Kızlar sahaya çıkmak için desteğinizi bekliyorlar

Kurumsal dünyanın kadınlarını ezber bozan bir futbol turnuvasında bir araya getirmeyi planlayan Kızlar Sahada Projesi, geçenlerde bambaşka bir şekilde çıktı karşıma.

Kızlar Sahada Academy, bu sefer kurumsaldan uzaklaşarak, 16-18 yaşlarındaki genç kızları da futbol sahasına çıkartmayı planlıyor. Ön yargıları kırmak, erkek egemen spor olarak görülen bu dalı kadınların da başarabileceğini herkese kanıtlamak konusunda başarılı olacaklarından hiç kuşkum yok.

Ben ‘Neden erkeklerin yaptığını yapıyorlar, neden kızlara özgü bir şey bulmuyorlar?’ diye düşünmekten ziyade, ‘Onun işi, bunu işi, sizin sporunuz, bizim sporumuz.’ anlayışı kırılacağı için seviniyorum.

kızlar sahada ihtiyaç haritası
Kızlar Sahada Projesi

Academy’nin ilk durağı Eskişehir ve oradaki kızların eğitimi için hepimize ihtiyaçları var. Oyuncu Mert Fırat tarafından geliştirilen sosyal sorumluluk projesi İhtiyaç Haritası’nda ilan edildiğine göre 50 futbol topu, 50 adet forma ve çoraba ihtiyaç var. Hemen linke tıklayıp, belki de kızların hayatını değiştirebilecek bir aksiyona start verilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Herhangi bir kar amacı gütmeyen Kızlar Sahada Academy’deki eğitimlerini tamamlayan kızların, kişisel gelişim, ekip çalışması, taktiksel düşünme ve kurgu yapma konularında kocaman adımlar atarak, tüm öğrendiklerini, okul, aile ve iş hayatlarına taşıyacaklarına eminim.

Bugün futbol oynayarak spor yapmanın hazzına varan, yarın koşar, bisiklete, biner yüzer belki de. Neden olmasın ki?

2016 Ekim ayındaki Gençlik Turnuvası’na izleyici olarak katılıp, kızların neler neler başardıklarına tanıklık edebilirsiniz. Haziranda gerçekleştirilen turnuvanın bilet gelirleri AÇEV’e bağışlanmıştı. Bakalım ekimdeki proje kimlere kaynak yaratacak.

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam