Hediye almayı son dakikaya bırakanlara özel yılbaşı hediye önerileri

Yeni yıla girmemize son iki gün kala almayı unuttuğunuz ya da bir türlü zaman bulamadığınız hediyeler için paniğe kapılmanıza gerek yok. Sevdiklerinizi çok mutlu edecek, onları düşündüğünüzü, önemsediğinizi gösterecek, yılbaşı gecesine saatler kala bile hediye edebileceğiniz önerileri sizler için derledik. Merak etmeyin, hala geç kalmış sayılmazsınız. Gece yarısına dakikalar kala bile satın alabileceğiniz hediyelerden işten eve dönerken yol üzerinde bulabileceğiniz önerilere birçok fikri sizin için bir araya getirdik. İşte hediye almayı son dakikaya bırakanlara özel yılbaşı hediye önerileri:

Planlayıcılar

Yeni yıl, yeni umutlar, yeni hedefler, yeni planlar, yeni beklentiler… Birçok yeni düşünceler ile gözümüzde canlanıyor. Tüm bunları görselleştirecek, motivasyonumuzu yüksek tutmamızı sağlayacak ajandalar, planlayıcılar gibi küçük araçlar, yılbaşında daha da önemli olabiliyor. Bu nedenle sevdiklerinize yeni yılda daha planlı, daha düzenli, daha motive ve daha kararlı olmalarına yardımcı olacak özel hediyeler satın alabilirsiniz. Evinizin veya iş yerinizin yakınlarında bir kırtasiye veya kitap evi varsa işiniz çok daha kolay. Yılın son gününde bile kolayca bulabileceğiniz şık bir ajanda ile en iyi yılbaşı hediyesini siz verebilirsiniz.

Lezzetli atıştırmalıklar

Her yerden kolayca ulaşabileceğiniz ve işten eve dönerken yolunuzun üzerinde bile denk gelebileceğiniz marketlerden, kahve dükkanlarından veya tatlı restoranlarından alacağınız lezzetli ikramlar yılbaşında sevdiklerinizi mutlu edebilir. Çeşitli kahveler, lezzetli çaylar, el yapımı çikolatalar, bereket getirdiğine inanılan narlar… Hepsinden harika bir yılbaşı lezzet sepeti oluşturabilirsiniz.

Şans getiren bitkiler

Yeşil bitkileri kim sevmez, hele ki şans getirenleri… Sevdiklerinize hediye alma işini son günlere bıraktıysanız ve kime ne hediye alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız herkesi mutlu edecek şans bitkilerini tercih edebilirsiniz. Şans bambuları, bereket getiren para çiçeği, huzur veren okaliptuslar… Hemen en yakın çiçekçiye koşmaya başlayabilirsiniz. 😊

Hediye kartları

Sevdiklerinizin tarzına göre kıyafet seçmek, onların sevdiği kokuları içeren parfümleri bulmak, zevklerini yansıtan aksesuarları almak her ne kadar keyif verse de biraz zaman alıcı ve kararsızlık yaratıcı olabiliyor. Sonuçta, zevkler ve renkler tartışılmaz. Sizin çok hoşunuza giden bir şey karşınızdaki kişiyi tam olarak yansıtmıyor olabilir. Durum böyle olunca bir de hediye seçme işini son dakikaya bırakınca en risksiz seçenek; hediye kartları. Sevdiklerinizin beğendiği ya da sıkça alışveriş yaptığı bir mağazadan dilediklerini seçebilmeleri için onlara hediye kartı alabilirsiniz.

Sürükleyici kitaplar

Eğer sevdiklerinizin kitap zevkini biliyorsanız hediye seçme işini son dakikalara bırakmış olsanız da sorun değil. En yakın kitapçıdan dostlarınızın en sevdiği tarzdaki kitapları seçebilirsiniz; kişisel gelişim, polisiye, sürükleyici bir aşk hikayesi… Hangi tarz onlara hitap ediyorsa. Ya da sizin çok sevdiğiniz ve mutlaka okumalarını istediğiniz kitapları da seçebilirsiniz. Anlamlı bir not eklemeyi de unutmayın.

Kutu oyunları

Evde geçirilen bir akşamın en büyük eğlencelerinden biri şüphesiz ki kutu oyunları. Eğer yılbaşında sevdiklerinizin evlerine davetliyseniz hem onları çok mutlu edecek hem de hep birlikte eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak kutu oyunlarını satın alabilirsiniz. Üstelik böylece sadece yılbaşı gecesini değil, evde arkadaşlarıyla geçirecekleri diğer zamanları da eğlenceli hale getirmelerini sağlayabilirsiniz.

Mis kokular

Kişisel kokular seçmek hele ki bir başkası için her zaman daha zordur. Çünkü, aynı marka parfüm dahi olsa kişiden kişiye ten farkından dolayı farklı kokabilir. Ancak, oda kokularında durum farklı. Ferah, taze, hafif kokular çoğu insanın ev ortamında tercih ettiği koku özellikleri. Bu nedenle kişisel bir parfüm seçimi kadar zaman harcamadan hoş kokulu bir mum, ferahlatıcı bir tütsü, tazeleyici bir oda kokusu güzel bir yılbaşı hediyesine dönüşebilir. Dekorasyon mağazalarında şık ve hoş kokulu mumlar bulabilir, yaşadığınız yerin yakınlarında aktar varsa birkaç tütsü alabilir veya en yakın marketteki oda kokularını değerlendirebilirsiniz.

Bağış sertifikası

Sevdiklerinizin önemsediği, değer verdiği kurumlara onun adına bağışta bulunarak hem onlara çok anlamlı bir yılbaşı hediyesi verebilir hem de yüzleri de kocaman güldürebilirsiniz. Sevdiklerinizin adına ağaç dikebilir; TEMA, KAÇUV, WWF, TOKTUT gibi farklı alanlarda hizmet veren kuruluşlara bağış yaparak mailinize hızlıca gelen sertifikayı hediye edebilirsiniz. Hem sosyal sorumluluğun paylaşılmasına katkı sağlayabilir, hem de sevdikleriniz için anlamlı bir yılbaşı hatırası yaratabilirsiniz.

Dijital abonelikler

Eğer çeşitli tarzdaki filmleri, müzikleri, podcastleri takip etmekten hoşlanan sevdikleriniz varsa gece yarısına 1 dakika kala bile onları çok mutlu edecek bir yılbaşı hediyesi verebilirsiniz. İstedikleri filmleri, dizileri istedikleri zaman izleyebilecekleri, müziklerini zevklerine göre düzenleyip dinleyebilecekleri sanal ortamlar onları çok mutlu edecektir. Günümüzde bu hediye türü için birçok seçenek bulabilmeniz mümkün; Netflix, YouTube, Amazon Prime, Spotify, Gain… Sevdiklerinize premium üyelikler sağlayabilirsiniz.

Bonus: Sevgi dolu bir mektup

Bir şey satın almak istemiyorsanız ya da hiçbir şey istemeyen minimalist bir dostunuz varsa… Veya gerçekten hiç vaktiniz kalmadıysa merak etmeyin, hala sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Onlara sizin için ne kadar değerli olduklarını hissettirecek sıcacık bir mektup yazabilirsiniz. Unutmayın, önemli olan hatırlamak ve hatırlanmak. Hediyeler işin sadece süslü kısmı. Sizin sevdiklerinize kocaman, sımsıkı sarılmanız ve onları çok sevdiğinizi söylemeniz bile satın alabileceğiniz herhangi bir eşyadan çok daha kıymetli.

Sevmeyi, sevginizi göstermeyi ihmal etmeyin. Şimdiden mutlu yıllar!

İlginizi çekebilir: Anlamlı yılbaşı hediyeleri ile sevdiklerinize verdiğiniz değeri hissettirin

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!