Organik Pazarlar

Kanyon Organikanyon , Levent

Her türlü organik gıda ürünlerinin bulunduğu Organikanyon, her cuma Kanyon B2 katı etkinlik alanında 10.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Organikanyon, organik sertifikalı ya da üreticiden doğrudan tüketiciye ulaşan ürünlerle şehir hayatına doğal ve taze bir yaşam ve beslenme alanı sunuyor.

Kanyon AVM Bw Katı- Büyükdere Caddesi No. 185 Levent

tel: 0212 353 53 00

Profilo Organik Pazarı

Profilo Alışveriş Merkezi’nde her çarşamba ve pazar günleri kurulan organik pazar, misafirlerine sağlıklı bir yaşam alanı sunuyor. Taze sebze meyve, kuruyemiş ve bakliyattan süt ürünlerine; et ürünleri, tavuk, yumurta ve temizlik ürünlerinden kozmetik, tekstil ve oyuncaklara kadar çok sayıda organik ve ekolojik gıda yer alıyor. Ürünlerin tümü sertifikalıdır. Ayrıca, alışveriş imkanının dışında çocuklara ve yetişkinlere yönelik seminerler ve atölye çalışmaları da yine bu pazarda düzenleniyor.

Profilo Alışveriş Merkezi Cemal Sahir Cad. 26/28  Mecidiyeköy İstanbul.

Feriköy Organik Pazarı 

Yalnızca 40 tezgahtan oluian Feriköy Organik pazarı cumartesi günleri semt pazarının yerinde kuruluyor. Buğday Derneği ile Şişli Belediyesi ortaklığında kurulan pazarda sertifikalı organik ürünler satılıyor. Diğer organik pazarlara göre fiyatları biraz daha yüksek değerlendiliyor.

Lala Şahin Sk. Feriköy – Şişli. Feriköy

Ekolojik Üreticiler Derneği’nin organize ettiği organik pazar yerleri;

Kadıköy Organik Pazarı

Çarşamba günleri Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda kurulan Kadıköy Organik Pazarı’nda sertifikalı sebze ve meyveler ile kurutulmuş organik ürünler satılıyor. Diğer halk pazarlarından farklı olarak, bağırmanın yasak olduğu pazarda sessiz ve sakince alışveriş yapmak mümkün.  Ekolojik Üreticiler Derneği işbirliği ile kurulan pazarda ürünler de çevre dostu poşet veya kese kağıtlarıyla müşteriye veriliyor.

Maltepe Belediyesi Organik Halk Pazarı

Maltepe Belediyesi Organik Halk Pazarı 11 Temmuz 2010 tarihinden bu yana Maltepe Altayçeşme Belediye Hizmet Alanı’nda kuruluyor. Maltepe Belediyesi Organik Halk Pazarı, pazar günleri açılıyor.

Adres: Altayçeşme Mah. Kışlalı Cad. No: 18

Zeytinburnu Organik Halk Pazarı

Zeytinburnu Organik Halk Pazarı 30 Ekim 2010 tarihinden bu yana Topkapı Merkezefendi Camii yanında kuruluyor. Zeytinburnu Organik Halk Pazarı, cumartesi günleri açılıyor.