Soğuğu kullanarak güzellik rutininizi canlandırmak için 8 öneri

Cildinizin yenilenmesi ve onarımında, yüzünüzdeki şişliklerin azalmasında ve saçlarınızın uzamasında buzun ve soğuğun faydalarını biliyor muydunuz? Kutuplarda buzulların içine dalış yapmanıza gerek kalmadan, buzun ve soğuğun güzelliğinize katacaklarını daha pratik önerilerle keşfedebilirsiniz. Zahmetsiz ve acısız şekilde buzdan ve soğuktan faydalanarak kolaylıkla uygulayabileceğiniz 8 öneriyi, sevgili Uplifers okuyucularımız için derledik.

1. Lavantalı cilt bakımı
Serin ve rahatlatıcı bir masaj için, buz küplerini birkaç damla lavanta yağı ile esansladığınız yumuşak bir havluya sarın. Yatmadan önce sizi şımartacak kısa bir seans için, bu havluyla yüzünüze ve boynunuza nazikçe masaj yaparak uygulayın.

lavantali1

2. Papatya çaylı yüz bakımı
Yatıştırıcı etkisi olan papatya çayı, yalnızca zihinsel rahatlama sağlamakla kalmayıp yüz rahatlatıcı etkisiyle de işlevsel bir çözüm sunuyor. Buz küplerinde dondurduğunuz papatya çayını nazikçe yüz bölgenize uygulayarak yatıştırıcı bir masaj deneyimleyin.

papatyali

3. Yeşil çaylı cilt bakımı
Papatyayla yatışan cildiniz, yeşil çay ile gençleşip canlanacak. Yeşil çay ile dondurduğunuz buz küpleri uygulamasıyla hem sabah şişliklerinizi indirin hem de gözeneklerinizi azaltın.

yesilcayli

4. Kaşlara buz uygulaması
Kaşlarınız için cımbız kullanma fikri sizi korkutuyorsa, kaş alma seansınız boyunca buz küpü yardımıyla acı hissinizi azaltabilirsiniz. Kaş alma uygulaması öncesinde, kaşınızı alırken ve bitirdikten sonra bir buz küpüyle kaşlarınızı nazikçe ovalayın. Bu uygulama, derinizi uyuşturarak kızarıklık ve şişmeyi engelleyecektir.

cimbiz

5. Soğuk manikür
Manikürünüzü hızlandırmak ve ojelerinizin çabucak kuruması için pratik ama soğuk bir yol var. Manikür uygulaması sonrasında ellerinizi soğuk suya sokun ve dondurucu şok etkisiyle ojeleriniz hızla kurusun ve işlerinize kaldığınız yerden devam edin.

buzmanikur

6. Buzlu yüz bakımı
Çok soğuk dereceler kırışıklıkları azaltır, cildi sıkılaştırır ve hatta dolaşımı hızlandırır. Şimdilik profesyonel yüz dondurma tedavisi için para saçmayı tercih etmiyorsanız, yüzünüze buz küpleriyle hafifçe günlük kısa uygulamalar yaparak başlamayı deneyin.

buzyuz

7. Salatalık ve ballı yüz temizleyicisi
Parlak bir cilt temizliği için donmuş bir kür uygulaması deneyebilirsiniz. Rendelediğiniz salatalıkları bal ve limon suyuyla karıştırın ve buz kalıbında dondurun. Kullanmadan önce 30 saniye yumuşamasını bekleyerek yüz ve boyun bölgenize nazikçe uygulayın. 5-10 dakika bekletip bol su ile yıkadıktan sonra cildinizdeki tazelenme ve canlılığı farkedeceksiniz.

salatalikli1

10. Güçlü ve parlak saçlar için bakım
Soğuğun canlandırıcı ve güçlendirici etkisini saçlarınızda da görebilmek için, banyodan çıkmadan önce kısa bir süreliğine saçlarınızı soğuk suyla yıkayın. Soğuk suyun saçlara parlaklık ve ipek hissini birkaç uygulamadan sonra görebilirsiniz.

soguksusaclar

Kaynak

Brit+Co

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!