İlişkilerin çıkmaz sokağından bir ses yükselir: “Ben değişemem”

“Dünyayı değiştiremiyorsan, dünyanı değiştirirsin. Hepsi bu.”
Stefan Zweig

İlişkilerin en büyük çıkmazlarından biridir: “Ben böyleyim, değişemem.” İlişki derken her türlü ilişkiyi düşünebilirsiniz; Kadın-erkek, anne-çocuk, baba-çocuk, patron-çalışan vb. Düşünün bu kelimeleri yaşamınız boyunca kaç kere, kimlerden duyduğunuzu… Dahası kimlere söylediğinizi… İşte bu yazım, tam da böyle olduğunu düşünenlere.

“Değişim” demişken… Gelin tanımını tekrar yapalım. “Değişim” kendinizden/değerlerinizden ödün vermek değildir, kendinizden vazgeçmek hiç değildir. Aksine kendiniz olmaya attığınız her adımdır. Değişim “-mış gibi yapmak” da değildir, her ne yapıyorsanız yaptığınızı özümsemek, sindirmektir. Evrene rezone olmaktır.

Evrende sonsuz bir enerji dönüşümü söz konusu. Dünyadaki su döngüsünü düşünün. Su daima hareket halindedir. Buz halden sıvı hale, sıvı halden buhar haline ve buhar halinden tekrar sıvı haline dönen suyun bu hareketi devamlılık arz eder. İşte bu değişim, dünyanın da temel yaşam kaynağıdır. Suyun bu muazzam varlığı ve enerjisi kaybolmaz, sadece form değiştirir.

Siz hala değişmediğinizi mi düşünüyorsunuz? 2014 yılında Daily Mail gazetesinde yayımlanan bir araştırma sonucuna göre;

  • Kalbiniz kendini 20 yılda, iskelet sisteminiz yani kemikleriniz ise 10 yılda yeniliyor.
  • Yaklaşık 100 bin adet olan saçlarınızın her bir teli ayda 1,25 santimetre uzuyor.
  • Mide duvarınız kendisini 3-5 günde yeniliyor.
  • Tüm cilt epiderm hücreleriniz 2 haftada bir yenileniyor.
  • Bağırsak hücrelerinizin kendini yenileme hızı ise muazzam. Tüm bağırsak hücreleriniz 2-5 günde bir yenileniyor.
  • Tat moleküllerini sinirler yoluyla beyne ileten dilinizde bulunan 10 bin tomurcuğun her birinde 50 hücre bulunuyor. Dilinizdeki bu hücreler her 10 günde bir kendini yeniliyor.
  • Yağ, protein, şeker ve kan yapımı için gerekli olan maddeleri depolayan karaciğeriniz kendini 6 ayda, akciğeriniz de kendini 1 yılda yeniliyor.

Diyeceğim o ki; siz değişimin kendisisiniz. Değişim her zaman var ve her zaman olacak. Her şey belki de önce değişimi kabul etmekle başlayacak. Hayatınıza aldığınız herkes -buna ruh eşiniz de dahil- sizin tekamülünüze hizmet etmek için varlar. Size dersler öğretmek için buradalar. Değişmemekte direndikçe daha ağır sınavlarla karşı karşıya kaldığınızı çoktan fark etmiş olabilirsiniz.

Evren bize bütün kitapların öğrettiğinden daha fazlasını öğretir. Çünkü direnir bize” diyor Küçük Prens’in yazarı Antonie de Saint-Exupery. Zamanlardan, çağımızdan bağımsız olan bu gerçek, evrenin mini bir denklemi. Oldukça yalın, saf ve net..

Madem hepimiz değişiyoruz, gelin bunu kendimizin ve içinde bulunduğumuz ilişkilerimizin en yüce hayrına gerçekleştirelim. Sizler de Thetahealing yöntemiyle ilgili ayrıntılı bilgiye www.esindemir.com sitesinden ulaşabilir; her türlü sorunuz için benimle Instagram hesabımdan ve [email protected] mail adresim üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

“Bilinçaltınızı değiştirin, dünyanız değişsin.”

İlginizi çekebilir: Bahanelerimiz bittiyse: Şimdi harekete geçme zamanı

Esin Demir Thetahealing Eğitmeni
2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Spiritüel gelişim merakı 2009 yılında, Japonya’ya bir yaz stajı programı ile gittiğinde başladı. Bu ilginç ... Devam