Rüyalar en yakın arkadaşınızdır: Duygu dünyanızı rüyalarınız size anlatsın

Bazen rüyalarımızda daha önce gidip gördüğümüz ya da görmeyi çok istediğimiz mekanlar, yerler, hatta ülkeler görebiliriz. Daha önce gittiğimiz bir yeri rüyamızda görüyorsak, oraya gittiğimizde ne yaşadık, ne hissettik, kimlerle gittik, orada çözülmemiş, yarım kalmış bir duygumuz, ifade edilmemiş cümlelerimiz ya da hedeflerimiz, arzularımız var mıydı? Bunun üzerine detaylı bir analiz yapmamız gerekir.

Hiç gitmediğiniz bir şehre ya da ülkeye gittiğinizi görürseniz, o şehrin sizin için ayrı bir anlamı varsa ona göre değerlendirmelisiniz. Eğer sizin için özel bir anlamı yoksa o zaman, o şehrin ya da ülkenin maddi, manevi değerlerine, dünyadaki duruşuna, yöneticilerine bakmalısınız. Üzerinde durduğunuz, yoğunlaştığınız konu ile ilgili size öngörü sağlayacaktır. Unutmayalım ki, rüyalarımızda uyanık yaşantımızda önceliğimiz olan, yoğunlaştığımız konular, takıldığımız engeller, soru işaretleri ya da dönüştürmemiz gereken korkularımız önceliklidir. İçsel benliğimiz, içinde bulunduğumuz durumdan şifalanarak uzaklaşmamız için her zaman bizi destekler.

İlginizi çekebilir: Rüyalardaki semboller kişiye özeldir: Rüyanızı doğru yorumlamak için iç dünyanızı tanıyın

Eğer rüyalarımızı hatırlamıyorsak, o zaman merak ettiğimiz durumların çözümleri için mutlaka, yatmadan önce soru cümleleri kullanmalıyız. Soru cümleleri sade, net, açık ve anlaşılır olmalıdır. Seçenekli soru cümlelerindense, tek seçenekte, yalın cümlelerle, birkaç defa kalbimizden geçirerek, hafif kendi sesimizi duyacak şekilde sormalıyız. Aynı cümleyi 3-4 gece sorduktan sonra farklı bir seçeneğe geçebiliriz. Sabah uyandığımızda rüyamızı hatırlamasak bile, hissettiğimiz duygu bize rehberlik edecektir. Sevinçli, meraklı, heyecanlı, mutlu olduğumuzu hissettiğimiz güzel duygularla uyandıysak, niyet ettiğimiz sorumuz bizim için olumludur. Korku, üzüntü, yorgunluk hissettiğimiz duygularla uyandıysak bizim için üzücü, hayal kırıklığı uğratan bir seçenek olabilir.

İlginizi çekebilir: Kararsızlık yaşıyorsanız çözüm rüyanızda: “Ne istediğimi görüyor, duyuyor, hissediyorum.”

Uyumadan önce niyet ettiğiniz ya da aklınızdan geçen cümlelerden, fikirlerden sonra rüyanızda korkutan sembollerle karışları, kâbus görür ya da sabah uyandığınızda içinizde bir korku duygusu ile uyanırsanız, yüzleşmeniz gereken bir korkunuz vardır. Rüyanızı hatırlıyorsanız, korktuğunuz sembolü dönüştürmeniz için uyanık yaşantınızda zaman ayırmalısınız. Sessiz, sakin ve kimse tarafından rahatsız edilmediğiniz bir zaman diliminde, kendinizi rahat hissettiğiniz bir yere bağdaş kurarak oturun ve burundan derin nefes alıp, ağızdan yavaşça ve uzun sürede nefesinizi verin, yaklaşık 5 dakika kadar bunu yaptıktan sonra, tekrar burundan derin nefes alın ve nefesinizi tutarken, korktuğunuz sembol ne ise onunla sevgi yoluyla başa çıktığınızı düşünün.

Örneğin bir köpekse, köpeği sevdiğinizi, onun sizin etrafınızda dolaştığını ve sizin çok güvende olduğunuzu hayal edin. Köpeği, kendinizi rahat edeceğiniz, güvenli hissedeceğiniz kadar yaklaştırın. Özellikle ilk günlerde, sembolünüzle korku duyacağınız kadar yakınlaşmaya çalışmayın. Küçük adımlarla ilerlemek daha sağlıklı olacaktır. Eğer korkunuz bir duygu ise, örneğin özgüvensizlikse, kendinizi en son özgüvenli hissettiğiniz ortamı ya da yanında kendinizi özgüvenli hissettiğiniz arkadaşınızı/ arkadaşlarınızı imgeleyin. Bir korku sembolünüz için bir hafta çalışmayı ihmal etmeyin.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Neden bir rüya defteri edinmelisiniz: Duygu dünyanızın anahtarı rüyalarınızda

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam