Her ne olursa olsun 2016’da inandıkları şeylerden asla vazgeçmeyen kadınlar

Kadın olmak tarihin en başından beri bir mücadele gerektiriyor. Bu kimi zaman toplum içinde kim zaman ekonomi kazanında kimi zaman da ev içinde olabiliyor. Ancak buldukları olağanüstü güç de yine kadın olmalarından kaynaklanıyor.

Bugünlerde sadece ülkemizde değil, dünya da zor zamanlar geçiriyor kadınlarımız. Ancak asla yılmıyorlar içlerindeki güçten, asla vazgeçmiyorlar.

 İşte 2016’da inandıkları şeyden asla vazgeçmeyen kadınlar:

Las Hijas de Violencia isimli Meksikalı bir grup kadın. Bu güçlü kadınlar punk şarkılar söyleyip tacizcileri konfetti tabancalarıyla vurarak savundukları şeye ses getirmek istiyorlar.

127653-full

41 yaşındaki Yahoo genel müdürü Marissa Mayer, pozisyonunda geldiği başarıyla ve çalışan memnuniyeti ile dikkat çekerek Dünya’nın en güçlü kadınlarından biri seçildi.

Peggy Whitson 56 yaşında ve uzaydaki en yaşlı kadın olma ünvanına sahip. Bu büyük başarının sırrı olarak büyük hayaller kurmamızın gerekli olduğunun altını çiziyor.

ss-161115-peggy-whitson-aa-04_417d1045c89044bc7b29221ace996555.nbcnews-fp-1200-800

Güler Sabancı, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve kendisi Forbes listelerinde tek Türk kadın olarak ilk 100’e giriyor.

Tess Asplund İsveç’te 300 kişilik bir aşırı sağcı neo-Nazi grubun karşısında tek başına duran 2016’nın en güçlü kadınlarından biri!

tess-asplund-1-800

Emzirme haklarını savunan ünlü anne Alyssa Milan, bir TV programında emzirirkenki fotoğraflarını yayınlayarak tüm annelerin sesi oldu.

Balkissa Chaibou 16 yaşındayken öz kuzeni ile aile içi evlilik yapmayı reddetti ve o günden beri kızların zorla evlendirilmesini durdurmak için elinden gelen herşeyi yapıyor!

CGVVRTRVAAAj570.jpg-large

Joyce Aluoch, Sylvia Steiner, ve Kuniko Ozaki Uluslararası Ceza Mahkemesinde ilk defa tecavüz suçuyla eski Kongo başbakanı Jean-Pierre Bemba’yı cinayet ve tecavüzler dolayısıyla suçlu bulup, hapise attırdılar.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!