Rüyalardaki şifreleri çözmek: Size yol gösterebilecek iki rüya analizi

Herkese merhabalar, zorlu bir dönemin içinden geçerken herkesin uykuları bölük, kalitesiz ve gergin. Bu dönemde tedbirleri tamamen yerine getirerek, sakin kalmaya çalışmamız gerekiyor. Sürece ve etrafımızdaki çocuklara, yaşlılara daha fazla endişe yüklemenin faydası olmadığı gibi zararı da olacaktır. Haberleri doğru kaynaklardan yeterli bilgiyi alarak takip etmek, ruh sağlığımızı da sakin tutmamıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında bizim sakin olmamız ve gözlem yeteneğimizi kaybetmememiz için iyi beslenmenin yanında iyi bir uyku da gereklidir.

Sağlıklı uyku, dinlenmiş zihin ve beden demektir, biliyoruz. Bunun için sağ burun deliğimizi kapatarak sol burun deliğimizden uzun yavaş nefesler alıp vermek bizi destekleyecektir. En son yazımda da belirttiğim gibi bugün 2 takipçimizin rüyasını analiz edeceğiz. Her ikisini de tekrar tebrik eder, tüm katılımcılara teşekkür ederim. İlk rüyamızı önce rüyayı görenin yazdığı gibi aktarıyorum.

Aile fertlerimle hiç görmediğim bir evde yaşıyorum, son 7 yılımı hiç yaşamamış gibiyim. Rüyamdaki hatıralarım hep 7 yıl öncesinde kalmış gibi. Bulunduğumuz ev yıkılacakmış. Bunun için değişik bir ev yıkma yöntemi seçiliyor. Evin altına lav yerleştiriyorlar ve 1 gün sonra ev içten çökecek, evi hemen boşaltın diyorlar. Ben sadece önemli ilaç vs. ve köpeğimin tasmasını alıp kapıya koşuyorum fakat annem ve kardeşlerim bardak tabak topluyorlar. ‘Az vaktimiz kaldı boş verin onları, canınıza kıyacaksınız’ diyorum ama beni dinlemiyorlar devam ediyorlar. Sinirli ve ağlamaklıydım rüyamda. Kapıyı açıyorum, sularda köpeğimi görüyorum ayakları yanıyor lav yüzünden artık. Kapıdayım en son, çıktım mı, çıkmadım mı, hatırlamıyorum bile. Kapı eşiğinde kaldım elimde küçük bir çantayla. Onları zorla çıkarmak da istiyorum, çıkıp gitmek de istiyorum ama ne yaptığımı bilmiyorum.

Rüyalarımızda 1-7 rakamları gördüysek ilk değerlendireceğimiz durum çakralardır. 7.çakra tepe çakradır. Tepe çakrası huzurlu sonuçlar getirecek olayları ve yeni başlangıçları anlatır. Aynı zamanda içsel benliğimizle de ilişkilidir. Burada zihinde düşünülerek ya da niyet edilerek yatılan düşüncenin huzurla sonuçlanacağını anlayabilirim. Şimdi bakalım içsel benliğimiz ne diyor? Ev değişik bir yöntemle yıkılacak deniliyor. Demek ki ben bu niyetimin normal şartlarda gerçekleşeceğine ya da ideal koşullarda, huzurlu, sakin gerçekleşeceğine inanmıyorum. Bu durum için de bir ilerleme planı yapmışım. (İlaç vs.. Yanıma alma isteğimden anlıyorum.) İdeal şartlarda gerçekleşmemesine olan inancım için de suçladığım ya da sorumlu tuttuğum iki kişi var, annem ve kardeşim. İkisini de bu niyetimle ilgili farkında olarak ya da olmadan içten içe suçluyorum, kızgınım. Onların bazı durumları ağırdan almaları ya da kendilerini düşünmemelerinin bana ve sosyal çevreme zarar verdiğini düşünüyorum. (Köpeğimi görüyorum, ayaklarım yanıyor.) Bu nedenle de ayrı bir öfkem olduğumu hissediyorum. Ara ara niyetim ya da düşüncemle ilgili gelgit yaşıyorum. Bunun doğruluğunu, yanlışlığını sorguluyorum. (Kapının eşiğinde kaldım, çıkıp gitmekle gitmemek arasında kararsızım.)

Peki rüyayı gören kişi ne yapmalı? Mutlaka annesinden ve kardeşinden özgürleşerek, onların temsil ettiği duygulardan kendini arındırarak, yoluna devam etmeli.

Gelelim ikinci rüyamıza.

Rüyamda bir hastanenin ameliyathanesindeyim. Kalabalık. Birkaç sedye var ve birden fazla hastaya işlem yapılıyor, sanki poliklinik gibi. Ben ise bir çekyatta oturmuş etrafı izliyorum. Ekipten başka bir hemşiremizi görüyorum. (O Avrupa yakasında çalışıyor, ben Anadolu). Güya bebeği basit bir ameliyat olacakmış. Geliyor ve bebeği kucağıma veriyor. İşlemleri yapmaya gidiyor. ‘Yazık ya’ diye üzülerek kucağıma alıyorum. Nasıl güzel, pamuk gibi, beyaz, renkli gözlü, tosun bir bebek, bıcır bıcır gülüyor. Böyle 7, 8 aylık kadar en fazla. Benimle konuşmaya başlıyor; çok şaşırıyorum azıcık tedirgin oluyorum ama o kadar güzel bir bebek ki bir yandan da öpüp kokluyorum. Tam dediklerini hatırlamıyorum ama ‘nasılsın, iyiyim’ gibi sıradan bir konuşma gibi. Sonra bebeği koltuk altlarından tutarak tam arkasını çeviriyorum, sırtını göğsüme dayayayım da çocuk etrafı görsün, izlesin falan diye. Tam çeviriyorum arka tarafı da kız bebek çıkıyor. Tek vücut ama enseden yapışık iki kafa gibi. Çok şaşırıp biraz korkuyorum. Acaba siyam ikizi mi diye düşünüyorum. Kız olan taraf da benimle konuşuyor. O da aynı, çok güzel, bembeyaz, tosun, renkli gözlü. Bir gülümsüyor bana, bir gülümsüyor! Çok mutlu oluyorum. Sonrasında pat diye uyandım.

Bu rüyada rüyayı gören kişinin etrafındakileri izlerken, farkındalığını artırabileceğini ve bunu keyifle yapabileceğini anlıyorum. (Çekyatta uzanmış etrafı izliyorum.) Demek ki biraz sıkıntılı ve gergin bir süreçte olma ihtimali var. (Bu durum işi ile ilgili olabilir, iş yerindeki bir çalışma ortamı gibi, çünkü rüyada çalışma ortamı görülüyor.) Bu durumla ilgili sorumluluğu tek başına aldığımı düşünüyor olabilir. (Bebeği kucağıma alıyorum.) Bu durumla ilgili olağanüstü, normalin dışında bazı gelişmeler oluyor. Bunu da 7-8 aylık bebeğin konuşmasından ve rüyayı görenin bu duruma şaşırmasından anlayabiliriz.

Şaşkınlığın yanında tedirginlik de var. Bu duygular rüyayı görenin iş ortamındaki bu durumla ilgili direkt başrollerde olma olasılığının fazla olduğunu gösteriyor. Gelişen olayları bir taraftan değerlendirirken yanınızda samimi bulduğunuz biriyle de detayları paylaşma ihtimaliniz var. Bebeğin iki taraflı olması ve her iki tarafının da aydınlık ve güzel bir bebek olması, eril ve dişil enerjilerin temsil ettiği duyguların yeni gelişmelere açık olmasını gösteriyor. Sadece dişil tarafı ortaya çıkarmak için biraz daha destek vermelisin diyor içsel benliğimiz. “Koltuk altından tutup, sırtını göğsüme dayadım” cümlesinden anlayabilirim. Rüyayı görene eril ve dişil enerjilerinin dengelemesine dair çalışmalar verilebilir. Kısacık eril ve dişil enerji için bilgi vereyim. Eril enerji, hedeflerimizi temsil eder, netliklerimizle, zihnimizle ilgilidir. Dişil enerji, duygularımızla ilgilidir. Eril enerji tarafımız kontrol etmeyi sever, dişil enerji tarafımız ise anlaşılmayı, hoşgörülmeyi bekler.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Herkese şifa olması dileğiyle… Sevgiyle ve sağlıcakla kalın…

İlginizi çekebilir: Neden bir rüya defteri edinmelisiniz: Duygu dünyanızın anahtarı rüyalarınızda

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam