“Normal Şartlar Altında” ile tanıdığımız Anıl Özelgül’ün en yeni bestesi yayında

Kendi solo müzikal projesi olan “Normal Şartlar Altında” ismiyle, alternatif-alternatif rock türünde müzik yapan Anıl Özelgül’ün en yeni bestesi yayında! Geçtiğimiz hafta -13.10.2023 tarihinde- yayınlanan beste ile ilgili “13.Cuma’ya denk gelişi tesadüf mü, yoksa ‘Sonbahar-Kış zamanı melankolik şarkıların zamanıdır” diyenlerin aksine “İsteyen için her mevsim yazdır” diyebilecek bir meydan okuma mı, bunu hep beraber göreceğiz.” diyen Özelgül, yeni bestesi Metropol’ü bizlerle buluşturuyor. Yeni bestesi Metropol’ün hangi hislerle ve nasıl bir ilhamla ortaya çıktığını ise şöyle açıklıyor:

“Çocukluğumuzda gözlerimizi kapatıp kendimizi başarmış olarak hayal ettiğimiz hedeflerimizden birçoğumuz büyüdükçe hızla uzaklaşıyoruz ve bunun üzüntüsü bizi ‘Beyaz Yakalı Depresif’lere dönüştürüyor. İşte ben de tam bu noktada ‘Gelin bu kabullenişe, bu mutsuzluğa izin vermeyelim’ demek istedim. Kabullenmiş olmaya sayısız şarkı yazabilecekken hem de…”

Bizi gözlerimizi kapatıp gökyüzüne bakmaya ve hayallerimizi hatırlamaya davet eden bu beste, hayallerimize sıkı sıkıya tutunmamız gerektiğini de hatırlatıyor. “Fazla kişisel gelişim uzmanı cümlesi kurmak asla değil amacım, 1 kere geldiğimiz hayatta bizi mutlu edecek şeyler için bir silkelenme, bir enerjiyle dolma hareketi…” diyen Anıl Özelgül’ün parçalarını YouTube veya Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İdil Meşe’nin heyecanla beklenen yeni şarkısı “Yara” tüm dijital platformlarda

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!