Kararsızlık yaşıyorsanız çözüm rüyanızda: “Ne istediğimi görüyor, duyuyor, hissediyorum.”

Ne istediğimizi, ne istemediğimizi bize bildiren bir bilinçaltına sahibiz. Bazen istemediğimiz durumlar yaşadığımızda ya da istemediğimiz durumları rüyalarımızda gördüğümüzde, neyi istemediğimizi daha net anlarız. Belirsizlikler ve kararsızlıklar yaşıyorsak, uykuya yatmadan önce “Ne istediğimi görüyor, duyuyor, hissediyorum” cümlesini söyleyerek yatabiliriz.

Ne istediğinizi bilmeye karar vermeniz ve kendinize bu yönde telkin vermeniz, süreci ve eşzamanlılıkları artırır. İstekli ve kararlı olursak, yoğun bir şekilde hem uykuda hem uyanık hayatımızda rehberler, bilgiler akmaya başlar. Uykuya yatmadan önce bilinçli bir şekilde farkındalık oluşturursak, bedenimiz ve ruhumuz bize destek verir. Niyetimizi ederken, kendimize karşı samimi olmak, kararlı bir ses tonuyla telkini tekrar etmek ve istekli olmak bizim anahtarımız olacaktır.

Daha önce deneyimlemediğimiz bir isteğimiz varsa, ona inanmamak, inanmaktan daha kolay olabilir. İnanmadığımızda etrafa yaydığımız frekans da bu yöndedir. Bu frekanslar da bize isteğimizin tersi yönde deneyimler yaşatır. Bazen inanmamakla kalmaz, bir de isteğimizi yaşamak için çok çaba göstermemiz gerektiğini düşünürüz. Aslında bu sadece bizim inancımızda böyledir. Bu durumla ilgili çekirdek düşünceyi değiştirmek ya da kendimize uyumadan önce telkin vermek bizi şifalandırır: “İsteğimi kolaylıkla ve sağlıkla gerçekleştiriyorum” cümlesini uyumadan önce yukarıdaki gibi kendimize telkin verir gibi tekrar etmeliyiz.

Rüyamızda gördüğümüz semboller, senaryolar bizim sorumluluğumuzdur. Rüyalarımızda gördüğümüz hayallerimiz, aklımızdan geçen düşünceler bilinçaltımızın ürünleri olduğu için bizim kendi seçtiğimiz eylemler olduğunu, kendi seçimlerimizden oluştuğunu anlayabiliriz. Kendimizden gizlediğimiz, kendi sırlarımızı, kaçtıklarımızı kendi kendimize rüyalarda ortaya çıkarırız.

Eğer rüyamızda, bize uymayan, bizden uzak eylemler ve duygularda kendimizi görüyorsak, uyanık yaşantımızda amacımıza uygun olmayan davranış ve duyguların içinde yaşıyoruzdur. Günlük hayatımızda düşüncelerimizin çok farkına varamayabiliriz. Düşünce harekete geçip, eyleme dönüştüğünde farkında olma ihtimalimiz daha yüksek olur. Deneyim olduğunda, onu yeniden programlamak ise, diğer formlara göre daha zordur. Rüyalarda iç dünyamızda neler olduğunu deneyim olmadan da anlamak mümkündür. Rüyamızda gördüklerimizin sorumluluğunu alarak, deneyime dönüşmeden çözümlersek, değiştirmek, yeniden programlamak çok daha kolay olur.

Herkese farkındalıklı rüyalar diliyorum.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz[email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarınızı hatırlamamanız da size bir şey anlatıyor

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam