Penis ile ilgili yapılan bugüne kadarki en kapsamlı belgesel sayesinde tüm sorularınız cevap buluyor

penis
İnsan penisi hala vücudun büyüleyici bir parçası olarak görülüyor.

Penis ile ilgili bilgiler her zaman ilgimizi çeken bir konu oluyor. Hayvanlar aleminde penislerin görünümü birçok farklı şekilde olabilmektedir. Mesela; bazı hayvanların (iğneli karıncayiyen) penisleri çok başlı olabilmekte, bazılarınınkiler sarmal olarak kıvrılabilmekte (ördek), bazılarınınkiler ise vücudundan katbekat büyük olabilmektedir (kaya midyesi). Penisle ilgili tüm bu duyduğunuz inanılmaz çeşitlilikten sonra, insan penisinin karşılaştırılmaya bile değmeyecek kadar sıkıcı bulabilirsiniz; fakat yanılıyorsunuz! İnsan penisi hala vücudun büyüleyici bir parçası olarak görülüyor.

‘The Dickumentary’ adlı yeni çekilen bir belgeselin yapımcıları dünyanın her yerinden 40’tan fazla penis uzmanıyla görüşerek penisle ilgili bugüne kadarki en kapsayıcı ve bilimsel görüşe ulaşmaya çalışıyorlar. Belgesel, bugüne kadar penisle ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara, hatta belki daha bile fazlasına, değiniyor. Yalnızca penisin zaman içerisindeki evrimine değil, aynı zamanda insanların kafasındaki penisle ilgili en önemli soruya cevap bulmaya çalışıyor: Gerçekten boyu önemli midir?

İlgili yazı: ”Önemli olan boyu değil işlevi” (mi?) – Video

Film aynı zamanda Japon Penis Festivali’ni inceleyerek penisin nasıl göründüğüyle ilgili kültürel varyasyonları keşfediyor. Aşağıda filmin kısa bir bölümünü bulabilirsiniz. Belgeselin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Keyifli seyirler!

Kaynak:

lehmiller.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!