Pilates çember egzersizleri ile kas-iskelet sisteminizi güçlendirin

Egzersiz olarak pilates metodu, bireyin kas-iskelet sistemini güçlendirmesinde terapötik egzersiz çeşitlerinden biridir. Peki, bu metot nasıl ortaya çıkmış dersiniz?

Pilates, Birinci Dünya Savaşı yıllarında Joseph Pilates tarafından geliştirilmiştir. Joseph Pilates anatomi, vücut geliştirme, boks, güreş, yoga, jimnastik ve Uzak Doğu sporlarında kendi kendini geliştirmiş bir bilim insanıdır ve Pilates metodunu öğrendiklerini harmanlayarak oluşturmuştur.

Pilates çemberi, pilates ekipmanlarından biridir. Omurga, üst ve alt ekstremite için egzersizlerin kolaylıkla yapılmasına destek olan bir direnç halkasıdır. Vücudunuzda ağrıların azalmasına, postürünüzün iyileşmesine yardımcı olur.

Videodaki pilates çember egzersizlerini her gün yapabilirsiniz…

Exercises for neck, thoracic, lumbar, hip, upper and lower extremity

Sevgiler…

Referanslar:
1.Di Lorenzo CE. Pilates: what is it? Should it be used in rehabilitation?. Sports Health. 2011;3(4):352-361. doi:10.1177/1941738111410285.
2.De Souza Cavina AP et al. Load monitoring on Pilates training: a study protocol for a randomized clinical trial. Trials. 2019; 20: 597.
3.Casonatto J, Yamacita CM. Pilates exercise and postural balance in older adults: a systemic review and meta-analysis of randomized controlled trials. https://fisiologiaclinicadelejercicio.es/wp-content/uploads/2020/02/Pilates-exercise-and-postural-balance-in-older-adults.pdf Erişim tarihi: 28.11.2021.

İlginizi çekebilir: Kol ve omurga ağrılarınızı egzersizle hafifletebilirsiniz

Emsal Salık Tıp Doktoru
Tıp doktoru, Histoloji-Embriyoloji Uzmanı, Klinik Ayak Refleksoloji Uzmanı, Shiatsu Uzmanı, bass gitaristim. Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi mezunuyum. Artı Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ... Devam