Jennifer Lopez’in antrenöründen karın bölgesi için 4 etkili egzersiz

Ne yaparsanız yapın karın bölgesindeki yağları eritmeyi başaramıyor musunuz? Eğer öyleyse gelin birlikte, aralarında Jennifer Lopez’in yanı sıra Britney Spears, Heidi Klum gibi isimlerin de bulunduğu pek çok ünlünün antrenörü olan David Kirsch’in önerilerine kulak verelim.

Instagram’da sık sık sevdiği antrenman rutinlerini paylaşan Kirsch, yakın zamanda 4 hareketten oluşan karın kası egzersiz serisini paylaştı. Seride yer alan hareketleri uygulamak için, sağlık topunuzu hazırlamayı unutmayın.

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

David Kirsch (@davidkirsch)’in paylaştığı bir gönderi ()

Hanging knee raise

Bir yere asılarak dizlerinizi kendinize doğru çektiğiniz hanging knee raise, özellikle göbek bölgenizin etrafındaki yağları yakmak için oldukça etkili. Hareketi uygularken dilerseniz siz de Kirsch gibi dirseklerinizi destekleyebilirsiniz.

Hareketi uygularken: Karın kaslarınızın ve bacaklarınızın aktif olduğundan emin olun.

Eğer spor yapmaya yeni başladıysanız, başlangıç için dizlerinizi kırarak göğsünüze de çekebilirsiniz.

Medicine ball spiderman

Sağlık topu kullanılarak yapılan bu egzersizi, Kirsch, “tüm karın bölgenizi çalıştıran bir plank” olarak özetliyor. Sağlık topu, yer kadar dengeli bir destek sunmadığı için hareketi zorlaştırıyor. Dizlerinizi çekmek aynı zamanda yan karın kaslarınızı da çalıştırıyor.

Hareketi uygularken: Plank duruşu ile başlayıp dizlerinizi dirseğinize çekin. (12-15 tekrar)

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Jennifer Lopez (@jlo)’in paylaştığı bir gönderi ()

Jackknives

Karnın göğüs kafesinden göbek deliğine kadar olan bölgesini çalıştıran bu hareket, aynı zamanda kollarınızı ve bacaklarınızı da aktif tutuyor. Sağlık topunu ellerinizin arasına yerleştirdikten sonra kollarınızı ve bacaklarınızı eş zamanlı olarak ve kırmadan yukarı kaldırmanız gerekiyor.

Hareketi uygularken: Topla ayaklarınıza dokunduktan sonra, başlangıç pozisyonuna dönmeden önce, birkaç saniye bu pozisyonda bekleyin. (12-15 tekrar)

Medicine ball slam

Tüm karın bölgesini çalıştıran bu hareket, aynı zamanda kalp atış hızınızı da yükselttiği için kardiyo etkisi yapıyor. Sağlık topunu ellerinizle başınızın üstüne yükselttikten sonra, topu yere atın ve yukarıda yakalayın. (12-15 tekrar)

İlginizi çekebilir: Ünlülerin antrenörü Harley Pasternak’tan “en iyi hayatı” yaşamak için 5 öneri 

 

Kaynak: Instagram

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!