Jüpiter boğa burcu transiti: ‘Gökyüzündeki en büyük gezegen, yeryüzünü düzenleyecek’

Değerlerimizi ve finansal konularımızı sorgulayacağımız bir dönem! 23 Mayıs 2023 tarihinde başlamış olan Jüpiter boğa burcu transiti, 26 Mayıs 2024 tarihinde bu geçişi tamamlayacak. Oldukça önemli olan Jüpiter boğa burcu transiti, bize şans, bolluk, değerlerimiz, varlıklarımız ve para konusunda fırsatlar sunarken, diğer taraftan akılcı davranmamızı, varlıklarımızı korumayı, değerlerimize sahip çıkmayı, toprağımızın değerini bilmeyi, yiyeceklerin önemine vurgu yaparak bizim bu konularda genişlememizi, büyümemizi hedefliyor.

Dilerseniz önce Jüpiter gezegenini ve sonrasında boğa burcunu tanıyalım… Jüpiter gezegeni iyimserliği, seyahatleri, bilgi konusunda gelişmeyi, şansı, bolluğu, bereketi temsil eder. Adeta büyüteç görevi görür. Bulunduğu yere genişleme verir ve oradaki konuyu olumlu veya olumsuz genişletme etkisine sahiptir. Jüpiter anlam arayışı içindedir. Bir burca transite geldiğinde o burcun etkisiyle yol alır büyür ve genişlemek ister. amacı olumlu yönde gelişime devam etmektir. Kişileri, toplumu, konuya mercek tutarak derinleşmek ister. Burada farkındalık sağlamamız, daha bilinçli, bilgiye açık şekilde olmamız dahilinde bize şans ve fırsatlar yaratır.

Boğa burcu ise, ekonomi, tarım, finansal varlığımız, aynı zamanda estetik, güzellik, sevgi, rahatlık ve konfor demektir. Güvenlik duygusu gelişmiştir. Boğa burcu toprak elementi olduğu için sağlamcı olmayı bize anlatır. Sakinliği ifade eder. Bir binanın temeli gibi düşünebilirsiniz bunu. Dolayısıyla boğa burcunda üretmek vardır, sabırla, inatla var etme çabası vardır. İnşaat sektörü, gıda sektörü boğa burcunun temsil ettiği gerçek somut konulardır. Boğa burcu elle tutulur gözle görülür somut gerçekliğinden dolayı dokunarak sevmeyi anlatır bize. Sevgi ve değer anlayışımızı gösterir. Rahat bir yapıdır. Oldukça konfor odaklı ve yemek konusunda bir gurmedir.

Jüpiter boğa transiti; zevk almayı, haz duymayı, beslenmeyi anlatır, burada aşırı yemek yerken bulabiliriz kendimizi. Sağlık açısından yavaş yavaş kilo aldırabilir, burada spor mutlaka vazgeçilmezimiz olmalıdır. Konfor alanından çıkmak zorlaşabilir, üşengeçlik, miskinlik verebilir, keyif odaklı olabilir, daha esnek davranış biçimi oluşturabiliriz, abartılı alışverişler, estetikler, bu alanlarda kendimizi savurgan şekilde bulabiliriz. Ancak burada tüm bu konularla ilgili dengeleme şansını Jüpiter bize verecektir.

Toprak verimliliği konusunda önemli çalışmalar yapılabilir. Toprak yatırımları çoğalabilir, ekonomik açıdan da büyüme bekleyebiliriz, fırsatlar daha çok tarım, arsa, toprak konularında olacaktır. Pek tabii boğa burcunun sanatsal yönüyle birlikte yaratıcılığımız da artacaktır. Sağlam ve güvende olmaya çalışırken bolluk bereket şans gezegeni Jüpiter, bize tüm bu konularda genişleme fırsatları verecektir.

Jüpiter boğa; iki güçlü yapının birleşmesi sonucu 1 yıl boyunca tüm bu konularla ilgili bize akıllı yatırım yapmamızı, ayağımızı yorganımıza göre uzatmayı, gelir gider dengesini koruyarak daha mantıklı davranmamız açısından önemli bir transit.

4 haziran 2011- 11 haziran 2012 tarihleri arasında Jüpiter yine boğa burcundaydı. Düşünün bakalım o tarihlerde bireysel hayatlarınızda neler yaşadınız? Bunları bir gözden geçirin, şimdi bu transitle birlikte benzer konuları yaşayabilirsiniz.

  • 7 -12 Temmuz tarihleri arasında, gıda konusunda sahtecilikler ortaya çıkabilir. Sahte üretimler konusunda gündem olabilir.
  • 12 Temmuz Jüpiter ve Juno arasında olumlu bir görünüm olacak ilişkiler adına – + 1 gün alarak  bu dönemde yeni biriyle tanışmanız olası… Ancak 28 Temmuz’da venüs retro hareketine başlayacak ve 5 Eylül’e kadar devam edecek, bu da şu demek, dikkatli adım atmalısın, temkinli gitmelisin, ilişkilerde test zamanı… Ne kadar değerliyim bu ilişkinin içinde? sorusunu soracağınız bir dönem.
  • 24 Temmuz – 2 Eylül tarihleri arasında boğa burcunun yöneticisi olan Venüs, aslan burcunda retro hareketinde olacak. Ve boğa burcundaki Jüpiter ile sert açı yapacak, bu da şu demek; lüx harcamalar, yemek, içmek, eğlenmek ve tüketim konularında abartıya kaçabiliriz. Sevdiklerimizden fazla ilgi bekleyeceğimiz bir dönem. İkili ilişkilerde testten geçebiliriz. Bu tarihlerde aşırı ilgi isteğimizin ve lüx harcamalarımızın kısıtlanması söz konusu olacaktır.
  • 28 Ekim Mars Jüpiter karşıtlığı, finansal açıdan borsa yatırım vb. konularda riskli tarihler – + 3 gün alabilirsiniz.
  • 20-21-22 Nisan 2024 tarihinde Jüpiter Uranüs kavuşumu etkisi olacak. Uranüs’ün bulunduğu yerde her zaman sarsılma enerjisi vardır. Kolektifte para piyasalarında sürpriz gelişmeler, ani şok edici durumlar gündemde olurken bireysel hayatlarımızda bunu emlak konularında, geçmişten gelen emlak alım satım durumlarında yaşayabiliriz.

Jüpiter boğa seyahati ; maddi ve manevi bizi büyütecek ve transit sonrası farkındalığımız daha yüksek, daha ayakları yere basan, daha sağlam temeller üzerine dayalı bir şekilde devam edeceğiz.

İlginizi çekebilir: Burçların ruh eşleri: Astrolojik ruh eşinizin kim olduğunu biliyor musunuz?

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam