Şov başlasın: Venüs, aslan burcunda

“Venüs, Pluto ile karşı karşıya gelerek aslan burcuna geçiş yaptı.” Açılımı nedir? Öncelikle belirtmem gerekir ki astrolojide 180’lik karşıt açı zordur ve konu çok nettir. Şöyle düşünün; biriyle karşı karşıya geldiniz ve ortadaki konuda bellidir. Venüs sevgimizi ilişkilerimizi ve paramızı anlatıyorsa, Pluto manipülasyon, dip nokta, güç ve krizi anlatır; karşıt açı ise bu alanlarda net yaşayacağımızı gösterir.

Para, ilişkiler ve değer duygumuz ile sahnedeyiz!

5 Haziran 2023 ve 8 Ekim 2023 tarihleri arasında, ilişki kurma biçimimiz sıcak ve yaratıcıdır. Çocuklarla olan sevgiyi paylaşma şeklimizde ve her türlü sevgiyi gösterme yolumuzda oyunculuğumuzu kullanır, hayatı eğlenceli gösterişli ve keyifli yaşamak isteriz. Ruhumuz çocuksu ve ilgi yumağı olunmayı istediğinden, hayranlarımızın olması için uğraşırız ve bunun için hiçbir lüks harcamadan kaçınmadan vur patlasın çal oynasın edasında davranabiliriz. Alışverişler, estetik ve görsellik derken gelir gider dengesini korumaya özen göstermeliyiz.

Çocuklar, içimizdeki minik çocuk ve sanat

Çocuklarla bolca eğlenceli vakit geçirebileceğimiz bir yaz ayı bizi bekliyor. Çocuklarla ilgili gündemler ön planda olacak, varsa düzeltilmesi gereken konular düzeltilecek. Çocuklarla beraber alacağımız kararlarda sanatsal aktiviteler ilgimizi çekebilir veya içimizdeki çocuk bir dans kursuna gitmek isteyebilir. Sanatsal yönümüzü ve buradaki yaratıcılığımızı fark edeceğimiz bir dönem. Venüs aslan transiti burada çocuklarımıza ve kendi kimliğimiz altındaki çocuğu beslememiz konusunda bize destek verecektir.

Yaza damga vuran aşklar

Hem ünlüler dünyasında hem de bireysel ilişkiler de kriz ve ardından ayrılıklar… Birden parlayan ve birden biten yaz aşkları yerini değer duygumuzu sorgulamaya bırakabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu ilişkilerde temkinli yol almaktır. Şov mu? Gerçek mi? Hangisi? Kral ve kraliçe arasında romantik tutkulu ateşli bir aşk yaşanabilir olsa da bireysel olarak önce kendimize verdiğimiz değer önem taşıyacak. Burada ancak kendi değerimizin farkında olarak ilerlemek bize kalıcı ilişki verebilir. 21 Temmuz 2023  ve 17 Eylül 2023 Venüs ve Merkür retro, o nedenle ilişkiler açısından yeni bir ilişkiye başlamak veya toksik ilişkiyi devam ettirmek olumlu sonuçlar vermeyebilir.

Borsa, şans oyunları alanlarında büyük kazançlar ve riskler ile öğrenme süreci

Şans oyunları ve borsa konularına ilgimizin artacağı bir dönem olacak. Pluto etkili olan Venüs aslan seyrinde, borsa, şans oyunları alanlarında büyük manipülasyonlara uğrayarak egoları paramparça edebilir. Özgüven iyidir ama burnundan kıl aldırmayan aslan söz konusuysa burada sabit fikirli davranmamakta fayda görüyorum. Riskli girişimlerden kaçınmanızda yarar var. Para piyasaları ciddi hareketli ve yoğun görünüyor olacak.

Öz güvenimiz ve biz

Gökyüzü planetleri ve astrolojik göstergeler, yeryüzünde bize sağlıklı özgüven aşılarken ve egomuz pohpohlanırken tribünlere oynamadan kendi yeteneklerimiz ve gerçekçi tavrımızla hareket etmemiz gerektiğini anlatıyor.

Hepimize güzelliklerle dolu bir yaz diliyorum.

İlginizi çekebilir: Jüpiter boğa burcu transiti: ‘Gökyüzündeki en büyük gezegen, yeryüzünü düzenleyecek’

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam