Sakın aşağı bakmayın: Çin’de kayalık bir uçurumun üstündeki korkunç transparan yol

Eğer kalbinize güvenmiyorsanız bu yürüyüş yolu kesinlikle size göre değil.

Bir tarafta dik bir kaya, diğer tarafta 1500 metredeki patika; yaklaşık bir metre genişliğinde ve 6,5 santimetre kalınlığındaki bu yol cesur gezginlere merhaba diyor.

çin4
Eğer tüm bunlar midenize krampların girmesi için yeterli olmadıysa, Çin’in dağlık bölgelerinden birinde yer alan bu camdan yapılmış patika yol, yürüyüşçülere kristal berraklığında bir manzara sunuyor; ama her adımınıza dikkat etmeniz koşuluyla.

çin2

Bu kadının belirsiz adımlarla, mümkün olduğunca kayalığa yapışarak geçmesinin nedeni belki anlaşılabilir.

çin5

Bu gökyüzü yürüyüşü Zhangjiajie’de bulunan Tianmen Dağı’nda, deniz seviyesinden yaklaşık 1500 metre yüksekte yer almaktadır.

60 metre uzunluğundaki köprü batı kayalığındaki Yunmeng Fairy Zirvesiyle Tianmen Mountain ve Zhang Jiajie zirvelerini birbirine bağlıyor.

tianmen03

Ayrıca yürüyecek olan turistlerden camın çizilmemesi, yolun temiz tutulması ve berrak bir görüş için galoş giymeleri isteniyor.

Daha öncedeki cam tabanlı yürüyüş yolu, geçen yaz ABD’de Büyük Kanyon‘da inşa edilmişti.

Kelimenin tam anlamıyla ‘Cennet Kapısı Dağı’ olarak tercüme edilen Tianmen Dağı’na adını veren; zirve yolunun yarısı boyunca meydana gelmiş büyük doğal mağaralar olmuş.

çin

Hunan bölgesinde yer alan ve en yüksek noktası 1524 metre olan dağ aynı zamanda az bulunan türden bir çok bitkiye de ev sahipliği yapıyor. Park alanına inşa edilen 6,5 kilometrelik teleferik ayrıca dünyanın en uzun teleferiği.

Cam yürüyüşünün ne kadar korkutucu olduğunu bir yana bırakırsak, bu gökyüzü yürüyüşü turistlere unutulmayacak bir deneyim sunuyor.

 

Kaynak

Daily Mail 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!