş arkadaşlarınız size bu objelerle ilgili sorular sorabilir. Bu sorulardan kaçmayın. Unutmayın ki o objeler, sizin değerlerinizle belki de tümüyle uyuşmayan bir mekanda kendinizi korunmuş ve enerjik hissetmenize yardımcı olabilir.

İlgili yazı: İnsanları düşünmekten alıkoyan 3 ana neden

5. Mitlerle mücadele etmekten korkmayın

Spiritüel yanınızı insanlara açtığınız zaman, sizi destekleyenlerin yanı sıra bununla eğlenen veya mitler uyduran insanlar da olacaktir. Enerjinizi yüksek tutun ve bunların karşısında durmaktan çekinmeyin. Korkacak bir şey olmadığınız ve istediğiniz gibi yaşamaya hakkınız olduğunu unutmayın.

Kaynaklar:
MindBodyGreen
Huffington Post

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!