Sosyal medyanın en neşeli karakterleri: Mutlaka takip etmeniz gereken “eğlenceli ve tüylü” Instagram hesapları

Sosyal medya influencer’ı denince aklımıza hemen moda, seyahat, yeme-içme, sağlıklı yaşam alanındaki deneyimlerini paylaşan, yüksek takipçili hesaplar geliyor. Oysa köpek ve kedi hesapları da en az diğer sosyal medya influencer’ları kadar popüler. Hatta birçoğunun takipçi sayısı, influencer’ların takipçi sayılarından daha fazla.

Kendi ilgi alanınıza giren influencer’ları radarınıza alıp diğerlerini belki görmezden gelebilirsiniz. Ancak sosyal medyanın bu “eğlenceli ve tüylü” karakterlerini görmezden gelmek, beğenmemek mümkün değil. İşte sosyal medyanın en eğlenceli kedi-köpek sayfalarından bazıları:

Görsellere tıklayarak Instagram hesaplarına ulaşabilirsiniz.

1. Jiffpom

Jiffpom, 9,8 milyon takipçisiyle Instagram’ın en ünlülerinden biri. Aslında bu ününü, Katy Perry’nin 2014 yılında çıkan Dark Horse klibine borçlu. Jiffpom’un birçok marifeti var, bunlar arasında iki ayağı üzerinde en hızlı koşan köpek rekoru da yer alıyor. Jiffpom, sosyal sorumluluk kampanyalarına destek veriyor, takipçileriyle öneriler paylaşıyor.

2. Itsdougthepug

Belki de dünyanın en bilinen pug cinsi köpeği, Doug. 3,8 milyon takipçisi olan Instagram hesabında, köpek Doug’un ağzından eğlenceli paylaşımlar yapılıyor.

3. Marutaro

Marutaro veya daha çok bilinen adıyla Maru, Tokyo’dan bir shiba inu. Maru’nun ünü Japonya’dan çıkıp tüm dünyaya yayıldı, fotoğraf kitaplarına konu oldu. Maru’nun sahibi Shinjiro Ono, Maru’nun instagram sayfasını 2011 yılında gerçekleşen deprem ve tsunami felaketinin ardından insanları eğlendirmek için açmış. Ancak Maru öyle ünlendi ki bugün 2,5 milyondan fazla takipçisi var.

4. Marniethedog

Marniethedog, 2011 yılında 11 yaşındayken bir barınaktan alınan köpeğe ait bir Instagram sahibi. Dili dışarıdaki fotoğraflarıyla bilinen Marnie’nin aynı zamanda bir de kitabı var. Kitap, ileri yaştaki köpeklerin sahiplenilmesini artırma amacı taşıyor. Marnie’nin 1,9 milyon takipçisi var.

5. Realgrumpycat

Instagram’ın en ünlü kedilerinden biri, gerçekten somurtkan olan therealgrumpycat. Somurtkan kedi geçtiğimiz mayıs ayında hayatını kaybetti ancak sahibi, 2,7 milyon takipçili sosyal medya hesabını hala aktif olarak yönetiyor.

6. Pumpkintheraccoon

Sosyal medyada ünlü olan hayvanlar sadece kedi veya köpekler değil. Pumpkintheraccoon, 1,4 milyon takipçili bir rakunun sosyal medya hesabı.

7. Venustwofacecat

Van kedisi, farklı göz rengiyle tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Venüs ise hem gözleri farklı hem de kafasının bir yarısı siyah, bir yarısı kahverengi olan bir kedi. Sosyal medyada fenomen olan kedinin 2 milyon takipçisi var.

8. Iamlilbub

Instagram’ın en sevimli kedilerinden biri olan Lil BUB, 2,4 milyon takipçili bir hesaba sahip. Peluş oyuncakları yapılan kedi, sevimli yüz ifadesiyle görenleri hayran bırakıyor.

9. Lionelthehog

Sosyal medyanın dikkatini çeken canlılardan biri de Lionel isimli bu kirpi. Milyonlara ulaşmasa da 140 bin takipçisiyle o da epey ilgi uyandırıyor.

10. Juniperfoxx

Kendini dünyanın “en mutlu tilkisi” olarak tanıtan Juniper, sosyal medyanın sevdiği bir tilki. 2,9 milyonluk takipçi sayısıyla mutlu olmasının yanı sıra dünyanın en ünlü tilkisi de olabilir.

11. Dusunenkopek

Listemizdeki son karakter ise Türkiye’den bir köpek. Lokum ismindeki köpeğin düşünceli bakışları, sahibinin sözleriyle paylaşılıyor. Lokum’un gözlerindeki düşüncelere, sahibi tercümanlık ediyor. Lokum’un takipçi sayısı az ama düşünceleri fazla…

İlginizi çekebilir: En sevecen dostlarımız bir kez daha yüzümüzü güldürüyor: 2017’nin ödüllü köpek fotoğrafları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!