Simetri takıntısı olanları çıldırtabilecek derecede asimetrik olan, birbirinden orantısız 13 fotoğraf

obsesif kompulsif

Hepimizin bazı olaylara, nesnelere ya da durumlara karşı bazı küçük takıntıları vardır. Kimimiz hijyen konusunda aşırı hassasiyet gösterirken, bazılarımız simetri konusunda takıntılara sahip olabilir. Ancak bu hassasiyet günlük yaşamı engellemeye ve bireyin yaşamını zorlaştırmaya başladığında psikolojik bir rahatsızlık boyutuna ulaşıyor.

Psikolojide Obsesif Kompulsif Bozukluk olarak adlandırılan bu durum, obsesyon adı verilen takıntılı düşünce, fikir ve dürtüler ile kompulsiyon adı verilen yineleyici davranışlar ve zihinsel eylemlerden oluşan bir ruhsal hastalık.

Günlük hayatta obsesyonları olan kişilerin bize normal gelen olaylar karşısında gösterdikleri tepkiler zaman zaman gülünç durumlara yol açsa da, bu rahatsızlıkla yaşamak zorunda olanlar için bu durum oldukça zorlayıcı ve yorucu olabiliyor.

Aşağıdaki fotoğraflar, özellikle simetri konusunda hassas olan kişileri rahatsız edebilir, ancak ruhsal bir rahatsızlık boyutunda simetri takıntınız varsa, bu fotoğraflara bakmamanızı tavsiye ediyoruz;

 kek

pencere

 çizgili duvar

dış cephe kaplaması

kaldırım taşı

boya kalemleri

39999

sakız

tabela

cubuklar

butonlar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!