Kızlar sahada: Üç kategoriyle her yaştan kadını futbolla buluşturan proje

Actifit’in düzenlediği, Türkiye’nin ilk ve tek özel kurumsal kadınlar futbol turnuvası Kızlar Sahada, bu sene kadınları İstanbul ve Ankara’da takım ruhu ile ilham vermeye davet ediyor.

Kızlar2

Futbol bilgisinin aranmadığı ve takım ruhu ile güçlenmenin öne çıktığı turnuvaya kadınlar, en az 8 kişiden oluşan şirket takımlarının yer aldığı Kurumsal Kupa ya da kendi takımlarını kuranların yer aldığı Takımını Kur Gel kategorisinde katılabiliyor. Her yaştan kadına ulaşma hedefiyle bu sene açılan Gençlik Kupası ile genç kadınlar da okullarının lise takımları ile turnuvaya katılıyor. Turnuva sayesinde kadınlar sadece spor yapmıyor; Prof. Dr. Acar Baltaş ve TurkishWIN konuşmacılarının takım ruhunu ateşleyen sunumlarını ücretsiz dinleme imkanı buluyor ve AÇEV’in yürüteceği sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunabiliyor. İlk iki sene toplam 38 şirketin katıldığı ve 1000 kadının sahaya çıktığı turnuvada Fair-Play, En Ateşli Taraftar ve En Yaratıcı Pankart gibi yarışmalar dikkat çekiyor.

kizlar-sahada-supriz-kareler-23

Ünlü Babalardan Kızlarına Destek

Kızlar Sahada’nın ilk etkinliği, TurkishWIN işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşecek. Ünlü babaların kızlarının ve AÇEV’in “Baba Destek Programı” (BADEP) ‘a katılan babaların kızlarının gösteri maçları oynayacakları etkinlikte, kızlar futbol oynarken babaları saha kenarında onları destekleyecekler. Biletlerin Biletix üzerinden satılacağı etkinlikte tüm seyirci gelirleri AÇEV’in “Baba Destek Programı”na bağışlanacak.

Kızlar 1

İlk hafta grup maçlarının ikinci hafta final maçlarının oynandığı turnuva ise 21-28 Mart tarihlerinde Gençlik Kupası ile başlıyor. 16 okulun katılacağı turnuvada maçlar Robert Kolej’de oynanacak.

Kurumsal Kupa ve Takımını Kur Gel kategorisi de 9-10 ve 23-24 Mayıs’ta İstanbul ve 30-31 Mayıs, 6-7 Haziran’da Ankara’da düzenleniyor. Bu sene turnuva biletleri Biletix üzerinden satılıyor ve tüm seyirci gelirleri Biletix aracılığıyla AÇEV’in sosyal sorumluluk projesine aktarılıyor. Medya sponsorunun Karnaval.com olduğu Kızlar Sahada hakkında daha detaylı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.

kizlar-sahada-seyirciler-1

TKG

Kızlar6

Kızlar5

Kızlar4

Kızlar3

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!