Rüyalarınızı hatırlamamanız da size bir şey anlatıyor

Sabah alarmla ya da doğal yollarla uyandınız, bedeniniz gözlerinizi açıp açmamak konusunda kararsız iken, henüz yüzünü yıkamadan, güneşin gün yüzüyle karşılaşmadan, zihniniz kaldığı yerden devam ediyor. Gece gördüğünüz rüyalarınızı hatırlamıyorsanız, duygularınıza ve zihninize gelen daldan dala atladığınız konulara, kişilere dikkat etmelisiniz. Özellikle de alakasız bir şekilde, durup dururken zihninize gelen misafirler, rüyanızın size vermek istediği mesajın yansıması olabilir.

Kimler, hangi konularla zihninizde sahne aldı bugün? Sabah henüz bedeniniz uyanmadan, zihninizde köklenen düşünceler sizin çözmeniz gereken meselelerin ana başlıkları olabilir. Örneğin güne bana çok yakın olmayan bir çalışma arkadaşımın herhangi bir hareketini hatırlamakla başladıysam, o arkadaşımın üç özelliğini, onun benim için ne ifade ettiğini düşünmeliyim. Bu özelliklerden hangisi bana uyuyor, hangisi benim hayatımda dengede değil, sorularıyla kendimin peşine düşmeliyim.

Her günün sonunda günü bitirip, uykuya dalarken, “Uyku sürecimi sağlıkla, kolaylıkla iyileştiriyorum” gibi telkin cümleleri hem bizi rahatlatır, hem de sabah zihnimizi sakinleştirmemizi sağlar.

 

Bizler güne başlarken ruh halimize dikkat ederken, zihnimizin bize uyguladığı gücün ve yaptırımların çok farkında olamayabiliyoruz. Uyanık haldeyken biraz daha dikkatli olmak, kendimizin farkına varmak, ne düşündüğümüzü irdelemek, neden düşündüğümüzü analiz etmek, kendi varlığımızla yıllardır, hep başkalarından sıra gelmeyen benliğimize ulaşmamızı, kendi davranışlarımızı anlamamızı sağlayacak.

Uyku sürecinin hemen ardından gelen gözlerimizi açtığımız ilk saniyeler, bizim için çok değerlidir. Rüyalarımızı hatırlamıyor olmamız bize hayatın sorumluluklarından uzak kalmaya çalıştığımızı, yüzleşmek istemediğimizi anlatıyor. Eğer bu konuda zorlanıyor isek, mutlaka o ilk saniyelerin analizini yaparak, daldan dala atlayan zihnimizin misafirlerini değerlendirelim.

Rüyalarını hatırlamak isteyenler için ise “Rüyalarımın farkındayım, onlara değer veriyorum. Hayatımın sorumluluğunu alıyor ve rüyalarımı kolaylıkla sağlıkla hatırlıyorum” cümlesini gün içerisinde bol bol söylememiz gerektiğini hatırlatalım.

Herkese farkındalıklı rüyalar diliyorum.

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bilinçaltınıza kulak verin: Rehber rüyaların 6 ortak özelliği

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam