Natali Yeşilbahar: “Mutluluk hak değil, seçimdir”

Natali Yeşilbahar Uplifers Söyleşileri'nde
Natali Yeşilbahar Uplifers Söyleşileri’nde

Natali Yeşilbahar, kendisini; iletişimi, teknolojiyi ve yenilikleri takip etmeyi seven biri olarak anlatıyor. Profesyonel hayatını “Dijital İmaj Stratejisti” olarak sürdüren Natali Yeşilbahar, aynı zamanda Mobile Monday İstanbul’u düzenliyor. 2008 yılında “En İyi Blog” kategorisinde Altın Örümcek aldığı  blogundan ve Global Blogger olarak seçilerek deneyimlerini paylaştığı 2012 Londra Olimpiyatları’ndan  tanıyoruz.

Spor programı ve beslenme alışkanlıklarıyla, düzenli bir hayat sürmeye özen gösteren Natali Yeşilbahar’a; Londra Olimpiyatları sürecini, yaşam tarzını ve kaliteli bir hayat için önerilerini sorduk.

Natali Yeşilbahar Uplifers Söyleşileri'nde
Natali Yeşilbahar Uplifers Söyleşileri’nde

1.Natali Yeşilbahar kimdir? Neler yapar?

Yeni projeler üreten, pazara farklı ürünler sunan ekiplerin bir parçası olmaktan, müşterilerime daha önce hiç görmedikleri ürünleri detaylı bir şekilde anlatmaktan çok keyif alıyorum. Teknoloji ve mobili hayatımıza ve işimizde en etkili bir biçimde nasıl kullanabileceğimizi paylaştığım bir de websitem var.

2. Bize biraz Londra Olimpiyatları deneyiminden bahseder misiniz? Bu süreç nasıl başladı, orada bulunma nedeniniz neydi ve neler yaptınız?

Projeyi ilk duyduğumda, dünyada bir ilk gerçekleştirileceği için hayranlıkla dinlemiştim. Samsung’un farklı ülkelerinden özel olarak seçtiği bloggerlar, 10 gün boyunca olimpiyat zamanında Londra’da olarak, Samsung ve MSN işbirliği ile oluşturulmuş portalde her gün yayın yapacaktı. Farklı şehirlerden gelen 80+ blogger en başta bir gün boyunca “En İyi Blog Nasıl 0lmalı?” eğitimi alacak, daha sonra 10 gün boyunca her gün farklı içerikte olan programa katılarak (Moda, Jamie Oliver ile gurme, tarih vs.) yaşadıklarını paylaşacaktı.

Natali Yeşilbahar Uplifers Söyleşileri'nde
Natali Yeşilbahar Uplifers Söyleşileri’nde

Seçildiğimi öğrendiğim andan itibaren, bu büyük projede yer alıp, sporcuların ve etkinliğin dijital göbeğinde yer alacak olmanın heyecanını ve olimpiyatlardaki en büyük projede ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşadım. Dünyadaki işin uzmanlarından internet için doğru video çekme, içeriği doğru ifade etme eğitimlerini aldık ve hem olimpiyatlardan hem de Londra için içerik ürettik.

Olimpiyatları yerinde izlemek ve bu heyecanın içinde yer almak çok güzel bir deneyim. En çok plaj voleybolunu sevdim. Neşeli, takım çalışmalı ve coşku içinde oynanıyor.

2016’da Rio Olimpiyaları’na gitmenizi tavsiye ederim.

Londra Olimpiyatları – Global Bloggers

3. Natali Yeşilbahar’ın başarılı olmasını sağlayan şeyler nelerdir?  Kendinizi nasıl motive ediyorsunuz?

Daima sevdiğim kurumlarda ve çok uyumlu ekip arkadaşları ile çalıştım. Saygı duyduğum ve çok değerli genel müdürler ile çalışarak, bilgilendim. Tutkum (yenilikleri kurumlara/kişiliklere tanıtmak) daima işim oldu!

4. Başarı, motivasyon ve bedenin etkileşimi nasıldır? Bu etkileşim yaşam tarzına nasıl yansır?

Sevdiğiniz konularda çalıştığınızda, neşeyle yataktan kalkar ve güne zinde başlarsınız.

5.  Nasıl bir antrenman programınız var? Hangi sporları yapıyorsunuz? Nerelerde çalışıyorsunuz?

Natali Yeşilbahar Uplifers Söyleşileri'nde
Natali Yeşilbahar Uplifers Söyleşileri’nde

Spor salonuna gidiyorum ve yoga yapıyorum. En sevdiğim spor, kayak. Kayak, beni çok dinlendiriyor ve huzur veriyor.

6. Beslenmenize dikkat ediyor musunuz? Nasıl bir beslenme düzeniniz var? Alışkanlık haline getirebildiniz mi yoksa dikkat etmeye mi çalışıyorsunuz?

Doğru beslenmenin çok önemli olduğunu ve öğrenilmesi gereken bir süreç olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte Yekbu Köseoğlu’ndan destek aldım. Doğru beslendiğinizde, hayat kaliteniz artıyor. Bu yazıyı okuyan okuyan kişilerden ricam, şu an bilgisayardan kalkıp, bir tur atıp, su içmeleri!

7. Sizce kaliteli bir hayat sürmek nedir? Uplifers okuyucularına bu konudaki önerileriniz nelerdir? 

Hayatta en önemli işimizi ciddiye almalıyız: Mutlu olmak! Mutluluğun, hakkımız değil, seçimimiz olduğunu düşünüyorum. Ne zaman bir kalp güzellikler düşünür, hayat kişiye bunları verir çünkü yaşam bir ekodur.

8. Uplifers hakkında neler düşünüyorsunuz?

Pozitif ve güzel önerilerle dolu bu siteyi sevdim.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!