Masiva’yla tanışın: Kendi sınırlarını aşmak kadar büyük bir zafer olabilir mi?

Girişimci ruhlu biri değilim. Sihirli becerilerimi, biri orta çakmadan gole çeviremiyorum. Takım arkadaşlarım olmadan, kendi kendime hücuma geçesim gelmiyor. Zihnimde yarattığım engellerde başı çeken, “Sana mı kaldı Yasemin?”in altında başarısızlık ve beğenilmeme korkumun yattığı apaçık ortada.

Hayalimde; kendimize, birbirimize ve doğaya faydalı bireyler olmamıza ön ayak olmak var. Ama tüm bunları konfor alanımdan çıkmadan, düzenimi değiştirmeden yapasım var. Kendimi ortaya koyabilmeyi, konuşmalar yapmayı ve atölyeler vermeyi yüksek egoya bağladığım için, içimde bunların hepsi ve fazlası olmak isteyen kızı bir türlü sahiplenemedim. Bu yüzden de bugüne kadar hep başarılı projelerin, bir adım gerisinde durma rolünü seçtim. Görüyorum ki konfor alanından çıkmadan, sınırları aşmadan mutluluğu tatmamız çok zor.

Bundan birkaç ay önce bir cesaret uzun soluklu bir hayalimizin, ilk minik adımını attık. Ve Masiva isimli bir oluşum kurduk. Henüz daha emekleme aşamasında olduğumuz için etkinliklerimizin ve buluşmalarımızın çoğu yakın çevremize özel ve evlerimizde oluyordu. Bu aşamadan terfi edemememizin sebebi ise düşme korkum. Emeklemek kulağa güvenli geliyor. Ne kadar alçaktan düşersem, canım o kadar az acır. Yürüdükçe, hele ki koştukça zorlanabilirim. Bundan birkaç sene önceki yüksekten düşüşüm, bir tık sakat bıraktı. Resmen korkuyorum yeniden kanatlanmaya.

Gel gelelim, Masiva’ya…

Hayatta farklı yollardan geçmiş, eğitimler almış, deneyimler biriktirmiş, birbirlerinin en “tıfıl” hallerini bilen üç yakın dost, Yasemin, Sasha ve Tufan; kafada ortak bir soru ve yanıtla yola çıktık: “Kendimizin ve çevremizdeki insanların sahip olduğu bilgi, yeti ve becerileri kullanarak birbirimize ve topluma fayda sağlayabileceğimiz ne yapabiliriz?” ve bu soruya verilmiş tek kelimelik bir yanıt: “Masiva.

Özünde birlikte düşünen, öğrenen, sorgulayan, eğlenen ve çözüm üreten bir komünite yaratmak var. Ve bu topluluğun bir parçası olacak bireylerin hayatına alternatif aktivite, hobi ve hareket katması, bilgi birikimini geliştirmesi, yeni insanlarla tanışması, hayatını zenginleştirmesi, kendisi ve çevresiyle daha faydalı ilişkiler kurabilmesi için yardımcı olmak…

Dahil olmak, destek atmak, iş birliği içine girmek isteyenler, Instagram‘dan ve web sitemizden projenin detaylarını inceleyebilir. Ve sitenin altındaki yerden kayıt bırakabilirler.

İlginizi çekebilir: Özgürlük burada: Hepinizi delirmeye davet ediyorum

Yasemin Yapanar
Yasemin, Savannah College Of Art And Design - Güzel Sanatlar ve Fotoğrafçılık mezunu. Dört yıl boyunca Bernaylafem İletişim ve Marka Danışmanlığı’nda marka temsilciliği yaptı. ... Devam