İşiniz ölmeye değer mi: Değilse, gelin değiştirelim

Bundan yıllar önce hayatımı değiştiren çok güçlü bir soru ile tanıştırmak istiyorum sizi: işinize ne kadar çok zaman yatırdığınızın farkında mısınız?

“Zaman yatırmak” dedim, çünkü zaman bir para birimidir aslında.

Yürüdüğümüz yolun metre ile, yediğimiz elmanın kilo ile ölçülmesi gibi yaşamımız da zamanımız ile ölçülür.

Şimdi yeniden baktığınızda şu anda iş olarak seçtiğiniz uğraşı yapmaya devam eder miydiniz?

İşiniz yaşamınızla ödemeye değecek kadar değerli mi?

Eğer yaptığınız iş “yaşama katkı olma” vizyonunuzdan doğduysa cevabınız kocaman bir EVET olacak! Sevdiği işi yapan ve çalışırken yaşayan, yaşarken çalışan insanların tamamı bu sorunun açtığı çıkış yolundan yürüdü.

Bundan yıllar önce kurumsal hayattan ayrılırken, kariyer yolumu değiştirmeden önce şöyle sormuştum kendime: Bunun için ölmeye değer mi? EVET ve her gün EVET’im daha büyük bir kararlılıkla ve coşkuyla çıkıyor kalbimden.

Yaşamımıza veya işimize (inanın hiç fark yok) böyle baksaydık, işin, sadece para kazanmak için bir ofise gidip gelmekten çok fazlası olduğunu; işin aslında bizim dünyaya katkı olma şeklimiz olduğunu anlardık.
Huzur, keyif ve neşe ile dolacağımız bir iş seçerdik.
Para peşinde koşmak yerine neşe peşinde koşardık. Koşarken yolda para ile karşılaşırdık. Bir bakardık ki meğer o da neşenin peşinde koşuyormuş.

Yaptığınız iş size neşe vermiyor ve çalıştıkça çoğalmak yerine tükendiğinizi hissediyorsanız… Sevdiğiniz işi yapmak istiyor ama onu nasıl bulacağınızı bilemiyorsanız… Sevdiğiniz işi buldunuz ama bir türlü o ilk adımı atamıyorsanız… İşinizi seviyor ama her şeyi tek başınıza yaptığınız için sıklıkla yorgun düşüyor ve bırakma noktasına geliyorsanız… Çok çalışıyor ama para kazanamıyorsanız size harika bir haberim var: Marka Yogası başladı!

Marka ve iletişim alanındaki 10 yıllık birikimimi yoga ile harmanlayarak, 3 aylık bir marka programı tasarladım. Bu programda hayalinizi birlikte büyüteceğiz.

Bundan 1 ay önce programın duyurusunu ilk yaptığımda “Hemen başlamak istiyorum” diyenlerle çıktığımız yolda her haftamız neşe, güçlü ve somut adımlar, ve mucizelerle geçti. Biz eğlenmeye ve eğlenirken büyümeye devam ediyoruz.

Bize katılmak isterseniz 2. grup için başvuruları bugün açtım. 20 Temmuz’a kadar başvurabilirsiniz.
Ücretsiz ön görüşme için [email protected] adresimden bana ulaşabilirsiniz. Sadece bu ön görüşme bile aklınızda yepyeni kapılar açacak çünkü hep böyle oldu ve olmaya da devam ediyor…
Sınırlı sayıda kişi ile çalışabileceğim için hayalleriniz yolunda yürümek için tutkulu, kararlı ve azimliyseniz ve bu çağrım kalbinizde bir hafiflik yarattıysa lütfen son güne kadar beklemeden bana ulaşın. Kontenjanım dolduğunda programı yeni alımlara kapatmak zorunda kalacağım.
Hayallerinle tanışmak için çok heyecanlıyım. Sen de heyecanlıysan hadi buluşalım!
Hakkımda daha fazla bilgi için: www.digdemgirici.com

İlginizi çekebilir: Suçluluk duygusunu bırakın: Daha fazlasını istemek güzeldir

Diğdem Girici
İnanıyorum ki doğru bilgiye ulaşabilen ve bu bilgiyi hayatında doğru şekilde kullanmayı öğrenen her insan hayal ettiği yaşamı yaratabilir. İşte bu yüzden yazıyorum, yaşamımı ... Devam