Kadınları erkeklerden soğutan 10 önemli sebep

Bir kadın olarak sık sık “bu adamdan bir şey olmaz” diyor ama tam olarak nedenini bilemiyor musunuz? Ya da bir erkek olarak en sık sarf ettiğiniz cümlelerden biri “kadınların ne istediğini anlamıyorum” mu?

erkek kadın

Bir kadını yüz kişi isteyip bir kişi alıyorsa gerçekten, yani kadın “seçen” taraf ise, kadınların ne istediği artık çok daha önemli, onları soğutan nedenler de incelenmeye değer.

Kadınları erkeklerden soğutan en önemli 10 nedeni sizler için listeledik;

1. İlgisizlik

İlişkinin başladığı andan itibaren, hatta belki başlamadan önce dahi kadınların en çok talep ettikleri şeyler arasında ilgi geliyor. Beklenen ilgi miktarı ve ilgiyi belli etme yöntemi kişiden kişiye değişiyor elbette; kimi kadın için bu sürekli aranmak ya da erkeğin arkadaşlarıyla PES oynarken dahi mesajlarına hemen cevap vermesi çok önemliyken, kimisi için anlattıklarının ilgiyle dinlenmesi yetiyor. Yine de tüm bunları ilgi başlığında toplayabilir ve şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: Başlarda erkeğin göstermekten kaçınmadığı ilgi zamanla azalırsa, kadının kafasındaki soru işaretleri de aynı oranda artıyor.

2. Olduğundan iyi görünmeye çalışmak 

Erkeklerde, kadınların hep en iyisini ve daha fazlasını istediğine dair, pek de doğru olmayan bir algı vardır. Bu yüzden de kendilerini olduğundan iyi, önemli ya da zengin göstermeye çalışan ve aslında pek fikri olmayan konularda tepeden konuşan erkeklerle sıkça karşılaşılır. Bu durum kadınlar için açık bir soğuma sebebi. Bu konuda erkeklere tavsiyemiz, altını dolduramadıkları kaidelerin üzerine çıkıp poz vermemeleri olacak.

3. Böbürlenmek

Kötü geçen ilk buluşmaların başında, erkeklerin çok fazla konuştuğu ve kendileriyle böbürlendikleri durumlar geliyor. Kendine güven duymak iyi ve sağlıklı bir özellik olsa da, kendine hayranlık duymak biraz abartı bir durum.

4. Sadece seksle ilgilendiğini belli etmek

Arzulanmak çok güzel ve kadını gururlandıran bir his. Ancak ister ilk buluşma, ister on yıllık bir evlilik söz konusu olsun, kadınlar erkeklerin kendileriyle sadece seks için ilgilendiklerini görmekten hoşlanmazlar. Erkeklerin eski ilişkilerinden ya da “skorlarından” sıkça bahsetmeleri de kadınlar için ciddi bir soğuma sebebi.

5. Şov merakı

Modern çağda kadın erkek eşitliğinden ne kadar bahsedilse de, erkeklerin önemli bir bölümü hala dişilerin ikincil cinsiyet olduğunu ve kendileriyle aşık atamayacağını düşünüyor. Bu düşünce kendini davranış veya söylemlerle belli ettiğinde ise, kadınlarda tepki yaratıyor. Bu davranışlar çok küçük ve önemsiz şeyler, hatta bir söz bile olabiliyor, örneğin lafa “Kadınlar bile…” diye başlamak gibi. 

6. Çocukların kadının sorumluluğunda olduğunu iddia etmek

Kadınların ikinci derece cinsiyet olarak görülmesi fikrinin bir uzantısı olarak, ev işi ya da çocuk büyütme gibi şeylerin kadının asli görevi olduğu saplantısı pek çok erkekte mevcut. Oysa günümüzde pek çok kadın kariyerlerine en az erkekler kadar önem veriyor, sosyal hayatlarıyla işlerini dengede tutmaya özen gösteriyor. Hayatın müşterek olması gerektiği noktada bu denge bozulduğunda, özellikle partnerlerin beraber yaşamaya başladığı ya da evlendiği noktada ilişkiler için tehlike çanları çalmaya başlıyor. 

7. Başka kadınlara ilgi göstermek

Herkese mavi boncuk dağıtan ya da basitçe, başka kadınların fiziksel özelliklerinden sıkça ve övgüyle bahseden erkekler, kadınlarda olumsuz bir algı uyandırır. Kadınlar genelde erkeklerin çok güzel bir kadın gördüklerinde dahi onu fark etmemiş gibi davranmasını kendilerine karşı bir saygı göstergesi olarak yorumlarlar.

8. Kabalık

Oldukça açık bir soğuma nedeni. Bir kadının ilgisini çekmek için garsona seslenir gibi ıslık çalan ya da kadının yanında sürekli olarak küfreden bir erkek, eksi puan toplayacaktır. Kadınlar her zaman bir centilmenle birlikte olmak isterler; bu illa sandalyelerini tutacak ya da çantalarını taşıyacak birini istedikleri anlamına gelmez.

9. Bakımsızlık

Salaşlık bir tarz, çirkinlik ise ırsi olabilir; fakat bunların ötesinde bakımsızlık ve kişisel hijyene önem vermemek kadınlarda olumsuz bir algıya sebep olur. Biriyle mi buluşacaksınız? Yalnızca saçınızı tarayıp gömleğinizi ütülemeniz bile karşınızdaki insana gösterdiğiniz saygının ifadesidir.

Tüm bunların ötesinde, erkeklerin kendilerine hiç özen göstermezken sürekli en güzel ve özenli kadınların peşinde koşması, kadınları çileden çıkarmaya yeter.

10. Klişe ya da saçma bir “ilk söz” 

Erkek, uzaktan gördüğü ve belki birkaç dakikadır kesiştiği bir kadına yaklaşır, ağzını açar ve “son”: İşte dünyanın en kısa flört hikayesi. Espri anlayışı olan bir erkek iyidir; tabi gerçekten komik olduğu sürece. Kadınları tavlamak için, sabrın sınırlarını zorlayan laflar etmek işe yaramayacak, hatta ters tepecektir. Herkesin çok iyi bildiği bir şeyi tekrar söyleyelim: Zorlamayın. Kendiniz olun.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!