Rüyalardaki semboller kişiye özeldir: Rüyanızı doğru yorumlamak için iç dünyanızı tanıyın

Rüyalar, henüz farkında olmadığımız duygu ve davranışlarımızı çözmeye çalıştığı gibi, farkında olduğumuz, fakat kabullenmediğimiz duygularımıza da işaret ediyor olabilir. Rüyalar bizimle semboller diliyle konuşur. O nedenle herkesin rüyası kendisine özeldir. Sizin için elmanın anlamı ile arkadaşınızın zihnindeki elmanın anlamı birbirinden farklıdır.

En son yazımda rüyada görülen yönlerle ilgili kısa bir paylaşımda bulunmuştum. Bu yazıda onu biraz daha açalım. Rüyamızda gördüğümüz bir sembolün (bu sembol canlı–cansız semboller olabilir) yönünün olması, yani bize göre sağda ve solda diye tarif ettiğimiz durumlar, dikkatimizi anne ya da baba enerjisine çekmektedir. Bir başka ifadeyle dişil-eril enerjiye dikkat çekmektedir. Anne enerjisi (dişil enerji) sol yönü, baba enerjisi (eril enerji) sağ yönü temsil eder.

Bu yöne göre duruşumuz, özellikle yönlerin dikkatimizi çektiği durumlarda, sol taraf bizim anneden aldığımız, anne ile ilgili iyileşmemiz gereken tarafları anlattığı gibi, yaratıcılık, hayata güvenle bakmak gibi duyguları da anlatmaya çalışır. Sağ taraf ise babayı ve babadan gelen iyileştirmemiz gereken özellikleri ya da güçlü olmayı, maddi, manevi gücü temsil eder. Uyanık hayatımızda bedenimizin ve sahip olduklarımızın sağ ve sol tarafı yine aynı durumlara işaret etmektedir.

Sembolleri okumak, bize neyi anlattığını bilmek, anlamını kendi seçimlerimize bakarak öğrenmek gerekir… Bir sembole yüklediğimiz anlam ya da bir arkadaşımızla ilişkimiz bizim için neyi ifade ediyorsa, o arkadaşı rüyada görmek, o ilişkiye yüklediğimiz anlamlı duyguyu yakın zamanda tekrar yaşayacağımızı anlatır. Eğer bir niyet için bilinçli bir şekilde yattıysak, o niyetin sonunda o arkadaşımız bize ne hissettiriyorsa o duyguyu yaşayacağımız anlamına gelir.

Semboller ve o sembollere yüklediğimiz anlamlar, algımızı, duygularımızı, tepkilerimizi, enerjimizi etkiler. Sabah kalktığınızda rüyanızı hatırlamıyorsanız, uyandığınızda hissettiğiniz duygularınıza bakın. Özellikle de bir niyetle yattınız ve o niyetle ilgili bir doğrulama mesajına ihtiyacınız varsa, sembolleri hatırlamıyor olsanız bile duygularınız size yön verecektir.

Sabah uyandığınızda, merakla uyandığınız rüyaların sembollerini özellikle incelemelisiniz. O semboller bizim için açığa çıkması gereken, bize hizmet eden, bizi uyandırmaya çalışan rüyalardır.
Farkındalığı bol rüyalar diliyorum.
Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Daha huzurlu sabahlar için: Uykuya dalmadan önce niyetlerinizi nasıl dillendirmelisiniz?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam