Karmanın lordu: Satürn Retro

Zamanın efendisi Satürn gezegeni! Güneş sisteminin altıncı gezegenidir, Satürn. Kuralları, sınırları, hükümetleri, otoriteyi, sorumlulukları ve karmayı anlatır. Zamanı iyi yönetmekle alakalıdır. Sabır, sebat, hırs ve konsantrasyon ile ilgilidir. Kalıcılığı, disiplini, istikrar sağlamayı Satürn temsil eder. Ortalama 2,5 yıl her burçta kalır ve bu süreçte doğum grafiğimizde hangi evde transit ediyorsa o ev konuları dahilinde bize sorumluluk verir, disiplin kazandırır ve bize soğuk tarafını göstererek sınavda olduğumuzu hissettirir. Satürn bizim adam olmamızı ister, bir hoca gibi bizi izler ve akabinde görevlerimizi üstlenmediğimiz takdirde bizi konuya zorlar.

Zamanın efendisi balık burcunda retro ve astrolojik etkileri

17 Haziran 2023–4 Kasım 2023 tarihleri arasında Satürn balık burcunda retro halinde olacak. 7 Mart itibariyle hem bireysel hem de kolektifte yaşadığımız tüm konular şimdi Satürn retro balık hareketiyle yeniden yapılandırılacak. Balık burcu denizlerle alakalıdır. Denizler, sular, seller, su kesintileri, sudan gelebilecek bulaşıcı hastalıklar, hijyen, sağlık konuları psikolojik rahatsızlıklar, mental sağlık, balık ürünleri, gıda alanları ve bireysel hayattaki konularımız her ne ise esnek davrandığımız her konunun üzerinden geçeceğiz. Ve çekidüzen vermekle ilgili işi ciddiye almamız gerekiyor. Retrolar değerlendirilmesi gereken fırsatlardır.

Hayaller yerine gerçekler!

Satürn balık burcunda rahat bir gösterge değildir. Peregrin durumdadır. Balık burcu bir kireç sökücü misalidir. Çözülme ve bırakma enerjisine hakimdir. Dolayısıyla şeffaf ve berrak oluşu sayesinde hayalleri gerçeklere tercih eder. Ancak balık burcunda Satürn retrosu kombinasyonu bize şunu der; kendini izole etmeyi bırak ve gerçeklerle yüzleş ve bunları yapılandır… Hadi kalk… Uyuma… Kendini bırakma… Görmezden gelme… Sorumluluklarını üstlen, disipline ol ve gerçeklikten kaçma. Kurban değilsin ve kimsenin hayatında kurtarıcı da değilsin. Kendini hasta etmek yerine aldanmadan sağlam ve dik duruş sergilemelisin.

Satürn retroda neler yapılmalı, neler yapılmamalı?

17 Haziran 2023–4 Kasım 2023 süresince, Satürn olgun ve yaşlı bir gezegen olduğundan, yaşlılara elimizden geldiğince yardım etmeli ve bizden büyük olan insanlara karşı saygılı olmalıyız. Dağınıklığa karşı düzen mottomuz olmalı bu süreçte. Satürn çalışkanlığı sever ve disiplinsizliğe ceza keser bunu unutmayalım. Bireysel doğum grafiğinizde Satürn retrosu etkisini örneğin; 10. evden alıyorsanız, kariyer alanında yapılandırmanız gereken konular olacaktır. Burada çabalamalı, sabırlı olmalı ve kaosa düzen getirmelisiniz.

Önemli tarihler: 10 Ekim 2023 Satürn Venüs karşıt 180’lik açı (-+) 3 gün alabilirsiniz. Maddi ve manevi değersizlik hissetme duygusu, kalp kırıklıkları…

 21 Temmuz 2023 Satürn Mars karşıt 180’lik açı (-+) 3 gün alabilirsiniz. Kazalar, ateşli hastalıklar ve enfeksiyon hastalıklarına dikkat edilmeli.

Karma yaratmak yerine ödül!

Karmanın lordu Satürn retroda iken karma yaratmamak hayrımızadır. Haddimizi ve yerimizi bilerek hareket etmeli, alan ihlali oluşturmadan kendi çizgimizde emin adımlarla ilerlemeliyiz. Kalıcı ve somut ödüle odaklanın. Satürn retro daraltır, bunaltır, hata yapmaya açık bir alandır. Olumsuzu olumluyla değiştirin. 4 Kasım 2023 retro bitiminde görevlerinizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşayın.

İlginizi çekebilir: Şov başlasın: Venüs, aslan burcunda

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam