Sevdiklerinizin evindeki enerjiyi yükseltecek Feng Shui hediye önerileri

Yeni yıl hediye arayışlarınız devam mı ediyor? Cevabınız evetse, orijinal aynı zamanda da uygun fiyatlı Feng Shui hediyeleri tam size göre olabilir. Feng Shui düzenine uygun yaşamak, evin içindeki pozitif enerjiyi ortaya çıkararak arkadaşlarınızın veya ailenizin evini daha huzurlu bir yer haline getirebilir. Uplifers olarak sevdiklerinize alabileceğiniz Feng Shui konseptli hediyeleri sizler için derledik.

Feng Shui nedir?

Feng Shui çevresel faktörler yardımıyla yaşam enerjisini yükseltmek üzerine kurulmuş eski bir Çin geleneği. Yaşanan yerin dekorasyonunun Feng Shui sistemine göre düzenlenmiş olması hem evde yaşayanların hem de misafirlerin kendilerini daha rahat ve hafif hissetmelerine yardımcı olur. Feng Shui’nin huzurlu dekorasyonu, evdeki ilişkilerin daha uyumlu olmasına, fiziksel sağlığın güçlenmesine, maddi başarıya ve genel olarak huzura ulaşılmasına yardımcı olur. Odadaki belirli bir yere Feng Shui düzenine uygun bir eşya koymak o odanın enerji akışının güçlenmesini sağlar. İşte bu düzeni yaratmaya yardımcı olacak ve yılbaşında sevdiklerinizi mutlu edecek hediye önerileri…

Rüzgar çanı

Feng Shui kelime anlamı olarak “rüzgar ve su” anlamına geliyor. Rüzgar çanları, rüzgarın hareketini yansıtarak eve canlandırıcı bir hava katar. Rüzgar çanlarının evin içinde cam kenarına veya korunaklı bir verandaya ya da terasa asılması gerekiyor. Rüzgar çanlarının amacı, dışarıdaki ses kirliliğine karşı koymak ve hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak insan bedenini güçlendirmek. Bambu, seramik veya metalden yapılmış olan rüzgar çanları ev için çok güzel bir hediye olabilir.

Ayna

Evin bir köşesinde duran güzel bir ayna Feng Shui’nin su etkisini iki katına çıkarabilir. Aynı zamanda, odanın bir kişide bıraktığı izlenimi olumlu bir şekilde geliştirebilir ve evin mimari açıdan uyumsuz olan yerlerine farklı bir hava katabilir. Eğer sevdiklerinizin küçük bir odası veya evi varsa, onlara bir ayna alarak evlerine canlılık getirebilirsiniz. Aynanın etrafının altın renkli bir çerçeveye sahip olması, hediyenize zengin bir görüntü katabilir. Aynı zamanda, ayna güzel manzaralı bir ev için harika bir hediye olabilir. Etkileyici bir manzaranın aynadan yansıması evdeki pozitif enerjiyi yükseltir.

Zil

Ziller Feng Shui’nin önemli bir parçası. Zil sesinin odaya maskülen bir enerji kattığı biliniyor. Ziller özellikle giriş kapısının yanına konursa, evdeki kötü enerjiyi iyi enerjiye dönüştürme gücüne sahip olabilir. Zilleri kırmızı iple asmak öneriliyor çünkü kırmızı renk kötü enerjileri kovarak pozitif enerjiyi kendine çeker. Kendini halsiz hisseden veya hayatlarında ilerlemekten korkan arkadaşlarınız için zil çok iyi bir hediye olabilir.

Bitki

Sağlıklı enerjinin en büyük sembollerinden biri de evde yetiştirdiğiniz bitkiler. Bitkiler, evdeki havayı temizleyerek Feng Shui enerjisinin yayılmasına olanak sağlar. Ayrıca özellikle iki bitki türünün ev sahiplerine para getirdiğine inanılıyor; yeşim ağacı ve refah çiçeği. Bitkinin dallarına Çin paraları asmak bitkinin getirdiği zenginliği artırdığı düşünülüyor.

Her yaştan sevdiklerinize ev hediyesi olarak bitki alabilirsiniz. Fakat, aldığınız bitkinin canlı, yemyeşil ve sağlıklı olmasına dikkat edin. Hatta eğer yapabiliyorsanız bitkinin üstüne bakım talimatları koyabilirsiniz. ( Not: Hediyeyi aldığınız kişiyi mutlaka yatak odasına koymaması için uyarın. Yatak odasında bitki yetiştirmek sağlıksız olabilir ve uyku düzenini bozabilir. )

Mum

Güçlü bir Feng Shui enerjisi için, ateş enerjisini temsil eden mumlardan seçin. Mumların balmumundan veya soyadan yapıldığına emin olun. Bu mumlar uçucu organik bileşenlerden yoksun olduğu için daha sağlıklı. Zilin sesi gibi mum yakmakta evdeki maskülen enerjiyi açığa çıkarıyor. Mum yakmak evdeki donuk, ruhsuz ve depresif havayı yok ediyor ve sonuç olarak, ortaya ilham, özgürlük ve eğlence dolu bir yaşam alanı çıkıyor. Mumlar hayatlarına canlılık ve tutku katmak isteyen sevdikleriniz için çok güzel bir hediye olabilir.

Kaynak: Care2

İlginizi çekebilir: Hediye almayı son dakikaya bırakanlara özel yılbaşı hediye önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!