Mindbody Bodrum 2016’yı yakından inceleyelim: Susheela Raman konseri

Aslen Tamil olan Londralı Susheela Raman, Birleşik Krallık’ın en iyi şarkıcıları arasında yer alıyor. 2001’de piyasaya sürdüğü BBC ödüllü çıkış albümü“Salt Rain” ile müzik sahnesine adım atan Raman, o günden beri olağanüstü müziğiyle dikkat çekiyor. Raman, sonradan yayınladığı, olumlu eleştiriler alan ve oldukça beğenilen beş albümü boyunca sürekli kendini geliştirdi. Guardian’ın “eşine az rastlanılan gerçek bir yenilikçi” olarak tanımladığı Raman, büyüleyici sesinin yanı sıra son derece yaratıcı ve yetenekli bir müzisyen. Geçtiğimiz yıllarda Guardian, kendisiyle ilgili şu yorumlara yer verdi:

“Sahnedeki enerjisi ve yoğunluğu olağanüstüydü. Susheela Raman’ın performansı, son derece özgün ve tutkuluydu.”

susheela raman
2001’de piyasaya sürdüğü BBC ödüllü çıkış albümü“Salt Rain” ile müzik sahnesine adım atan Raman, o günden beri olağanüstü müziğiyle dikkat çekiyor.

Susheela’nın yaptığı müzik, farklı tınıları barındırmasıyla dikkat çekiyor. Müzik sever anne-babası ve usta sanatçılarla geçirdiği verimli vakit sayesinde, Hint müziğinin çeşitli öğelerini alıp kendi müziğiyle harmanlaması mümkün oldu. Çocukluğu Birleşik Krallık’ta ve Avusturalya’da geçen Susheela, bir besteci ve yorumcu olarak kendi köklerinin müziğini, çağdaş dünya etkileriyle başarılı bir şekilde buluşturuyor. 1997 yılında Birleşik Krallık’a temelli taşınmasıyla birlikte, müziğinde farklı tınılarla yakaladığı bu ahenk de iyice oturmuş oldu.

Her zaman alanında başarılı isimlerle çalışan Susheela, son birkaç yıldır aynı şekilde Hindistan ve Pakistan’dan çok iyi müzisyenlerle birlikte vakit geçiriyor. Susheela, son olarak Southbank Alchemy Festival’deki performansıyla Guardian ve Financial Times’tan son derece güzel eleştiriler aldı. Güney Asya müziklerinin büyüleyici enerjisini İngiliz müziğinin canlı havasına başarılı bir şekilde entegre edebilen Susheela, 2014’te alanında başarılı bazı Pakistanlı sanatçılarla birlikte çalıştığı altıncı stüdyo albümünü çıkardı. 2015’te ise Rusya’dan gelen 20 müzisyenin eşlik ettiği “Sacred Imaginations” isimli projeyi organize edip performans sergiledi.

Susheela, canlı performansı kaçırılmaması gereken bir sanatçı. Onu böyle yapan şey, dünyanın spiritüel müziklerini kendi kişisel yolculuğuna katması ve bunlardan ilham alması. Güzel haberse kendisinin bu yıl Türkiye’de de bir konser verecek olması. Mindbody Festival Bodrum kapsamında (17-18-19 Haziran) Xuma Beach’te sahne alacak olan sanatçının günbatımı konserine, başarılı sanatçılar Sam Mills, Aref Dervish, Manos Achalinotopoulos ve İsmail Altunbaş eşlik edecek. Kaliteli müziğin yanı sıra bir görsel şölene dönüşecek bu konseri kaçırmamanız dileğiyle.

İlginizi çekebilir: Mindbody Festival, Bodrum’da ilham vermeye devam edecek.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!