Astrologlara göre 2023 yazı son yılların en romantik zamanı olacak

Astroloji uzmanlarına göre aşk ve romantizm gezegeni Venüs, yıla Oğlak burcunda başladı ve 2 Ocak’ta Kova burcuna geçerek 2023 yılına yakışan bir ilerlemeyle ilişkilerin kurallarını yeniden yazmak için uygun ortamı yarattı. Aşkın gezegeni Venüs’ün bu ilerleyişiyle esmeye başlayan romantizm rüzgarlarının en yoğun hissedileceği dönem ise astrologlara göre 2023 yazı. Yani, bir türlü gelmeyen şu kışı bitirir, baharı da atlatırsak Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında baharın o cıvıl cıvıl neşesi tutkulu aşklara dönüşeceğe benziyor.

5 Haziran-8 Ekim 2023: Venüs, Aslan burcunda

Peki neler olacak? AstroTwins olarak tanınan tek yumurta ikizleri Ophira ve Tali Edut, bakalım 2023 yazına dair neler söylüyor: “Tüm ölümsüz romantikler için mutlu haber! Aşk gezegeni Venüs, 5 Haziran’dan 8 Ekim’e kadar çok uzun bir süre Aslan burcunda kalacak. Bu, Venüs’ün yaklaşık dört hafta süren normal bir burç ziyaretinden dört kat daha uzun. Bahar ateşi, herkesin yıllardır hissettiği en tutkulu yaz aşklarına dönüşebilir.”

22 Temmuz-3 Eylül 2023: Venüs, geri döngüde 

O zaman biz de şimdiden arka planda nostaljik ezgilerle Ege’den ‘Yaz Aşkım’ diyelim mi 😊. Ama şarkının ritmine fazla kapılmadan şu detayı paylaşmakta fayda var: AstroTwins’e göre, 5 Haziran’dan 8 Ekim’e kadar aşk rüzgarları esecek olsa da arada dikkatli olmamız gereken bir dönem var; o da 22 Temmuz ile 3 Eylül arası. Aslan burcundaki Venüs’ün uzun süreli ziyaretinde bu tarihler arasında geri döngüde hareket etmesi, ilişkilerin nabzını biraz artıracak gibi. Hatta ikiz astrologlara göre ‘evlilik yeminlerinizi yenilemenizde fayda var…’

Venüs’ün 22 Temmuz ile 3 Eylül arasındaki bu geri geri hareketinde akşam yıldızından sabah yıldızına geçecek olması romantik ilişkilerde dengelerin değişmesine, eski aşkların yeniden gündeme gelmesine, tam kapanmamış konuların açılmasına neden olabilir. Bu yüzden tutkuları ve provokasyonları ayırt etme konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyleyen astroloji uzmanları, aynı zamanda ‘geçmişteki ilişkilerin hayaletlerinin ziyarette bulunabileceği’ konusunda da uyarıyorlar. Ve şunu da belirtiyorlar: ‘İlişkinizde ciddi bir gelecek kararı alacaksanız, Venüs rotasını düzeltene kadar, yani 3 Eylül’e dek bekleyin. Ama yeni bir aşka başlayacaksanız da yeni aşk enerjisinin baş döndürücü yanına kapılmadan önce durun ve Venüs’ün tersine dönmesini bekleyin; çünkü -varsa- karşınızdaki kişinin toksik özelliklerini göremeyebilirsiniz.’

Uzun lafın kısası romantik, aşkla dolu bir yaz geçecek olsa da öyle görünüyor ki bu yazın en büyük zorluğu, aşkın iki yönlü bir sokak olduğunu hatırlamak. Yani aşktan başımız dönse de rasyonel tarafımıza da tutunmamızda fayda var, en azından Venüs’ün bu geçiş döneminde… Sonrasında kendimizi aşkın sıcak rüzgarlarına ve ateşli kollarına bırakabiliriz.

18 Ağustos 2023: Büyük gün

Bu geçiş döneminden sonra ise Aslan burcundakini varlığını sürdürmeye devam eden Venüs, hepimizi tabiri caizse ilgi arsızı yapacak. Yani, beklentilerimiz artacak ve sevdiğimizin ilgi odağı olmak isteyeceğiz –zaten kim istemez ki-. Ama astrologlara göre bu ilgi isteği işleri biraz çirkinleştirebilir ve yüksek beklentiler öfke nöbetleriyle, tartışmalarla sonlanabilir. Sevilmeyi istemekte, ilgi beklemekte yanlış bir şey olmasa da dozunu kaçırmak ilişkilerin yapısına zarar verebilir; o nedenle dengeyi bulmakta fayda var. Öte yandan, Venüs’ün yeniden doğuşunun gerçekleşeceği 18 Ağustos tarihi ise oldukça önemli. Çünkü astroloji uzmanlarına göre eğer uzun zamandır bekarsanız, bu tarih yeni bir ilişkiye başlamanız için fırsat olabilir. Ayrıca tarzınızı yenilemek, kendinizi değiştirmek, yepyeni ve daha çekici bir tavır sergilemek için de 18 Ağustos’u fırsat bilebilirsiniz. Ama yine de astrologlara göre estetik ameliyatlar, dövmeler, geri alınması zor fiziksel müdahaleler için bu dönemin geçmesini ve her şeyin normale dönmesini beklemenizde fayda var.

Bakalım 2023 tüm hızıyla devam ederken bizi aşkla bekleyen yaz aylarından önce nelerle karşılaştıracak…

İlginizi çekebilir: Astro Koç Ecem Kızıltoprak ile 2023 yılında burçları bekleyen gelişmelere dair keyifli bir röportaj

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!