Kedi ve köpek sahipleri için hayat kolaylaştıran mobil uygulamalar

Mobil uygulamalar artık hayatlarımızın vazgeçilmez birer parçası. Beslenme ve egzersiz düzenimizi uygulamalar sayesinde oluşturuyoruz, bankacılık işlemlerimizi uygulamalar üzerinden yapıyoruz, her türlü alışveriş için uygulamalara başvuruyoruz, uyku düzenimizi uygulamalar sayesinde izliyoruz, hatta uygulamaları ne sıklıkla kullandığımızı da uygulamalar üzerinden öğreniyoruz. Hayatımızın bu kadar vazgeçilmezi olan mobil uygulamalar, evcil hayvan sahipleri için de sayısız kolaylık sağlıyor. Özellikle kedi ve köpek sahipleri, evlerindeki dostlarının bakımını daha iyi ve kolay hale getirmek için mobil uygulamalardan faydalanabilir. İşte kedi ve köpek sahipleri için hayat kolaylaştıran mobil uygulamalar:

1. FitBark

FitBark, köpeğinizin aktivitelerini izleyen bir program. Köpeğinizin tasmasına takacağınız ufak ve kemik şeklindeki FitBark’ı cep telefonununa indireceğiniz aynı isimli uygulamayla senkronize ediyorsunuz. Daha sonra da uygulama üzerinden köpeğinizin aktivite düzenini takip edebilirsiniz. Cambridge Üniversitesi’nden Mayo Clinic uzmanlarına kadar pek çok araştırmacı tarafından test edilen FitBark, tamamen güvenli ve gerçekçi sonuçlar veriyor. Köpeğinin fit olmasını isteyenler için işe yarar bir uygulama. Sadece bu değil, FitBark aynı zamanda köpeğinizin uyku düzeni ve genel deri sağlığıyla ilgili de bilgiler veriyor. Örneğin köpeğiniz bir bölgeyi normalden daha fazla kaşıyorsa, FitBark uygulama üzerinden uyarı gönderiyor.

2. Cat Clicker Training

Bir kediye egzersiz yaptırmak pek kolay değildir. Clicker Training, kediye vereceğiniz emirlerin yerine getirilmesi karşılığında bir klik sesi çıkarıyor. Kedinizin kolayca ayırt edeceği bu klik sesini duyduğunda, ona bir ödül vermeniz gerekiyor.

3. Pet First Aid

Kedi ve köpek sahipleri için belki de en yararlı uygulamalardan biri, Pet First Aid. Acil durumlarda, evcil hayvanınızın başına bir şey geldiğinde ve ne yapacağınızı bilemediğiniz durumlarda, veterinere götürene kadarki sürede Pet First Aid imdadınıza yetişiyor. Uygulama aynı zamanda evcil hayvanınızın genel sağlık durumunu kontrol etmenizi sağlayacak bilgiler de içeriyor. Üstelik hem kedi hem de köpek sahiplerinin faydalanabileceği bir uygulama.

4. Petsie Cats

Kedilerin cinsi, köpekler kadar çok sohbet konusu olmaz. Ancak kedi sahipleri bilir ki kedilerin de sayısız türü var. Adını sosyal medya sitesi Petsie‘den alan uygulama, kedi türleri hakkında bilgiler içeriyor. Mevcut bilgilerinizi güncellemek, meraklısı için de kedi türleriyle ilgili bilgi edinmek için güzel bir uygulama.

5. Snapcat

Bildiğimiz Snapchat uygulamasına biraz benzerlik gösteren Snapcat, eğlenceli bir mobil uygulama. Bu uygulamayı indirdiğinizde, telefonunuzun ekranın bir ikon çıkıyor ve bu ikon kedinizin dikkatini çekiyor. Kedi ekranda gördüğü ikona patisiyle vurduğunda ise uygulama selfie çekiyor. Sosyal medya entegrasyonu da olan uygulama, sayısız filtre ve sticker sayesinde kedi sahipleri için eğlenceli bir araç

6. Puppr

Köpeğinize yeni numaralar öğretmek istiyorsanız, tam aradığınız uygulama Puppr. Uygulama içinde adım adım köpeğinize hangi numarayı, nasıl öğreteceğinizi anlatıyor. En temel itaat eğitimlerinden en gelişmiş numaralara kadar köpeğinizi eğitmek için size kılavuzluk hizmeti sunuyor.

8. Instagram

İster evcil hayvan sahibi olun ister olmayın, eğer kedi veya köpek fotoğraflarının hayranıysanız sizin için en iyi uygulama Instagram. Eğlenceli fotoğraf veya videolardan, en şirin kedi-köpek fotoğraflarına kadar aradığınız her şeyi Instagram’da bulabilirsiniz. Eğer kendi evcil hayvanınızın fotoğraflarını çekip paylaşmak istiyorsanız, onun için de ayrıca bir sayfa açabilirsiniz.

Peki siz evcil hayvanlarınız için hangi uygulamalardan faydalanıyorsunuz?

İlginizi çekebilir: Sosyal medyanın en neşeli karakterleri: Mutlaka takip etmeniz gereken “eğlenceli ve tüylü” Instagram hesapları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!