Nisan ayı bizlere neler getiriyor: Nisan ayı burç yorumları

İlkbaharın müjdecisi Nisan ayına giriş yapıyoruz. Nasıl ki toprak canlanıyor ve biz faniler de yeniden yaşam enerjisiyle doluyoruz; Nisan ayında kendimizi sil baştan yaratıyoruz; içinde Güneş tutulmasının da olduğu yeni başlangıçları müjdelediği bir aya giriyoruz. Nisanın ilk haftası, 3 Nisan’da iletişim gezegeni Merkür Boğa burcuna geçiş yapıyor. 6 Nisan’da ise Terazi Dolunayı gerçekleşecek. Terazi dolunayı ile birlikte ikili ilişkiler ve finansal konularda bizleri zorlayacak cinsten bir süreç deneyimleyeceğiz.

Nisanın ikinci haftası aşkta ve finansal konularda şanslı dönemler. 11 Nisan’da Venüs İkizler burcuna geçiş yapıyor, özellikle ikili ilişkilerde zorlandığımız konularda destek alacağımız bir süreç. Ayrıca bu hafta içerisindeki kombinasyonların etkisi, çok şanslı yatırımlarda kazanç sağlayan süreçleri tetikleyecek.

Nisan’ın üçüncü haftası, 20 Nisan’da Merkür saat 12:23 itibari ile 15° 34 dakikada pozisyonuna geçiş yapıyor ve 23 Nisan saat 11:34’ten itibaren Merkür retro sevine başlıyor. 20 Nisan ve 21 Nisan zorlu zamanlar. Merkür’ün pozisyonları bizleri yoracak cinsten. Retro da kaçırdığımız fırsatları önümüze çıkarıyor; finansal konular ağırlıkta olacak.

20 Nisan gökyüzü oldukça hareketli. Saat 07:12’de 2023’ün ilk Güneş tutulması gerçekleşecek. Ardından saat 11:13’te  Güneş Boğa burcuna geçiş yapacak. Sevgili Boğa’lar doğum gününüz kutlu olsun, gökyüzünde yıldızınız parlasın.

Nisan’ın son haftasında Güneş ve Mars’ın hareketleri dikkat çekmekte. 24 Nisan’da Güneş’in Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümü ile açıları  gerçekleşiyor. 25’inde Güneş’in Satürn ile olumlu açısı aktifleşecek. 26’sında Venüs’ün Şiron’la olumlu açısı, ikili ilişkilerde, maddi konularda önemli kararlar alıp uygulayacağımız zamanları beraberinde getiriyor. Aynı zamanda bu hafta içerisinde kendimizi gerçekleştirmek için kararlı olacağız. Gökyüzünde Ay Tutulmasını tetikleyen tarihler var. Aynı zamanda Mars’ın deklinasyon dışında seyir etmesi Yengeç burcunda gerçekleşmekte. 20 Nisan’dan itibaren Venüs de deklinasyon dışı hareket edecek. Venüs’ün 20 Nisan’dan sonraki kombinasyonları, hayat yolculuğumuzda finansal konuları daha ön plana çıkaracaktır.

1 Nisan’dan 3 Nisan’a kadar gökyüzü 8 Kasım tutulmasını tetikliyor. 8- 9 Nisan’da Ay, 8 Kasım’daki tutulmayı tetikliyor. 15 Nisan’dan itibaren, 18’den 21 Nisan’a kadarki tarihler depremin, sınırlarla ilgili tehditlerin, doğal afetlerin olabileceği zamanlar; aşırı sağanak yağışlar, seller Güney ve Kuzey bölgelerimizde görülebilir. 21 ve 28  Nisan’da yine Ay tutulması tetikleniyor. Global açıdan baktığımızda Terazi Dolunayı ve Güneş tutulmasının etkileri ülkeler bazında anlaşmaların açığa çıktığı, liderlerin atışmaları, savaşın ciddi boyutları görülebilir ve finans, gıda, üretim ve nakliyesi ile ilgili problemler yaşanabilir. Ayrıca burada Uranüs’ün etkisi çok aktif olduğundan global olarak grup çatışmaları, gruplaşmalar, isyanlar, otoriteye karşı verilmiş haklar öne çıkacaktır. Ülkemiz açısından bakarsak Terazi Dolunayı Nisan’ın ilk haftasında finansal açıdan fiyat artışları, gıdanın tedarik zinciri ile ilgili problemleri beraberinde getirebilir. Güneş tutulması ülkemiz açısından baktığımızda 29° de finansal konuları tetikliyor; devlet ve siyaset ortamlarını öne çıkaracak. Devlet yönetimine karşı beklentilerin, yeniden yapılandırmanın, haritamızda tetiklendiği zamanlar.

Nisan ayı burç yorumları

Koç ve yükselen Koç’lar

İlk haftasında Merkür’ün Boğa burcuna geçişi ile finansal anlamda kazanç elde edeceğiniz güzel fırsatlar ayağınıza geliyor. Terazi burcunda gerçekleşen dolunayın etkisi ilişkilerinizde var olan sorunlar ortaya çıkacak. Nisan’ın ikinci haftasında ise Venüs’ün İkizler burcuna geçişi ile yeni sözleşmeler, yakın çevrenizden alacağınız desteklerle maddi kazançlar elde edeceğiniz bir sürecin içerisine giriyorsunuz. Anlaşılan o ki Nisan ayı sizi kariyer açısından oldukça yükseltecek. Ancak darbeyi aileden getiriyor, aile içerisinde tartışmalar, problemler alacağınız yuva kurma, ayrılık kararları, taşınma, satın alma, miras konuları bu dönem kafanızı ağrıtacaktır. Nisan’ın 3. haftasında finansal olarak kazançlarınızı, gelir ve giderlerinizi netleştireceğiniz zamanlar. Kendi burcunuzda analitik derecede gerçekleşen Güneş tutulmasıyla, hayatınızda yeni bir sayfa açılıyor. Nisan’ın son haftası aldığınız kararlar doğrultusunda ilerleyeceğiniz hayata dair kararlarınızı uygulayacağınız zamanlar. 20 Nisan dan itibaren Merkür retro seyri finansal konularda sizi teste tabi tutacaktır. Geçmiş projeler, eski iş fırsatları ayağınıza geldiği gibi kendinizi manevi anlamda sorgulayacağınız, gelgitler yapacağınız bir dönemin içerisine gireceksiniz. Anda kalarak, geçmişten dersinizi alarak geleceğe yönelik projeler yapma zamanı.

Boğa ve yükselen Boğa’lar

Sevgili Boğa’lar, Nisan ayının ilk haftası alacağınız kararlar doğrultusunda hayatınıza yeni bir yön vereceksiniz. İkili ilişkiler ve iş hayatınızla ilgili yeni bir dönem sizin için açılıyor. Nisan’ın 6’sında gerçekleşecek dolunayın etkisi finansal anlamda sizi zorlayacak. Kazançlarınızda azalma yaşayabilirsiniz. Nisan’ın ikinci haftasında finansal kazanç elde edeceğiniz iş fırsatları, beklemediğiniz kazançları elde etmenize araç olacak. Nisan’ın 3. haftasında Güneş tutulması hayatınızda kendi değerinizi daha iyi anlamanızı sağlayacak konularla sizi karşılaştıracaktır. Kendi burcunuzda gerçekleşecek olan Merkür retrosu geçmişten gelecek kişileri, destekleri ve yeni ve eski işlerin kazanca dönüştüreceğinizin habercisi. Nisan’ın son haftası Güneş’in kendi burcunuza geçmesiyle ışıltınız artacak, doğum gününüz kutlu olsun. Gökyüzünde yıldızınız parlasın, olgunlaşarak; hayatta sağlam bir şekilde adım atarak ilerlemeye devam edeceksiniz.

İkizler ve yükselen İkizler

Sevgili İkizler, Nisan’ın ilk haftasından itibaren ya Seyyah durumları söz konusu. Geziyorsunuz belki de taşınıyorsunuz. Terazi’de gerçekleşen Dolunay aşk hayatınızda sürpriz gelişmeleri beraberinde getirecek. Nisan’ın ikinci haftası çok şanslı dönemlere girdiğiniz zamanlar. Işıltınız artıyor, hem işte hem aşkta kaçan fırsatları yakalayacaksınız. Nisan’ın 3. haftası Koç burcunda yaşanacak Dolunay’ın etkisi arzu ettiğiniz hayalleri gerçekleştirmenize katkı sağlayacak. Retronun etkisi ile geçmişle hesaplaşmanız, eski insanların hayatımıza girmesi olası.

Yengeç ve yükselen Yengeç’ler

Sevgili Yengeç’ler, Nisan ayı sürprizlerini beraberinde getiriyor. Ilk etapta kazanç elde edeceğiniz işbirliklerini sağlamlaştırcaksınız ve ileriye yönelik kalıcı başarılar elde edebileceksiniz. Nisan’ın 15 günlük sürecinde, Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın etkisi ile temasını ön plana çıkarıyor. İkili ilişkileriniz, ev alım, taşınma, yerleşim gibi konularla ilgili zorlanabilirsiniz. 11 Nisan’da Venüs’ün İkizler’de etkisi, hayatınıza giren bir kadın figürü ile enerjinizi yükseltecek. 20 Nisan’daki Güneş tutulması kariyer hayatınızda yeni bir start verecek. Ayrıca Merkür’ün retro seyri eski dostlarla görüşmeyi, kalbiniz boşsa eski aşklarla karşılaşmayı da sizlere getiriyor.

Aslan ve yükselen Aslan’lar

Sevgili Aslan’lar, Nisan ayı, sürprizleri deneyimleyeceğiniz, keyifleneceğiniz bir ay. Nisan’ın ilk haftasında kariyerinizde alacağınız kararlar doğrultusunda ileriye yönelik adımlar atacaksınız. Yıldızınızın yükseldiği zamanlar. Nisan2ın 6’sında gerçekleşen Dolunay sayesinde yapacağınız bir sözleşme neticesinde kazançlarınıza kazanç katacaksınız. Sürpriz bir tatil enerjinizi yükseltecek. Venüs’ün İkizler seyri sosyal çevrenizden alacağınız destekleri, yeni tanıştığınız insanlarla yapacağınız iş birliklerini müjdeliyor. Kalbiniz boşsa yeni bir insanla tanışmanız olası. Nisan’ın üçüncü haftasında gerçekleşecek Güneş tutulması geleceğe yönelik beklentilerinizi nihayet elde edeceğinizi müjdeliyor. Yurtdışı ile ilgili başlattığınız iş, eğitim, yerleşim konularından yana başarı elde edeceksiniz. Merkür retrosu sizin hayatınıza eskileri getirecek. Eski işler, eski aşk, eş konuları biraz sonuna doğru canınızı sıkabilir.

Başak ve yükselen Başak’lar

Sevgili Başak’lar Nisan’ın ilk haftasına Merkür’ün etkisi ile uluslararası konular, eğitimle ilgili güzel sonuçlar elde edeceksiniz. Terazi burcunda gerçekleşen Dolunay’ın etkisiyle finansal açıdan hayatınızı doğru bir şekilde yönetmeniz sizi temizliyor. Gelir ve giderlerinizi kontrol etme zamanı. Nisan’ın 11’inde Venüs’ün İkizler seyri kariyerinizde yıldızını parlatacak. Yeni iş fırsatları, kariyerde yükselişler olursa Nisan’ın üçüncü haftasındaki Güneş tutulması hayatınızda ortak gelirlerle ilgili var olan sorunları açığa çıkarabilir. Miras konuları ile ilgili zorluklar, sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Krediye başvurup zorlandığınız bir ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Merkür retro seyri Nisan’ın sonunda doğru karar almanızı engelleyebilir. Sakin ve anda kalarak geçmişten aldığınız dersler doğrultusunda karar vermenizi tavsiye ederim, özellikle geleceğe yönelik beklentilerinize ilgili.

Terazi ve yükselen Terazi’ler

Sevgili Terazi’ler, Nisan’ın ilk haftasında kendi burcunuzda gerçekleşen Dolunay sizde soğuk duş etkisi yaptıracaktır. Artık daha fazla paranızın değerini bilerek hareket ettiğinizde harcamalarınızı kontrol etmeye başlıyorsunuz. Nisan’ın 11’inde Venüs’ün İkizler’deki seyri uluslarası konular, sosyal medya eğitim alanlarında ışığını daha fazla öne çıkaracak. Koç burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması uzun vadeli ilişkiniz, evliliğiniz, çalışma hayatınızda ilgili yeni bir karar almanızı sağlayacak. Duygusala bağlamadan, farkındalıkla Nisan ayını atlatabilirsiniz. Eski fırsatların ayın sonuna doğru gelmesi enerjinizi yükseltebilir.

Akrep ve yükselen Akrep’ler

Sevgili Akrep’ler Nisan’ın ilk haftası Merkür, ilişki evinize geçiş yapıyor. Eşiniz/partnerinizle daha iyi anlaştığınız, birlikte kararlar alıp uygulayacağınız zamanlar. Terazi burcunda gerçekleşen Dolunay’ın etkisi sarsıcı olabilir. Alacağınız haberler doğrultusunda hayatınızda yeni kararlar alabilirsiniz. 11 Nisan’da İkizler burcuna geçiş yapan Venüs, gelirlerinizde sürpriz kazançları müjdeliyor. Koç burcunda gerçekleşen tutulma, sağlıkla ilgili konuları açığa çıkaracak. Yeni bir beslenme şekline geçiş yapmak zorunda kalabilirsiniz. Merkür’ün retro seyri sizi zorlayacaktır. Bu dönem alacağınız kararlara dikkat.

Yay ve yükselen Yay’lar

Sevgili Yay’lar, bol sürprizli bir Nisan ayı sizi bekliyor. Nisan’ın ilk haftasında Merkür Boğa burcuna geçiş yapacak ve sizi motive ederek hem iş hayatınızda hem günlük akışınızda daha kararlı olacaksınız. Seyahatler, projeler üreteceksiniz. Terazi burcunda gerçekleşen Dolunay’ın etkisi yeni gireceğiniz sosyal ortamları, grup çalışmalarının sonucunu verimli bir sekilde alacağınızı müjdeliyor. Venüs’ün İkizler seyri aşk hayatınızda, uzun vadeli ilişkilerinizde mutluluğu getirecek, hoşlandığınız, beraber olduğunuz bir insan varsa yeni bir teklifle ileriye yönelik adımlar atacaksınız. Güneş tutulması yeni bir aşkı, beraberliğinizde ciddi kararlar almanızı, evli olanların çocuk sahibi olacağını müjdelemekte. Merkür’ün retro seyriyle sağlıkla ilgili bir takım sıkıntılar, problemler yaşanabilir, üst solunum yollarına da Nisan’ın sonuna doğru dikkat etmekte fayda var.

Oğlak ve yükselen Oğlak’lar

Sevgili Oğlak’lar sürpriz tatilleri, kariyerinizde alacağınız yeni kararları Nisan’ın ilk iki haftasında deneyimleyeceksiniz. 11 Nisan’da sağlıkla ilgili güzel gelişmeler enerjinizi yükseltecek. Güneş tutulması Koç burcunda aile temasını, aile büyüklerinizin sağlık durumlarını ön plana çıkarıyor. Miras, ev alım satım konularından yana yeni bir dönem. Sizin için aile büyüklerinizin bakım konuları daha fazla gündeminize oturabilir. Sorumluluklarınızın arttığı zamanlar, eski aşklar ve eski hobilerinizle ilgilendiğiniz zamanlar. Nisan’ın sonlarındaki Merkür retrosu unutamadığınız eski bir aşkınızı size getirebilir.

Kova ve yükselen Kova’lar

Merkür seyri etkisiyle ailenizi ziyarete gidebilirsiniz. Terazi Dolunay’ında ise uluslararası konularda yapmış olduğunuz gayretin sonucunu alacaksınız. 11 Nisan’da Venüs İkizlerde; aşk hayatınıza mutluluk verecek. Bebek sahibi olmak isteyenler için güzel zamanlar. Güneş tutulması Koç burcunda gerçekleşecek. Yeni bir iş, kariyerinizde size başarı getirecek bir anlaşma yapabilirsiniz. Nisan’ın sonuna doğru aile bireylerinizle iletişim sorunları, tartışmalar yaşayabilirsiniz. Ayın sonuna doğru eski projelerinize ağırlık vereceksiniz.

Balık ve yükselen Balık’lar

Sevgili Balık’lar Nisan’ın ilk haftası Merkür, sürpriz iş anlaşmalarını, kazanç elde edeceğiniz bir iş teklifini müjdeliyor. Terazi Dolunayı harcamalar, vergiler evinizi aydınlatıyor. Konuya özen gösterin, harcamalarınızı kalem kalem yazın. 11 Nisan’da gerçekleşecek Venüs’ün İkizler seyri, evinizle daha fazla ilgileneceğinizi gösteriyor. Dekorasyonla ilgilenebilir, evinizde daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Ailenizden sevdikleriniz sizi ziyaret edebilir; enerjinizi yükseltecek zamanlar. Koç burcunda gerçekleşen Güneş tutulmasının etkisi finansal anlamda yeni kazançları müjdelemekte. Yeni bir iş teklifi, iş fırsatı, hayatınızda kendinizle ilgili yapacağınız, elde edeceğiniz yeni bir bakış açısı edineceksiniz. Nisan’ın son haftasında gerçekleşecek olan Merkür retrosu, yakın çevrenizle iletişim sorunu yaşayacağınızı göstermekte. Kardeşleriniz varsa ters düşebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Astrologlara göre 2023 yazı son yılların en romantik zamanı olacak

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam