Kendi merkezini oluştur: Ay düğümleri burç değiştiriyor

Ay düğümleri ne anlama gelir? Astrolojide “Ay Düğümleri” Ay’ın Güneş etrafındaki yörüngesi ile güneşin yörüngesinin kesiştiği noktalardır. Kuzey ay düğümü ruhun izlediği yolu ve yeni deneyimleri gösterirken, güney ay düğümü bizim tecrübe ettiğimiz ve bu tecrübelerle bir başka serüvene geçmemizi sağlayan matematiksel hesaplanan noktalardır. Bir burçta yaklaşık 1,5 yıl kalır ve kadersel etkiler barındırır. 18 temmuz 2023–12 ocak 2025 tarihleri arasında koç-terazi aksında ilerlerken kadersel yapı yön değiştirerek hayatlarımıza tezahür edecek.

Kuzey Ay Düğümü Koç, Güney Ay Düğümü Terazi

Koç burcu, cesaret ve tek başınalık ise terazi burcu, uyum ve birlikte hareket etmektir. Koç burcu kafasına koyduğunu yaparken, terazi burcu onay alma ihtiyacındadır. Koç burcu kendini keşfetmek, cesaret göstermek, terazi burcu ilişki güdüsü ile bağımlılık ve kararsızlık. Dolayısıyla kuzey ay düğümü koç bize kendi kimliğimizi yeniden oluşturmayı anlatırken, güney ay düğümü terazide alma verme dengesini kaçırdığımız tüm ilişkileri bırakmamız gerektiğini veya adaletli ölçüde yapılandırmamız gerektiğini bize anlatır.

Gücünü fark et ve önce kendini sev

Kuzey ay düğümü koç, kendimizi yaşamak için bu uğurda cesaret göstermek, gerekirse yapıcı bencillik, kendimizi incelemek, kendimizle barışık olmak, enerjiyi kendimize kullanmaktır. Kendi gücümüze sahip çıktığımız ölçüde var olabiliriz. Başkalarına liderlik etmek için öncelikle ruhen kendimizi beslemeliyiz… Enerjimize sahip çıkmayı ve kendimizle olan ilişkimize değer vermeyi öğrenmemiz gereken bir dönem.

18-19 yıllık bir döngü bitiyor!

Kuzey ay düğümü koç transiti, evlilikler ilişkiler ortaklıklar verirken, ayrılıklar boşanmalar, ortaklık da bitişler de olacaktır. Bitmesi gereken ilişkiler bitecek ve başlaması gereken ilişkiler başlayacak. İlişkilerde denge arayışı önem kazanacak. Spora ilgimiz artacak, enerjik, hareketli ve de sabırsız olacağız. Hızlı karar alarak hayata geçirmek isteyeceğiz. Hak hukuk adalet konularında sistem ince ayarlarını vererek kocaman bir dönemi bitirirken, bize tüm canlılığı verecek. Tüm mücadeleci ruhumuz ve isteğimizle yeni bir ben yaratarak yeni başlangıçlara adım atacağız. Korkma güç sende!

Sana hizmet etmeyenleri ayırarak yola devam

Bir ilişkide çok verici davranıyorsak veya ilişkide karsımızdakini yok sayıyorsak burada ciddi yol ayrımları bizi bekliyor olacak. Kuzey ay düğümü koç, kendimize karşı adil olmak denge ve güç sağlayacağını, gerçekten kendimiz olarak ancak başkalarına yardım edebileceğimizi ve kendimize güvenip iç sesimize kulak verdiğimizde parlayabileceğimizi bize vurgular.

Aralık 2004- Haziran 2006 yılları arasında yaşadıklarınızı hatırlayın. Kuzey ay düğüm koç, 18 -19 yıl önce sizin doğum grafiğinizdeki hangi evde transit aldıysa, o konular üzerinden deneyimler yaşadınız. Örneğin; Kuzey ay düğümü 1. ev Güney ay düğümü 7. ev aksında, kendiniz ön plana gelirken evlilik konusu zayıflar. Eğer Kuzey ay düğümü 4. Ev, Güney ay düğümü 10. Ev aksında ise aile yuva konularında gündemler olurken kariyer hayatınız burada zayıflar. Yine aynı ev alanında benzer konularla 18 temmuz 2023–12 ocak 2025 tarihleri arasında deneyimleyeceksiniz. Doğum anınızdaki grafikte gizlidir tüm yaşayacağınız deneyimler.

Herkese sevgilerimle 🙂

İlginizi çekebilir: Karmanın lordu: Satürn Retro

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam