İstanbulda kendinizi şımartabileceğiniz fine dining restoranları

Bu sıralar keyfimiz pek yerinde olmasa da insanlar bazen kendilerini şımartmak, daha iyi hissetmek istiyorlar. İşte bunun için arada sırada daha lüks restoranlara gidip, her gün yemediğimiz yeni tatlar tatmak bize keyif veriyor.

İşte İstanbul’da hem ortamına hem de tabaklarına bayılacağınız fine dining restoranları:

Sunset Restoran

1994 senesinde Ulus Parkı’nda açılan Sunset Grill & Bar, İstanbul’un lider “Fine Dining” restoranlarından biridir. Ulus Parkı’nın içinde yer alan Sunset Grill & Bar, Avrupa ve Asya’yı birleştiren İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasına sahiptir. Menüde sushiden ete kadar bir çok seçenek yer alır.

35076274-124e-4654-9fdf-ad3e41148e23

Papermoon Restoran

İtalyan mutfağının dünyaca ünlü ismi Paper Moon, Milano ve New York’un ardından 1996 yılında Akmerkez’de İstanbullularla buluştu. İstanbul’un en seçkin restaurantlarından biri olan Paper Moon, İtalyan Şef Giuseppe Pressani yönetimindeki profesyonel kadrosuyla Akdeniz seçkisinin en lezzetli menülerini yılda dört defa İtalyan danışman Paolo Lattanzi’nin denetimine tabi tutuyor. Pizzaları ve makarnaları fazlasıyla konuşuluyor.

Papermoon-Istanbul

Ulus 29 Restoran&Bar

Metin Fadıllıoğlu imzasını taşıyan tüm mekanlar gibi hem bir İstanbul klasiği hem de her daim en moda olmayı başaran Ulus 29, 1993’ten bu yana kalite ve hizmette kusursuzluk anlayışıyla misafirlerini ağırlıyor.  Şef Mert Şeran tarafından hazırlanan menüsü ile İstanbul’un her iki köprüsüne hakim Boğaz manzarasına sahip olan Ulus 29, yaz aylarında da açık terasında hizmet veriyor. Füzyon sunumlu Türk yemekleri ön plana çıkıyor.

333_1__N3P1344 2

TOİ Restoran

İstanbul’un en ayrıcalıklı mekanları arasında yerini alan TOI, çeşitli damak tatlarına hitap eden seçkin lezzetleri, zengin şarap kavı ve başarılı servisi ile vazgeçilmez adres olmaya hak kazanıyor. Özenle seçilmiş nefis dünya mutfağının yeni tatlarını farklı sunumlarla deneyebileceğiniz TOI, İsmet Saz imzası taşıyan özel menüsüyle lezzetin kalitesini hissetmenizi sağlıyor.

4

Mikla

Mikla, çağdaş bir “İstanbullu” restoranı yaratma düşüncesiyle Ekim 2005’te açıldı. Şef ve kurucu ortağı Mehmet Gürs, Mikla’yı yaratırken Türk ve İskandinav birikimini genel dokuya çarpıcı bir denge ile yansıtarak Mikla’nın örneğinin öncüsü olmasını sağlamıştır. Vizyoner, rafine yemekleri, nefes kesen manzarası, modern sunumu ve ilham verici müziği ile Mikla, kısa sürede İstanbul’un en iyi restoranı seçildi. Bugün hem yerel hem de uluslararası değerlendirmelerde önemli övgüler almaya devam etmektedir.

mikla

Spago

Üst üste 22 sene boyunca Oscar ödül törenlerinin resmi partilerini düzenleme başarısı gösteren, çiftlikten masaya akımının öncülerinden 2 Michelin yıldızlı, dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck, Beverly Hills’in ikonik restoranı Spago ile Istanbul’da. Gastronomi dünyasının öncülerinden biri olarak lider konumunu koruyan; mutfak sanatları, servis ve stil açısından trendleri belirleyen Spago’nun Amerika dışındaki ilk uluslararası restoranı Spago İstanbul, ünlü şef Wolfgang Puck’ın ‘çiftlikten masaya’ felsefesini yansıtan menüsü ile şehre yepyeni bir lezzet kültürü getiriyor.

Spago-1-1

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!