Rüyada dini sembol görmek içsel dünyanıza dair ne söyler?

Biz insanlar yaşadığımız ortamı, çevremizdeki insanları daha iyi anlamayı başarırsak, rahat hareket edebileceğimiz araçlardan oluşan bir ortama dahil oluruz. Hepimizin içinde güven duygusuyla paralel gelişen cesaret duygusu, ruhsal olarak yükselmemizi sağlar. Burada önemli olan, anlamamız ve güvenmemiz gereken içsel rehberimizdir. Kendi kişisel deneyimimiz benzersizdir ve bilgi evrenseldir.

Rüyanızda kutsal olduğuna inandığınız figürler, semboller, kişiler görebilirsiniz. İnandığımız dinin peygamberlerini, kutsal kitaplarını, mabetlerini ya da ibadetlerini görebiliriz. Bu rüyalar bize, inançlarımızla bütün olmamız gerektiğini, onların ışığında deneyimlememiz gerekenleri anlatır.

İçsel benliğimizin sesi, rüyalarımızda egomuz, korkumuz, kaygımız olmadan konuşur. O bizim için her gece konuşur, onun sesini duymak, dinlemek, ona kulak vermek bizim tercihimizdir. Onunla “bütün olma” süreciyle yüzleşmeye hazır olduğumuzda, rüyamızda kutsal semboller görürüz.

Dünyevi tarafta yaşıyoruz, ama aynı zamanda ruhsal bir dünyamız da var. Ruhsal dünyamızın olmadığını varsaymak ya da onu görmezlikten gelmek, sadece ertelememizi, ötelememizi sağlar. Öğrenmemiz ve iyileşmemiz gereken duygu ve davranışlarımızı er ya da geç öğrenmek, iyileşmek, gelişmek durumundayız.

Ruhsal dünyamıza ait sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Dünyevi alan ile ruhsal alan arasındaki bağı dengede tutup, etkileşim sağlayıp, her ikisinin de beklenti ve getirilerine dikkat etmeye, özen göstermeye hazır olursak başarılı, mutlu oluruz. Bunun için uyku süreci çok kıymetlidir. Bu süreçten yardım almaya niyetli ve istekli olursak, onun sesinin güzelliğini, bizim için uyarılarını dikkate almaya başlarsak, harika bir dönemin başlangıcını yapmış oluruz.

Rüyamızda kutsal sembollerimiz, kişilerimiz, inançlarımızla ilgili olumsuz senaryolar görürsek, kendi benliğimizin gücünü ihmal etmiş olduğumuzu anlayabiliriz. Ondan gelen rehberliğe izin vermediğimizi, onun sesini duymak istemediğimizi anlayabiliriz.

Yeni yılın ilk haftasında bu yıl yapmak istediklerinizle ilgili niyet cümleleri kurarken, bunu nasıl yapmanız gerektiğini uyumadan önce kendinize sorun. Aynı cümleyi gerekirse kendi sesinizi duyacak kadar yüksek bir ses tonuyla, kararlılıkla, merakla sorun ve uyuyun. Bazen niyetlerimizi dillendirmesek bile, uyumadan önce içimizden geçirdiysek, rüyamızda bu durumla ilgili çözümleri ya da takıldığımız noktaları görebiliriz. Uyumadan önce düşündüklerimizi, aklımızdan geçirdiklerimizi zihnimizin sabaha kadar tekrarladığını bilirsek, o zaman neden olumsuz, negatif duyguları düşünerek uyuyalım? Onun yerine sağlık, keyif, sevgi, huzur ve bolluğu düşünerek uyumak, sabaha kadar zihnimizde bu kelimelerin tekrar edilmesini sağladığı gibi, bilincimizi ikna etmemizi de sağlayacaktır.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…y<

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Neden bir rüya defteri edinmelisiniz: Duygu dünyanızın anahtarı rüyalarınızda

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam