İdil Meşe’nin heyecanla beklenen yeni şarkısı “Yara” tüm dijital platformlarda

Şarkıcı, şarkı yazarı ve besteci İdil Meşe, şarkılarında, aşkın ve kaybetmenin, güzellik ve hakikatin hikayelerini birbirine örüyor. Elektronik müzik ve hip hop birliktelikleri ve Ada Müzik etiketiyle yayınlanan akustik düzenlemeli şarkılarıyla tanınan sanatçı, Türkiye’de ve uluslararası konserlerinde, çeşitli müzik projeleriyle dinleyicisine ulaşıyor.

Başarılı şarkıcının yeni şarkısı “Yara” Ada Müzik etiketiyle bugün itibariyle tüm dijital platformlarda! Sanatçı, şarkısında uzun seneler geçse de hissi taze kalan duygusal yaralara değiniyor. Yas, aşk ve ayrılık temalarında gezinen “Yara”, kıpır kıpır ritimler ve duygulu gitarlar ile bir Akdeniz akşamını andırırken, hüznü de yumuşak bir şekilde içinde taşıyor.

Söz ve müziği İdil Meşe’ye ait olan Yara, Umut Çetin’in Brezilya esintili gitarları ve dokunaklı synth’leri ile kurduğu ses dünyası ve düzenlemesiyle dinleyiciyle buluşurken, akustik gitarda ve gitar düzenlemesinde Özgür Çıtır, bas gitarda Ozan Kısaparmak ve perküsyonda Velican Sağun’un icrası duyuluyor. Ses prodüksiyonu, mix ve mastering’i Umut Çetin tarafından yapılan şarkının vokal kaydı Şen Bakkal Stüdyosu’nda Barış Yalaz, perküsyon, gitar ve bas gitar kayıtları Ada Stüdyosu’nda Özgür Özkan Mete ve Ceren Çakar tarafından yapıldı. Can Aykal’ın koleksiyonunda bulunan ve kendisinin ekipman desteğiyle, İdil Meşe’nin vokali, Oliver Archut tarafından sınırlı sayıda üretilmiş olan C-12CG mikrofon ile kaydedildi. Kapak görseli Gülinler tarafından çizildi ve Alptuğ Çavuş tarafından boyutlandırıldı. Detaylar ise şu şekilde:

Söz, müzik: İdil Meşe

Düzenleme: Umut Çetin

Vokal: İdil Meşe

Klasik gitar, gitar düzenleme, Synth: Umut Çetin

Akustik gitar, gitar düzenleme: Özgür Çıtır

Bas gitar: Ozan Kısaparmak

Perküsyon: Velican Sağun

Kayıt: Ceren Çakar, Özgür Özkan Mete, Barış Yalaz

Prodüksiyon, Mix, Mastering: Umut Çetin

Ekipman destek: Can Aykal

Kapak: Gülinler

Kapak boyutlandırma: Alptuğ Çavuş

Yapım: Ada Müzik

Ünlü sanatçıyı ve şarkılarına dair güncel gelişmeleri takip etmek için Instagram hesabına tıklayarak erişebilirsiniz. Şarkıyı dinlemek için hemen aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

İdil Meşe – Yara

İlginizi çekebilir: Yine, yeniden “Dünya Halim”: İdil Meşe’nin kısaçaları, The Couple remix’iyle buluştu

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!