Şehirde mutluluk: DJ, yapımcı ve sanat insanı Akın Sevgör

Her hafta şehrin keşfedilmeyi bekleyen sanatçılarını ve mekanlarını tanıttığımız “şehirde mutluluk” serisinin bu haftaki konuğu Akın Sevgör.

Belki çoğunuz bu ismi ARSNOVA albümü ile uzun bir süre listelerde 1 numarada kalmasıyla, belki de Fi dizisini izlerken “bu filmin müzikleri de bir harika!” diyerek yaptığınız bir Google soruşturması sonucunda duydunuz. Hiç duymadıysanız da merak etmeyin, doğru yerdesiniz.

Akın sevgör

1989 Ankara doğumlu Akın Sevgör, 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda klasik müzik eğitimi almaya başlayıp sonrasında elektronik müziğe yöneldi. Elektronik müziğin klasik müzik enstrümanları ile deneysel, geleneksel ve minimal çalışmalara imza attı. 2016 yılında çıkardığı ARSNOVA albümündeki 8 parça ülkemizde çok kişinin yönelmediği experimental (deneysel) müzik alanında büyük beğeni topladı. İsterseniz Spotify şarkı listesini dinleyip kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

Akın Sevgör / ARSNOVA

Akın Sevgör’ü sevenler için güzel de bir haberim var. 2 Ağustos Çarşamba günü Mentha Karaköy’de performans sergileyecek. Canlı performansı daha da güzeldir, benden söylemesi.

Etkinlik ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Şehirde mutluluk: Elektronik müzik sevenlerin takip etmesi gereken 10 DJ

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Fatih Yıldırım
İstanbul’un en büyük eğlence rehberi olan Partymag platformunun kurucu ortağıyım. Yüzlerce mekanda binlerce etkinliğe katılarak gece hayatı gurmesi olma yolunda da ilerliyorum. Müzik, sanat, ... Devam