Doğanın kalbinde yepyeni bir sağlık yolculuğu: MAYRLIFE Altaussee’yi, CEO’su Dr. Dieter Resch’ten dinledik

Günümüzde sağlıklı yaşam, sadece bir tercih değil, aynı zamanda bir yaşam biçimi haline geldi. Bu kapsamda, Avusturya’nın büyüleyici doğasıyla çevrili, Altaussee’de bulunan MAYRLIFE, kendine özgü ve daha sağlıklı bir yaşam için uzun süreli bir yaşam tarzı değişikliği uygulayan tek sağlık merkezi olarak ön plana çıkıyor. Eşsiz güzellikteki büyüleyici Altaussee Gölü’nün manzarasına karşı MAYRLIFE, insanların yaşam kalitelerini artırma ve daha mutlu, daha sağlıklı bir hayat sürmelerine yardımcı olma misyonunu benimsiyor. Biz de bu benzersiz sağlık ve iyileşme yolculuğu sunan merkez hakkında çok merak edilenleri MAYRLIFE Altaussee’nin CEO’su ve ortağı Dr. Dieter Resch’e sorduk. Keyifli okumalar…

Öncelikle merhabalar, Uplifers okuyucuları için kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

8 yılı aşkın bir süredir Avusturya’daki MAYRLIFE Altaussee’nin CEO’su ve ortağıyım. MAYRLIFE’ta birçok hastalığı doğal yollarla iyileştiren son derece etkili tıbbi bir yöntem sunduğumuzu söylemekten gurur duyuyorum. MAYRLIFE tıbbı olarak adlandırdığımız medikal konseptimizi her yıl geliştiriyor, DNA’mızdaki inovasyonu her daim koruyarak ilerliyoruz.

MAYRLIFE Altaussee’nin temel felsefesini anlatabilir misiniz, konuklarınıza ne tür bir sağlık deneyimi sunuyorsunuz?

MAYRLIFE olarak misafirlerimizin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlamak bizim en büyük felsefemiz. MAYRLIFE hayat değiştiren bir deneyim. Misafirlerimizin %50’sinden fazlası ziyaretlerini tekrarlıyor ve her konaklamalarında daha da sağlıklı hale geliyor. Yaklaşımımız %100 süreklilik üzerine kurulu, misafirlerimize ömür boyu eşlik etmek ve onlara sağlıklı bir yaşam tarzı aşılamak istiyoruz. Altaussee/Avusturya’daki MAYRLIFE Medikal Sağlık Tesisimizde her konaklama, bir MAYRLIFE doktoru ile 45 dakika süren ilk konsültasyonla başlıyor. Bu ilk konsültasyonda misafirler, gıda intoleranslarının analizi de dahil olmak üzere çeşitli muayenelerden geçiyor.

‘Kişiye özel’ kavramını biraz açabilir misiniz, misafirlerinizin neye ihtiyacı olduğunu, hangi programa katılmaları gerektiğini ya da hangi alışkanlıklarını değiştirmeye ihtiyaç duyduklarını nasıl belirliyorsunuz, orada geçirecekleri günleri nasıl planlıyorsunuz?

MAYRLIFE tıbbı, bağırsakları yenilemeye ve böylelikle bağışıklık sistemini geliştirmeye odaklanıyor. Detoks yapmak, kilonuzu kontrol altına almak, hareket kapasitenizi geri kazanmak ya da fiziksel ve zihinsel performansınızı güçlendirmek istiyorsanız Mayrlife, bu kişisel sağlık hedeflerinize ulaşmanıza olanak sağlıyor. Üstün tıbbi uzmanlık, son teknoloji ve geniş bir terapi yelpazesi, Dr. F. X. Mayr’ın geleneksel tedavi yaklaşımını hayata geçiriyor. Yenilenme sürecinin temelinde, vücudun kendi kendini iyileştirme gücünü aktive eden ve sağlığınıza yeniden kavuşmanızı sağlayan detoksifikasyon ve arınma programları yatıyor.

Tıbbi tedavilerin ve terapilerin seçiminden egzersiz programına, zihinsel koçluğa ve her bir öğüne kadar MAYRLIFE terapi programının her detayı kişisel sağlık ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanır.

MAYRLIFE Medikal Sağlık Tesisi’mizde kaldığınız süre boyunca kapsamlı ilk teşhislerimiz ve devam eden incelemelerimizle, size en uygun tedavi planını ve konaklama süresince uygulayacağınız beslenme programınızı hazırlıyoruz. Bu sayede siz misafirlerimizin sağlık hedeflerine ulaşmanızı ve kavuştuğunuz zindelik hissini uzun vadede korumanızı sağlıyoruz.

MAYRLIFE Altaussee’de uyguladığınız farklı programlardan bahsedebilir misiniz, hangi tedavi türleri, müdahaleler ve sağlık hizmetleri bu programların içerisinde yer alıyor?

Tıbbi programlarımızın her biri, MAYRLIFE’taki konaklamanızı özel bir odak noktası çerçevesinde değerlendirebileceğiniz farklı temalara sahiptir: Detoks, Kilo Kaybı, Diyabet, Sağlıklı Yaşlanma, Zihinsel Sağlık, Spor Performansı ve çok daha fazla çeşitte programı misafirlerimizin ihtiyaçlarına paralel olarak sunuyoruz. MAYRLIFE’ta her misafirimizin terapi programını kişiye özel olarak hazırlıyoruz. Sonuçta her insan benzersiz olduğuna ve bu nedenle MAYRLIFE’taki her terapi planın da kişiselleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. İmza niteliğindeki tedavilerimize kriyoterapi (-110 derece!), 3D vücut taraması, biyo-frekans analizi, oksijen terapisi ve çok daha fazlasını örnek verebiliriz. Sağlıklı bir yaşama uzanan yolda bütünsel bir yaklaşım benimsediğimiz için MAYRLIFE yoga, masaj ve kişiye özel hareket/spor terapisi de sunuyor. Her misafirin, ilk ve son tıbbi muayenenin yanı sıra fonksiyonel miyodiagnostik ve manuel karın tedavisini de kapsayacak şekilde MAYRLIFE doktoruyla günlük randevuları bulunuyor.

Tüm detoks programları 7 günlük mü, misafirlerin ihtiyacına göre daha kısa veya daha uzun olabiliyor mu, aynı programın tekrarlanması gerekiyor mu, gerekiyorsa bu ne sıklıkla olmalı?

Sağlık merkezimizde kalış süresi esnektir ve serbestçe seçilebilir, ancak en az 7 gündür. Ortalama kalış süresi 10 ile 14 gündür. En iyi sonuçlar ise 2 ile 3 haftalık bir konaklama ile elde edilebilir. Yaşam tarzınıza bağlı olarak yılda 1-2 kez düzenli olarak uygulanan MAYRLIFE kürü, bağırsaklardaki tüm gizli iltihaplardan kurtulmak ve uzun vadede sağlığa kavuşmak için en etkili tedavidir.

MAYRLIFE Altaussee’de bir gün nasıl geçiyor, tüm konuklar gün boyunca kendilerine özel belirlenen programlara tek başına mı katılıyor, süreç tamamen bireysel mi ilerliyor yoksa daha kalabalık aktiviteler, bir araya gelme odaklı çalışmalar da oluyor mu?

Tüm misafirlerimiz kişiye özel terapilerle kendi programlarını takip ediyorlar. Bununla birlikte, her misafirin kendi seçip katılabileceği grup aktiviteleri de bulunuyor. MAYRLIFE’ta sıradan bir gün 6:30-7:30 arasında uyanmakla başlıyor ve ardından dolaşımı harekete geçirmek için bir sabah egzersizi yapılıyor. Sonrasında kişiye özel belirlenen diyete göre kahvaltı yapılıyor. Öğlene kadar misafirlerimiz bireysel terapi planlarını takip ediyor ve sonrasında öğle yemeklerini yiyorlar. Öğleden sonra ise misafirlerimiz yine kişiselleştirilmiş terapi programlarına devam ediyor. Terapiler arasındaki serbest zaman, her daim dinlenmek veya yürüyüş gibi grup aktivitelerine katılmak için kullanılabilir. Akşamları misafirlerimiz kendilerine özel diyetlerine uygun olarak akşam yemeği yiyor ve ardından umuyoruz ki erkenden uyuyorlar 🙂

Sağlık ve iyilik halini bütüncül bir şekilde ele alıyor ve her alanda uzman isimlerle çalışıyorsunuz. MAYRLIFE Altaussee’nin sağlık ekibinden de kısaca bahsedebilir misiniz?

MAYRLIFE Altaussee Medikal Sağlık Tesisi’mizde uzman ekibimiz; tam zamanlı çalışan on doktorun yanı sıra psikologlar, diyetisyenler ve masaj terapistleri, kan tahlilleri ve infüzyonlar için laboratuvar personeli, hidroterapistler ve daha pek çok farklı uzmandan oluşuyor. Medikal ekibimizdeki herkes Modern Mayr Tıbbı, Bitkisel Çin Tıbbı, Osteopati, Akupunktur, Fonksiyonel Miyodiagnostik gibi kendi alanlarında uzmandır.

Altaussee Gölü çevresindeki nefes kesici doğal ortam, misafirlerin sağlık ve iyi oluş hallerine, yürüttüğünüz programlara nasıl katkı sağlıyor? En başta bu bölgeyi seçmiş olmanızın özel bir nedeni var mıydı?

MAYRLIFE Medikal Sağlık Tesisi, Avusturya’nın en güzel göllerinden biri olan Altaussee Gölü’nün kıyısında yer alıyor. Muhteşem dağ manzarası eşliğinde nefes kesici bir doğa ile çevrili olan MAYRLIFE; dinlenme, rahatlama ve sağlık için ideal bir konuma sahip. James Bond filmi Spectre’nin bazı bölümleri 8 yıl önce gölümüzde çekildi ve manzaramızın güzelliğini bir kez daha taçlandırdı.

Sizce MAYRLIFE Altaussee’yi benzersiz kılan, onu bu alanda hizmet veren diğer merkezlerden ayırıp öncü rolüne getiren en önemli özelliği nedir?

MAYRLIFE tıbbı, sağlığınızı ve vücudunuzun kendi kendini iyileştirme gücünü tazeleyen ve pekiştiren bütünsel bir konsept sunuyor. MAYRLIFE’ta misafirlerimizin kendine özgü sağlık ihtiyaçlarını her zaman en ince ayrıntısına kadar ele alıyoruz. Kapsamlı ilk doktor muayenemiz, intolerans testleri, kan tahlilleri ve çok daha fazlası terapi planınızın temelini oluşturur, bu nedenle mutlaka kişiye özel olarak tasarlanır.

MAYRLIFE Mutfağı, MAYRLIFE tıbbının en temel bileşenlerinden biridir! Mutfağımız, bağırsaklar ve sindirim sistemi üzerindeki rejeneratif etkisiyle öne çıkıyor. Her vücudun farklı ihtiyaçları olduğundan, metabolizmanıza ve intoleranslarınıza özel olarak uyarlanmış, kişiselleştirilmiş bir beslenme planı hazırlıyoruz.

Özetle, MAYRLIFE kürünün en özel yanı, kişiye özel bakım ve elde edilen sonuçların kürden sonra da uzun süre korunabilmesini sağlayan uzun vadeli etkisidir. Bilindiği kadarıyla MAYRLIFE, daha sağlıklı bir yaşam için uzun süreli bir yaşam tarzı değişikliği uygulayan tek sağlık merkezidir.

Kalıcı olmak, hayatlarına dokunduğunuz misafirlerinizin sağlıklı alışkanlıklarına devam etmelerini sağlamak gibi bir amacınız var. Misafirlerinizin konaklama süreleri bittikten sonra onlarla nasıl iletişimde kalıyorsunuz, bu takibi ve onların eski alışkanlıklarına geri dönmemelerini nasıl sağlıyorsunuz?

MAYRLIFE, Medikal Sağlık Tesisimizde konaklamanız öncesinde, sırasında ve sonrasında sağlığınız ve zindeliğiniz için en iyi yol arkadaşınızdır. Benzersiz ve yenilikçi hizmetimiz, uzun vadede sağlıklı kalmanızı sağlamak için terapi öncesi (ileri tanı yöntemleri), terapi sonrası (konaklamanızdan sonra destek) ve teletıp (çevrimiçi danışmanlık) hizmetlerini de kapsar. Doktor ekibimiz, sağlık yolculuğunuzun her adımında size destek olmak için yanınızda. MAYRLIFE yaşam tarzını hayatınıza en iyi şekilde nasıl entegre edebileceğinize dair tavsiye, soru veya öneriler konusunda uzmanlıklarına her zaman güvenebilirsiniz.

MayrLife Medical Health Resort Altaussee’nin halihazırda pek çok yenilikçi uygulaması olsa da gelecek planlarınız arasında daha yenilikçi projeleriniz var mı, genişlemeyi hedefliyor musunuz?

Şu anda terapilerimize yeni programlar eklemek üzere çalışıyoruz; örneğin artrit, kalp hastalıkları, birçok kanser türü ve hatta Alzheimer gibi neredeyse tüm yaygın hastalıklardan sorumlu olan kronik iltihaplanmaları azaltmaya aktif olarak odaklanacak yeni bir tıbbi program hazırlıyoruz.

MAYRLIFE, mikrobiyom üzerine araştırma yapmak üzere Avusturya’daki bir tıp üniversitesi ile işbirliğine imza attı. Bu işbirliği 2024 baharında başlayacak.

Ek olarak, Altaussee’deki tesisimizde bir yemek okulu inşa ediyoruz. Zira yemek pişirmek, daha sağlıklı bir yaşam tarzına adım atmak için çok önemli!

Kendisine bu ilham dolu röportaj için çok teşekkür ediyoruz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!