İşiniz ölmeye değer mi: Değilse, gelin değiştirelim

Bundan yıllar önce hayatımı değiştiren çok güçlü bir soru ile tanıştırmak istiyorum sizi: işinize ne kadar çok zaman yatırdığınızın farkında mısınız?

“Zaman yatırmak” dedim, çünkü zaman bir para birimidir aslında.

Yürüdüğümüz yolun metre ile, yediğimiz elmanın kilo ile ölçülmesi gibi yaşamımız da zamanımız ile ölçülür.

Şimdi yeniden baktığınızda şu anda iş olarak seçtiğiniz uğraşı yapmaya devam eder miydiniz?

İşiniz yaşamınızla ödemeye değecek kadar değerli mi?

Eğer yaptığınız iş “yaşama katkı olma” vizyonunuzdan doğduysa cevabınız kocaman bir EVET olacak! Sevdiği işi yapan ve çalışırken yaşayan, yaşarken çalışan insanların tamamı bu sorunun açtığı çıkış yolundan yürüdü.

Bundan yıllar önce kurumsal hayattan ayrılırken, kariyer yolumu değiştirmeden önce şöyle sormuştum kendime: Bunun için ölmeye değer mi? EVET ve her gün EVET’im daha büyük bir kararlılıkla ve coşkuyla çıkıyor kalbimden.

Yaşamımıza veya işimize (inanın hiç fark yok) böyle baksaydık, işin, sadece para kazanmak için bir ofise gidip gelmekten çok fazlası olduğunu; işin aslında bizim dünyaya katkı olma şeklimiz olduğunu anlardık.
Huzur, keyif ve neşe ile dolacağımız bir iş seçerdik.
Para peşinde koşmak yerine neşe peşinde koşardık. Koşarken yolda para ile karşılaşırdık. Bir bakardık ki meğer o da neşenin peşinde koşuyormuş.

Yaptığınız iş size neşe vermiyor ve çalıştıkça çoğalmak yerine tükendiğinizi hissediyorsanız… Sevdiğiniz işi yapmak istiyor ama onu nasıl bulacağınızı bilemiyorsanız… Sevdiğiniz işi buldunuz ama bir türlü o ilk adımı atamıyorsanız… İşinizi seviyor ama her şeyi tek başınıza yaptığınız için sıklıkla yorgun düşüyor ve bırakma noktasına geliyorsanız… Çok çalışıyor ama para kazanamıyorsanız size harika bir haberim var: Marka Yogası başladı!

Marka ve iletişim alanındaki 10 yıllık birikimimi yoga ile harmanlayarak, 3 aylık bir marka programı tasarladım. Bu programda hayalinizi birlikte büyüteceğiz.

Bundan 1 ay önce programın duyurusunu ilk yaptığımda “Hemen başlamak istiyorum” diyenlerle çıktığımız yolda her haftamız neşe, güçlü ve somut adımlar, ve mucizelerle geçti. Biz eğlenmeye ve eğlenirken büyümeye devam ediyoruz.

Ücretsiz ön görüşme için [email protected] adresimden bana ulaşabilirsiniz. Sadece bu ön görüşme bile aklınızda yepyeni kapılar açacak çünkü hep böyle oldu ve olmaya da devam ediyor…
Sınırlı sayıda kişi ile çalışabileceğim için hayalleriniz yolunda yürümek için tutkulu, kararlı ve azimliyseniz ve bu çağrım kalbinizde bir hafiflik yarattıysa lütfen son güne kadar beklemeden bana ulaşın. Kontenjanım dolduğunda programı yeni alımlara kapatmak zorunda kalacağım.

Katılımcılar Ne Dedi?

“Hayatımda işlerden sıkışıp nefes alamadığım günlerde kendi yolumu çizmeye karar vermiştim. Diğdem ile yollarımızım kesişmesi de tesadüf değildi. Marka Yogasına başlamaya karar verişim; bu iki zıt kavramı birleştirmesiyle sunduğu yolculuğa olan merakım ve heyacanımdı. Marka Yogası kendinizle gerçek bir yolculuğa çıkmadan önce açacağınız kapıları size sunarken Diğdem ise doğru kapıların anahtarlarını bulmanızda sizi cesaretlendiren ve motive eden inanılmaz pozitif bir rehber. Hayatımı bütünsel olarak değerlendirip kendimi duymayı, gözlemlemeyi ve neler istediğimi fark etmem konusunda bana oldukça yardımcı oldu. Diğdem ile Marka Yogası serüvenine çıkmanızı gönülden tavsiye ediyorum. Kendinizle en uyumlu olanı size bulduracağına ve hayatın akışında tüm varlığınızla akmanıza yardımcı olacağına güvenebilirsiniz.”

Elif – Mimar (Marka Yogası Katılımcısı, 2020)

“Diğdem’le çalışmak kendinizin en destekleyici haliyle çalışmak gibi. Çünkü sizinle birlikte sizin hedefinize kendi hedefiymiş gibi koşmaya ve bunu gerçekleştirmeye odaklı biri ile çalışıyorsunuz. Bunu öyle bir samimiyetle yapıyor ki…  Tecrübelerini, deneyimlerini, birikimlerini sakınmadan ihtiyacınıza göre sizinle paylaşıyor ve hedeflediğiniz yolda ilerlemenize destek olurken yolun manzarasını güzelleştirmeyi başarıyor. Eğer sizin de gerçekleştirmek istediğiniz bir hayaliniz ve yolda sizi ileriye taşıyacak desteğe ihtiyacınız varsa varsa pozitif, enerjisi, güler yüzü ile o yolda her zaman sizinle olacak bu yetenekli ve akıllı kadınla mutlaka çalışmalısınız.”

Birce – Yoga Eğitmeni (Marka Yogası Katılımcısı, 2020)

“Marka yogası programıyla karşılaşmam tam da yeni bir şeye başlamak istediğim ama nereden başlayacağımı bilemediğim bir dönemde oldu. Duyuruyu gördüğümde hiçbir fikrim yoktu ama iç sesimi dinleyip Diğdem’e mesaj atarken buldum kendimi:) Programa başlamamızla birlikte çocukluğumdan sonra tozlu raflarda kapalı kalmış yaratıcılığımı tekrardan ortaya çıkardık. İleride kendi işimi yapmak ve hayat coşkusuyla dolmak için gerekli birçok adımı atarak üretkenliğimi ortaya çıkardım. Diğdem program boyunca sadece ne yapmak istediğimize odaklanmakla kalmıyor, bizim kendimizin daha iyi versiyonu olmamıza ve kendimize karşı şefkat ve güvenimizi de ortaya çıkarmamıza yardımcı oluyor. Ben her şeyden önce içimdeki yaşam coşkusunun tekrar ortaya çıkmasından dolayı çok memnun kaldım. Mevcut durumundan  memnun olmayan veya herhangi bir nedenle hayatını değiştirmek isteyen herkese öneririm.”

Sibel – Marka Yöneticisi (Marka Yogası Katılımcısı, 2020)

“‘Nasıl olacak bu iş?’ dediğiniz işleri olduruyor. Denedik, başardık.”

Erman – Yazar&Yönetmen (Marka Yogası Katılımcısı, 2020)

Hayallerinle tanışmak için çok heyecanlıyım. Sen de heyecanlıysan hadi buluşalım!
Hakkımda daha fazla bilgi için: www.digdemgirici.com

 

İlginizi çekebilir: Suçluluk duygusunu bırakın: Daha fazlasını istemek güzeldir

Diğdem Girici Yoga Eğitmeni
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam