Yine, yeniden “Dünya Halim”: İdil Meşe’nin kısaçaları, The Couple remix’iyle buluştu

İdil Meşe’nin “Dünya Halim Remixed” kısaçaları, Los Angeles’ta yerleşik elektronik müzik ikilisi The Couple’ın remix’iyle taçlanıp tamamlanıyor. The Couple, multi enstrümentalist Hadas Kleinman ve müzik kaşifi, prodüktör Gio Israel’in, kadim ve nostaljik seslerle, yeni dalga sesleri buluşturduğu, fütüristik disko projesi. The Couple’ın yaptığı remix’te, yardımcı aranjör, mix ve mastering mühendisi koltuğunda Tel Avivli prodüktör Noam Helfer oturuyor.

“Dünya Halim Remixed” EP’sinde, şarkıyı bilgisayar kullanmadan, 80’ler, 90’lar ve modern synthesizerlar ile incelikle işleyen, IDM ve braindance türlerinin Türkiye’deki öncülerinden Salih Topuz’un remake’i, Anadolu ritim öğelerini organik enstrümanlar ve synthesizerlar ile ustaca sentezleyen Netam’ın remix’i ve farklı diller, ruhani müziklerden beslenirken kavim müziklerini anımsatan ezgilerle elektronik sesleri ören Anatolian Sessions’ın remix’i de yer alıyor. İdil Meşe’nin, 2019 yılında Ada Müzik’ten çıkan, gerçeklikle rüyanın birbirine karıştığı anlara dikkati çektiği, hikaye anlatıcılığı ve akustik tınılarıyla ön plana çıktığı ilk solo teklisi Dünya Halim, elektronik sesler ve çağdaş düzenlemelerle yepyeni bir perspektif kazanıyor.

İdil Meşe – Dünya Halim

İdil Meşe: https://www.instagram.com/idilmese/
Web sitesi: https://linktr.ee/idilmese

İ​dil Me​ş​e kimdir?

Ş​ark​ı​c​ı​, ​ş​ark​ı yazar​ı ve besteci ​İ​dil Me​ş​e, a​ş​k​ı​n ve kaybetmenin, g​ü​zellik ve hakikatin hikayelerini birbirine ​ö​r​ü​yor. ​İ​dil Me​ş​e’nin 2019’da ilk teklisi “​Dünya Halim’i” takiben, 2020’de ikinci teklisi “Kendini Sev” ​Ada Müzik etiketiyle çıktı. Dünya Halim Remixed EP’si, Şubat 2021’den itibaren dünya çapında tüm dijital platformlarda.
Solo müzik kariyerinin yan​ı s​ı​ra elektronik müzik birliktelikleriyle birçok ülkede dinleyicisini kazanan sanat​çı​, Da Poet’in hip-hop’u ve turntablism’iyle, kendi içsel hikayelerini birleştirdiği grubu Rain Lab ve elektronik müziğin yetenekli prodüktörlerinden Oceanvs Orientalis ile yazdığı şarkılarla tanınıyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!