Barış için en güzel adım: 1 milyon çocuk dünya barışı için meditasyon yaptı

Meditasyonun hırslı ve yozlaşmış insanlardan ziyade iç huzuruna sahip bireylerde işe yaradığı düşünülmektedir. Bu görüşe göre bu tür olumsuz özelliklere sahip insanların hayatlarında savaş eksik olmaz.

Huzurlu ve asil duygulara sahip olmak, insana olumlu davranışlar getirir. Fakat aynı zamanda olumsuz duygulara karşı güçlü olmanız da gerekmektedir ve bunu size öğretecek olan da Dharma’dır.

İlginizi çekebilir: Farkındalık meditasyonu ırkçı ön yargıları azaltıyor mu?

meditasyon
Huzurlu ve asil duygulara sahip olmak, insana olumlu davranışlar getirir.

Pozitif bireyler, pozitif bir dünya

Dünyada; ışığı istemeyen, yozlaşmış bir karanlık taraf olduğu doğru. Bize düşense ışık olmak… Çünkü kendi iç huzurumuzu sağlayarak dünyayı değiştirebiliriz. Meditasyon; egoyu sonlandıran, gerçek hayatın gücünü uyandıran bir pratik. Bireyin özü sevgi ve ışıktır; meditasyonsa içimizdeki bu ışığı daha da büyütür. Tüm insanlık olarak küresel bir toplumuz ve birbirimize bağlıyız. Dolayısıyla başkalarına ne veriyorsak onu alıyoruz.

Işığa odaklanın, çünkü ışık sizsiniz

Tüm insanlık olarak kendi gerçekliğimizi yaratmanın tam zamanı. Irk, dil, din, renk, cinsiyet ve sınırların bizi ayrıştırmasına izin vermeden, tüm insanlık olarak bir bütün olduğumuzu hatırlamalıyız. Eğer birlikte çalışmayı seçersek, etrafımızda dönen dünyayı kısa sürede dönüştürebiliriz. Şu an tam da ayağa kalkıp bizim en doğal hakkımız olan dünya barışı ve sevgiyi geri alma zamanı.

İlginizi çekebilir: Bir tasavvuf ustası Khalil Gibran ile hayata dair

Unutmayın her şey sizinle başlar. Ruhunuz ve içinizdeki kıvılcım, birçok şey için yeterlidir. Tıpkı Tayland’da 5000 farklı okuldan 1 milyon öğrencinin bir araya gelip dünya barışı için yaptıkları meditasyonla bize hatırlattıkları gibi…

.MUST SEE.BEAUTIFULL!!CHANGE tHE WORLD – 1 MILLION kIDS IN THAILAND.FLV

Kaynak:

wisance.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!