En sevecen dostlarımız bir kez daha yüzümüzü güldürüyor: 2017’nin ödüllü köpek fotoğrafları

Eve yorgun argın dönüyorsunuz, bütün gününüz koşuşturmacayla geçmiş, kalabalık, trafik, sıcak hava derken kendinizi elinden şekeri alınmış çocuk gibi mutsuz hissediyorsunuz… Tam o sırada evinize girmek için anahtarınızı çıkardınız ve kapının arkasından sesler geliyor; birileri yine sizi göreceğine çok sevinecek anlaşılan…

Evet, eve geldiğimizde bizi neredeyse gülen neşeli yüzleriyle, oradan oraya heyecanlı zıplayışlarıyla, sıcak dokunuşlarıyla karşılayan en sevecen ve güvenilir dostlarımız köpeklerden bahsediyoruz. 

İnsan ve köpek ilişkisi yüzyıllardır üzerinde konuşulan, araştırmalar yapılan oldukça büyüleyici bir ilişki. Diğer tüm hayvanlarla olduğu gibi köpeklerle insanlar arasında karşılıklı bir sevgi söz konusu. Ancak köpeklerle insanlar çoğu insan-hayvan ilişkisine kıyasla çok daha kolay bağ kuruyor.

İçgüdüleri ve sevecenlikleriyle bizi büyüleyen köpeklerin 2017’de farklı fotoğrafçılar tarafından çekilip, ödül alan ve yüzlerimizi gülümseten fotoğraflarını siz hayvansever okurlarımız için derledik: